Neler Yeni

PC Ürün anahtarını kabul etmiyor...

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
arkadaşlar pc yi servise flan gönderdim işte paröalar söküldü takıldı flan ondan dolayı saglamlisansdan aldığım win10pro ürün anahtarını kabul etmiyor bunu nasıl yaparım çözümü varmı?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
Yeni kod iste.

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yuh. Pardon. Yeni aldın sandım.

Aynı Windows hesabınla giriş yapınca gelmesi lazım. Ben öyle yapmıştım yeni anakartta.
aynısı işte ama anlamadım neden böyle oldu

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Yunus Şahin
aynısı işte ama anlamadım neden böyle oldu

En alttaki benim yorumum. Ben o şekil halletmiştim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner

En alttaki benim yorumum. Ben o şekil halletmiştim.
hocam ben şimdi ne yapıcağım baan adım adım söylermisiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
Nasıl yaptığımı unuttum ama bilgisayarın ayarlarında Windows hesabına giriş yapıp donanım değişikliği seçeneğini yap.
windows ayarlarında öyle bişey göremedim hocam

CptSpork

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner

CptSpork

80+ Bronze
oem olması lazım hocam çünkü 2 kere format atmıştım bu olaydan önce aynı ürün anahtarını kullandım oem şey demi tek sistemde kullanılıyor
oem tek sistemde kullanılır anakarta gömülür taşıma işlemi vb. yapılmaz retailde ise taşıma işlemi vb. var
ben de anakart yükseltmesi yaptım yeni anakarta geçince windows login yapamıyorsun zaten şifreni sıfırlaman lazım microsoft hesabından ondan sonra lisans girme kısmında lisansı giriyorsun kabul etmiyor donanım değişikliği felan seçiyorsun aktifleşiyor. yalnız bu dediğim retail için geçerli. oem de çalışır mı bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Paşadöner
oem tek sistemde kullanılır anakarta gömülür taşıma işlemi vb. yapılmaz retailde ise taşıma işlemi vb. var
ben de anakart yükseltmesi yaptım yeni anakarta geçince windows login yapamıyorsun zaten şifreni sıfırlaman lazım microsoft hesabından ondan sonra lisans girme kısmında lisansı giriyorsun kabul etmiyor donanım değişikliği felan seçiyorsun aktifleşiyor. yalnız bu dediğim retail için geçerli. oem de çalışır mı bilmiyorum.
hocam donanım değiştirmedim aynı parçalar ama çıkarılıp takıldıktan sonra böyle oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl yaptığımı unuttum ama bilgisayarın ayarlarında Windows hesabına giriş yapıp donanım değişikliği seçeneğini yap.
hocam siiznki retailmiydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki hocam bu dediğinizi nasıl yapacağım denyelim belki olur

Top Bottom