Neler Yeni

Öneri PC Modifiyesi İçin Öneri Arayanlara Rehber :

louis bloom

80+ Silver
Dostlar merhaba. Bir kaç gündür forumda çok fazla PC modifiyesi hakkında sorular soran arkadaşımız var. Ben de 1 aydır PC yi modifiye ettiğim için kendi deneyimlerim ile ne kadar değiştirebileceğinizi anlatayım. Ürünleri en uygun nerelerden temin edebileceğinizi söyleyeceğim.

-Ekran Kartınızın backplatei yoksa eğer 150/190TL ye (GPU en boyuna göre fiyat bu aralıkta değişiyor) RGB ve kendi istediğiniz tasarımda backplate yaptırabilirsiniz.

40731BB6-9D06-4EC2-A254-235596932952.jpeg

bunun gibi sizin hayalinizdeki tasarım ne ise yaptırabilirsiniz.

-Yine kendinize özel PSU cover yaptırabilirsiniz. RGB seviyorsanız kesinlikle beğenirsiniz ancak ben yaptırmadım pc yi ankara dolmuşlarına çeviriyor bana göre.
(altta gördüğünüz rgb tasarımlı kısım psu coverdir ve dilediğiniz tasarımda yaptırıyorsunuz. Fiyat araligi en boya gore degiskenlik gosterir genel fiyat (150/200) )
14E453AD-5C92-4D73-A1E6-7A5CD0DD5A68.jpeg

-RAM'leriniz RGB değilse RGB Ram Cooler Kiti alabilirsiniz.
A2D3B223-624A-40E6-AF4A-7C2AA30541B3.jpeg

-M2 SSD sahibiyseniz RGB M2 SSD soğutucusu alabilirsiniz. SATA 3.0 SSD sahibiyseniz ve kasanızın görünen bölümüne monte edebiliyorsanız SATA 3.0 RGB SSD sogutucusu alabilirsiniz.

E7D69471-6B2A-4149-A3D3-6345392BDBD4.jpeg

-Sleeved kabloların ne kadar pahalı oldugunu hepimiz biliyoruz ancak sleeved kablo setini 200 /150 tl ye satan yerler var her seyi yazdiktan sonra onlarida belirteceğim. ARGB ya da Renkli sleeved kablo alabilirsiniz. Ben kasamda UV Sleeved kablo seti kullanıyorum ve 200 TL verdim icinde 1 CPU besleyici 2 GPU besleyici 1 anakart icin toplam 4 sleeved kablo geliyor.

BA5F3370-A1BD-4279-9B1C-AFA6DEE9FEDE.jpeg

44CDC0B5-C19B-48CB-B6DA-D8221EADEDA0.jpeg

-Anakartınız arka panelinde RGB aydinlatma yoksa yine üzülmenize gerek yok Strips RGB Cable seti alip anakartinizin sekline gore ayarlayip kolayca monte edip anakartin etrafini renklendirebilirsiniz.

0993865C-0D48-4A80-B3A6-1EAA8B1E06F6.jpeg

-Fanlarınızin görünümünü değiştirmek istiyorsaniz fanlariniza MSI, ASUS ROG vb. logolu tasariminda fan kapagi alabilir veyahut kendi ozel tasariminizda sipariş edebilirsiniz.

09BA2DC5-7F4E-4140-B9FF-320E54A7283F.png

-Markalarin logolarınin tasariminda uretilen ARGB GPU tutucuları alabilirsiniz.

094058FF-B264-4D02-914C-4B8CFE498E2E.jpeg

94ABFD51-62FA-4764-89AB-55409E77C1FE.jpeg

Ek olarak PC kasanizi araba kaporta boyacilarinda 300 tl ye beyaza veyahut istediginiz renk ne ise o renge sanki orjinal rengi oymus gibi boyatabilirsiniz ben boyattim memnunum.

