Neler Yeni

Pc Kilitlenme Sorunu Artık dayanılamaz seviyede

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
AliArda Çelik
Selamlar arkadaşlar bundan birkaç ay önce bir konu açıp bilgisayarımda kilitlenme sorunu olduğumdan bahsetmiştim bir şekilde çözüldü sanmıştim bir süre ama daha da arttı saatlece oyun oynasam tık demez ama bir süre boş bekleyip işlem yapmazsa ekranı kapatıp klavyeyi ve mouse i kilitliyor (kasa çalısıyor ve rgb ler yanıyor) ve sadece psu dan kapatabiliyordum (boş ekranda bekleyip pc kilitlenmesin diye hareketli duvar kağıdı yapmıştım)😁😁 şimdi ise artık dozajı arttırdı ve hareketli ekran kağidida olsa belli bir süre sonra kendini kapatmaya başladı hatta öyle bir boyuta geldi ki sorunlarına bir yenisini ekledi bios dan dili bile değiştirsem pc birdaha açilmiyor kasa rgb leri hiç ayarlamadıgim bir renkte yanıyor ve bios pilini söküp takmadan durum düzelmiyor artık kafayı yemek üzereyim sıfır olarak topladıgım bu bilgisayarımda neden böyle bir sorun var lütfen birisi yardımcı olsun 😥😥
Sistem:Gigabyte b450m s2hv2 (test edildi sıkıntı yok)
Msi gtx 1660 gaming x 6 gb (test edildi sıkıntı yok)
Ryzen 3 3100(şüphelendiğim)
Samsung evo 860 500gb
Apacer panther 3200 mhz 8gb ram x1
Corsair vs 550 psu
Veyahut yazılimsal bir sorun olduğunu düşünen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim 😓

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
denetim masasından kiliti kapatabilirsin. Güç seçenekleri kısmında sol tarafta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
AliArda Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
denetim masasından kiliti kapatabilirsin. Güç seçenekleri kısmında sol tarafta.
İşlemcim de garantiden döndü garanti 2 farkli anakartta test ettiğini fakat bir sorun göremediğini söylemiş henüz ram gelmediğinden bir şey yapamıyorum fakat sizce yazılımsal bir sıkıntı mıdır ?

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
İşlemcim de garantiden döndü garanti 2 farkli anakartta test ettiğini fakat bir sorun göremediğini söylemiş henüz ram gelmediğinden bir şey yapamıyorum fakat sizce yazılımsal bir sıkıntı mıdır ?
bence yazılımsal fiziksel olarak kilitlenebileceğini düşünmüyorum belki yanlış da biliyor olabilirim.

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    37.8 KB · Hit: 23
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.5 KB · Hit: 26
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    7.6 KB · Hit: 20
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
AliArda Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence yazılımsal fiziksel olarak kilitlenebileceğini düşünmüyorum belki yanlış
bence yazılımsal fiziksel olarak kilitlenebileceğini düşünmüyorum belki yanlış da biliyor olabilirim.

Ram geldiği gibi deneyeceğim yönteminizi umarım olur teşekkürler 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,784
Üyeler
154,283
Son üye
xsuperime
Top Bottom