Neler Yeni

Pc montajı yaparken fan girişlerini anakartta yanlış taksam sisteme zarar verir mi ?

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Merhaba güç kaynağından çıkan 3 kabloyu anakart üzerine taktım diğer 3 kabloyu kullanmadım güç kaynağı HIGH power gold. Ek olarak MSI gungnir 110r kasasının fan girişleri olsun fan kontrol çoklayıcı girişi olsun anakarta doğru taktığıma emin değilim sistemi çalıştırsam emin olmadan sisteme zarar verir mi ?

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,566
İsim
Ahmet Tulumcu
yapabilir kılavuza illa bak yoksa bi yanlış taktınmı yaka biliyor bu durum bende oldu dörtlü pin girişim vardı kablom birraz sorunluydu yandı sonra anakartım gitti sen internetten bak kablolara hiç zarar verme derim esas olay orda

Swedean

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Furkan Uzunkaya
Merhaba güç kaynağından çıkan 3 kabloyu anakart üzerine taktım diğer 3 kabloyu kullanmadım güç kaynağı HIGH power gold. Ek olarak MSI gungnir 110r kasasının fan girişleri olsun fan kontrol çoklayıcı girişi olsun anakarta doğru taktığıma emin değilim sistemi çalıştırsam emin olmadan sisteme zarar verir mi ?
sen yinede bi girisleri kontrol et internetten bak kilavuza bak kotu seyler olabilir

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Geleceğini hiç sanmıyorum kesin konuşmayayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Emin olmakta fayda var.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yapabilir kılavuza illa bak yoksa bi yanlış taktınmı yaka biliyor bu durum bende oldu dörtlü pin girişim vardı kablom birraz sorunluydu yandı sonra anakartım gitti sen internetten bak kablolara hiç zarar verme derim esas olay orda
Vallaha dün 13 saat uğraştım şuan bel ayak filan gitti yaparım dedim yapamadım :/ Argb filan olunca iş sıkıntı cidden yıllar önce düz kasa tak çıkar yapıyordum da bu kasa ile çoklayıcıyı fanların kablosunu takıp anakartta nere takmam gerekiyor ? Fan ibaresinemi yoksa başka yeremi ?

Geleceğini hiç sanmıyorum kesin konuşmayayım.

Emin olmakta fayda var.
Zaten tek takıldığım nokta şu kasa fanından gelen kablolar ve kontrol modülünden gelen kablolar reset powerda ses girişinde bir sıkıntı yok rainbowda tamam anakart üzerinde zaten kafam daha çok karışmasın diye güç kaynağına bağlamadım fanları anakart üzerinden yapacağım 1 tane yeri fan idaresine taktım ama diğer fan çoklayıcı olanda kafam karışık Jfp1 mi diye :/

IMG_20201231_130729.jpg

Jrgb mi yoksa başka yere mi sağdaki şuan fana takılın olan yer. Kasanın içinden gelen fan kontrölcüsü

Son düzenleme:
Top Bottom