Fikir isteyen bircok kardeşimiz olmus fikirler say say bitmez. Kasanizin içine LCD panel bile ekleyebilirsiniz 500/600TL butce ile ve sensor panel olarak kullanir ya da o minik ekranda gif oynatırsınız.
9A27EDDD-9BA2-4594-8971-598769D678EC.jpeg

bu ekranda gif vb istediginiz goruntuyu oynatabiliyorsunuz.

Kisacasi bir pc ye tonlarca ozellestirme yapilabilir ve rgb olmayan her seyi rgb ye de donusturebilir rgb takintili olan insanlar. Bunlari en uyguna alabileceginiz ve benimde alisveris yaptigim siteler :

-Bilgisayar Modifiye
-Modifiye PC
-Kasa Modifiyem
-Amazon JP (Strip Led için anakartin cevresini rgb yaptığımız)

Umarim faydali olmustur dostlar. İyi aksamlar herkese ♥️

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
Sen adamsın eyvallah kardeşim

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Metalik siyah olanıda gelsin lütfen. Veya kırmızı
Evet, Kırmızı.

Kramer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Abuzer Kadayıf
Link olarak versen daha güzel olurdu.

louis bloom

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Metalik siyah olanıda gelsin lütfen. Veya kırmızı
Evet, Kırmızı.
hocam bu konuda kısıtlı olduğunuzu düşünmeyin. bahsettigimiz sitelere girin bakın aklinizdaki tasarim materyal neyse söyleyin yaparlar. BackPlate hastasiydim bende yoktu yaptirdim su anki ekran kartimda bakcplate var ama yine yaptırdım cok sade ve şık oluyor. tamamen hayalinizdeki tasarima bagli 3 sitede guvenilir kasa modifiyem olan site backplatei size ozel tasarımla yapan site ya da psu cover vb.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Link olarak versen daha güzel olurdu.
pc modifiyem : https://www.bilgisayarmodifiye.com/

modifiye malzemecisi (sleeved kablolari burdan 200 e aldim)

kasa modifiyem bir instagram sayfasi oradan iletisime gecip kafanizdaki tasarimi anlatip siparis veriyorsunuz.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,853
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Konu için teşekkürler. Şuan güncel kurlarda söylediğinden fazla tutar fiyatlar.

louis bloom

80+ Silver
Konu için teşekkürler. Şuan güncel kurlarda söylediğinden fazla tutar fiyatlar.
yok hocam. su anda modifiye malzemecisinden 260 tl ye sleeved kablo seti alabilirsiniz. psu cover ve back plate icin ise kasamodifiyem in intagram hesabina dm atmaniz yeterli 155/190 tl arasi fiyat isteyecek. benim ekran kartim 2 fanli oldugu icin 155 tl odedim rgb backplate rgb olmayan tasarimlar daha uygun

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,853
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
yok hocam. su anda modifiye malzemecisinden 260 TL ye sleeved kablo seti alabilirsiniz. psu cover ve back plate icin ise kasamodifiyem in intagram hesabina dm atmaniz yeterli 155/190 TL arasi fiyat isteyecek. benim ekran kartim 2 fanli oldugu icin 155 TL odedim rgb backplate
Kasamodifiyemle konuştum. Şuanlık ara vermiş. Güncel kurda maliyet artacağı için fiyatında artacağını kendsii söyledi zaten.

louis bloom

80+ Silver
Kasamodifiyemle konuştum. Şuanlık ara vermiş. Güncel kurda maliyet artacağı için fiyatında artacağını kendsii söyledi zaten.
buyrun hocam daha bugun konustum siparis verdim. satislara basladi tekrar
9277956D-CC64-4A25-9969-93EEB8E69829.jpeg

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,853
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

louis bloom

80+ Silver

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,379
İsim
Oğuz Oğuz
Dostlar merhaba. Bir kaç gündür forumda çok fazla PC modifiyesi hakkında sorular soran arkadaşımız var. Ben de 1 aydır PC yi modifiye ettiğim için kendi deneyimlerim ile ne kadar değiştirebileceğinizi anlatayım. Ürünleri en uygun nerelerden temin edebileceğinizi söyleyeceğim.

