Neler Yeni

PC Olduğu gibi donup kalıyor

Juiclair0

80+ Silver
3. Kez başıma geldiği için yardım isteyeceğim artık ne yapacağımı bilemedim. Olay şu valoranttan çıkıyorum operaya giriyorum 1-2 dolaştıktan sonra operada yeni sekme açınca yada sağ üst çarpıya basıp kapattığımda pc olduğu gibi donup kalıyor. Hafif maviye çalan siyah bi ekran geliyor ve öyle kalıyor pc. Ne ctrl-alt-delete nede altf4-enter çalışmıyor. Sadece kasadan kapatırsam düzeliyor. İşlemciden kaynaklı mıdır ? işlemcim R5 3400g. Ekran nasıl oluyor diye örnek verecek olursam açıklamaya eklediğim resimde sol üstteki çizginin altı tek renk olarak donuyor, üstü hafif kırmızı gibi ekran bu şekilde kalıyor. Sıkıntı hangi parçadadır ?

Ekler

• da.PNG
    da.PNG
    698.2 KB · Hit: 55

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sistemi bi tam atın lütfen konu açarken

Juiclair0

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Juiclair0

80+ Silver

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Juiclair0

80+ Silver
Sana kolaylıklar diliyorum. Umarım sorunu çözersin. Sistemi tam at dedim. Neyse uğraş dur.
sistemi tam attım neyini istiyorsun bilader Hdd ile m2 ssd var bide PSU

Obsession

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ozi
takılı kaldığında işlemci %100e vuruyormu ? yoksa hiç kasma olmadığı halde takılıyormu ? ilki ise işlemcidendir ikisincisi ise hardiiskinde problem olabilir

Juiclair0

80+ Silver
takılı kaldığında işlemci %100e vuruyormu ? yoksa hiç kasma olmadığı halde takılıyormu ? ilki ise işlemcidendir ikisincisi ise hardiiskinde problem olabilir
kanka takılı kaldığında ekran siyaha yakın bi renkte kalıyor. Tüm ekran o yüzden göremiyorum %kaç

Obsession

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ozi
şimdi kankam tam bilemedim ama elinde farklı bi ssd veya hdd varmı deneyebileceğin. değiştirdiğinde aynısını ondada yaparsa en azından bi yere varırız gibi duruyor

Juiclair0

80+ Silver
Sorun yaşama sebebin ssd olma ihtimali çok yüksek ondan dolayı sordum
ssd ekranı nasıl etkiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi kankam tam bilemedim ama elinde farklı bi ssd veya hdd varmı deneyebileceğin. değiştirdiğinde aynısını ondada yaparsa en azından bi yere varırız gibi duruyor
M2 ssd takılı sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC hdd görmüyor onun için konu açmıştım
https://forum.donanimarsivi.com/konu/hdd-biosta-goezuekueyor-pcde-hic-goezuekmueyor.480977/

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,506
İsim
Oğuz Oğuz
3. Kez başıma geldiği için yardım isteyeceğim artık ne yapacağımı bilemedim. Olay şu valoranttan çıkıyorum operaya giriyorum 1-2 dolaştıktan sonra operada yeni sekme açınca yada sağ üst çarpıya basıp kapattığımda pc olduğu gibi donup kalıyor. Hafif maviye çalan siyah bi ekran geliyor ve öyle kalıyor pc. Ne ctrl-alt-delete nede altf4-enter çalışmıyor. Sadece kasadan kapatırsam düzeliyor. İşlemciden kaynaklı mıdır ? işlemcim R5 3400g. Ekran nasıl oluyor diye örnek verecek olursam açıklamaya eklediğim resimde sol üstteki çizginin altı tek renk olarak donuyor, üstü hafif kırmızı gibi ekran bu şekilde kalıyor. Sıkıntı hangi parçadadır ?
Bende de var aynı sorun.
Ya güç tuşuna basılı tutuyorum ya da psu aç-kapa yapıyorum.

Top Bottom