Neler Yeni

PC toplama anakart tercihi

MoonShine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Caner YALÇIN
Arkadaşlar Merhaba,

Kısacık vaktinizi alarak değerli görüşlerinizi rica ediyorum.

Ben Intel i3 9100f işlemci alacağım. Anakart seçimimde Asus Prime H310M-K R2.0 ve Gigabyte H310M-S2V anakartları arasında kaldım. Tercihimi hangisinden yana kullanmam gerekiyor sizce. Eğer bu fiyat teklifi arasında sizin önerdiğiniz başka bir anakart var ise onuda tercih edebilirim.

Birde RAM tarafında ise Adata XPG Gammix D30 8GB 3200MHz DDR4 Ram kullanmayı düşünüyorum. XMP profilinden anlamadığım için büyük bir ihtimal RAM çalışma frekansını değiştirmeyeceğim varsayılan verdiğini kullanacağım.

Bunların yanında ekran kartı olarak ise elimde AMD RADEON RX 460 4GB O.C. modeli ekran kartı var. Parçalar uyumlu çalışacak mıdır ?

Eskel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,955
İsim
Emin
Up (hiç kimse bir şey yazmamış gözükmesi için yazdım)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up

Up

Son düzenleme:

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Dostum iki anakartın da özelliklerine baktım, özellik olarak cidden bir fark göremedim :D.
USB portları olsun, SATA portları olsun, diğer özellikler olsun falan bildiğin aynı anakart ama markası değişik :D.
Ucuz olanı al gitsin.
Birde RAM tarafında ise Adata XPG Gammix D30 8GB 3200MHz DDR4 Ram kullanmayı düşünüyorum. XMP profilinden anlamadığım için büyük bir ihtimal RAM çalışma frekansını değiştirmeyeceğim varsayılan verdiğini kullanacağım.
Maksimum 2400 MHz kullanabilirsin, 2666 MHz değil.
Bunların yanında ekran kartı olarak ise elimde AMD RADEON RX 460 4GB O.C. modeli ekran kartı var. Parçalar uyumlu çalışacak mıdır ?
Evet, uyumsuz olan bir parça yok.

MoonShine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Caner YALÇIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum iki anakartın da özelliklerine baktım, özellik olarak cidden bir fark göremedim :D.
USB portları olsun, SATA portları olsun, diğer özellikler olsun falan bildiğin aynı anakart ama markası değişik :D.
Ucuz olanı al gitsin.

Maksimum 2400 MHz kullanabilirsin, 2666 MHz değil.

Evet, uyumsuz olan bir parça yok.

Çok teşekkür ederim Gigabyte siparişini verdim hepsiburada'dan. Değerli desteğin için teşekkürler.

Up (hiç kimse bir şey yazmamış gözükmesi için yazdım)

Up

Up

Sana da ayrıca teşekkür ederim konuyu güncel tuttuğun için.

ultrAslan

80+ Bronze
gayet güzel anakart alabilirsin

Top Bottom