-Ekran Kartınızın backplatei yoksa eğer 150/190TL ye (GPU en boyuna göre fiyat bu aralıkta değişiyor) RGB ve kendi istediğiniz tasarımda backplate yaptırabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
bunun gibi sizin hayalinizdeki tasarım ne ise yaptırabilirsiniz.

-Yine kendinize özel PSU cover yaptırabilirsiniz. RGB seviyorsanız kesinlikle beğenirsiniz ancak ben yaptırmadım pc yi ankara dolmuşlarına çeviriyor bana göre.
(altta gördüğünüz rgb tasarımlı kısım psu coverdir ve dilediğiniz tasarımda yaptırıyorsunuz. Fiyat araligi en boya gore degiskenlik gosterir genel fiyat (150/200) )
Alıntıyı görüntüle

-RAM'leriniz RGB değilse RGB Ram Cooler Kiti alabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle

-M2 SSD sahibiyseniz RGB M2 SSD soğutucusu alabilirsiniz. SATA 3.0 SSD sahibiyseniz ve kasanızın görünen bölümüne monte edebiliyorsanız SATA 3.0 RGB SSD sogutucusu alabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

-Sleeved kabloların ne kadar pahalı oldugunu hepimiz biliyoruz ancak sleeved kablo setini 200 /150 TL ye satan yerler var her seyi yazdiktan sonra onlarida belirteceğim. ARGB ya da Renkli sleeved kablo alabilirsiniz. Ben kasamda UV Sleeved kablo seti kullanıyorum ve 200 TL verdim icinde 1 CPU besleyici 2 GPU besleyici 1 anakart icin toplam 4 sleeved kablo geliyor.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

-Anakartınız arka panelinde RGB aydinlatma yoksa yine üzülmenize gerek yok Strips RGB Cable seti alip anakartinizin sekline gore ayarlayip kolayca monte edip anakartin etrafini renklendirebilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

-Fanlarınızin görünümünü değiştirmek istiyorsaniz fanlariniza MSI, ASUS ROG vb. logolu tasariminda fan kapagi alabilir veyahut kendi ozel tasariminizda sipariş edebilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

-Markalarin logolarınin tasariminda uretilen ARGB GPU tutucuları alabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Ek olarak PC kasanizi araba kaporta boyacilarinda 300 TL ye beyaza veyahut istediginiz renk ne ise o renge sanki orjinal rengi oymus gibi boyatabilirsiniz ben boyattim memnunum.

Fikir isteyen bircok kardeşimiz olmus fikirler say say bitmez. Kasanizin içine LCD panel bile ekleyebilirsiniz 500/600TL butce ile ve sensor panel olarak kullanir ya da o minik ekranda gif oynatırsınız.
Alıntıyı görüntüle
bu ekranda gif vb istediginiz goruntuyu oynatabiliyorsunuz.

Kisacasi bir pc ye tonlarca ozellestirme yapilabilir ve rgb olmayan her seyi rgb ye de donusturebilir rgb takintili olan insanlar. Bunlari en uyguna alabileceginiz ve benimde alisveris yaptigim siteler :

-Bilgisayar Modifiye
-Modifiye PC
-Kasa Modifiyem
-Amazon JP (Strip Led için anakartin cevresini rgb yaptığımız)

Umarim faydali olmustur dostlar. İyi aksamlar herkese ♥️
agam bende m2ssd var ama ekran kartının hemen yanında nasıl takıcam soğutucuyu ben? Yani ekran kartı çarpar gibi

louis bloom

80+ Silver
agam bende m2ssd var ama ekran kartının hemen yanında nasıl takıcam soğutucuyu ben? Yani ekran kartı çarpar gibi
hocam modifiye malzemecisi ile bilgisayar modifiyecisi, bu iki sitede yüksekliği düşük m2 ssd sogutucular var bi en boy oranına bak orada yaziyor urunlerin yüksekliği. genelde atx anakartlarda kullaniliyor bu zaten ancak matx anakartta kullananda var çarpma yapmadan

Top Bottom