Neler Yeni

PC'de dualsense kullanımı

hikerak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hikmet Eren Aker
PC'de kullanmak için dualsense almak istiyorum. Kablosuz şekilde adaptive trigers ve diğer özelliklerini tüm oyunlarda kullanabilir miyim?

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
PC'de kullanmak için dualsense almak istiyorum. Kablosuz şekilde adaptive trigers ve diğer özelliklerini tüm oyunlarda kullanabilir miyim?

Destekleyen oyunlarda kablolu olarak kullanabilirsin sadece. Kablosuz şekilde Adaptive triggers kullanamazsın.

selmantoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Selman Toz
evet hocam hem kablolu hem kablosuz olarak her türlü özelliği ayarlayarak kullanabilirsiniz.

hikerak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hikmet Eren Aker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Destekleyen oyunlarda kablolu olarak kullanabilirsin sadece. Kablosuz şekilde Adaptive triggers kullanamazsın.
dsx ile kablosuz olarak çalışıyor adaptive triggers diye biliyorum ama emin misin kullanılmadığına

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
evet hocam hem kablolu hem kablosuz olarak her türlü özelliği ayarlayarak kullanabilirsiniz.
Oyunlarda adaptive triggersi kablosuz olarak kullanamıyorsunuz. DualsenseX ile sadece kendi belirlediğiniz bir efekt oluşuyor. Olması gerektiği gibi duruma göre farklı tepkiler vermiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

dsx ile kablosuz olarak çalışıyor adaptive triggers diye biliyorum ama emin misin kullanılmadığına
Kullanılıyor ama kendi belirlediğin tek bir efekti kullanırsın. Atıyorum taramalı tüfek efekti ayarladın. Sadece o efekti yapar. Kablolu kullanırken ise normal PS5te oynuyor gibi olur.

hikerak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hikmet Eren Aker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunlarda adaptive triggersi kablosuz olarak kullanamıyorsunuz. DualsenseX ile sadece kendi belirlediğiniz bir efekt oluşuyor. Olması gerektiği gibi duruma göre farklı tepkiler vermiyor.

Kullanılıyor ama kendi belirlediğin tek bir efekti kullanırsın. Atıyorum taramalı tüfek efekti ayarladın. Sadece o efekti yapar. Kablolu kullanırken ise normal PS5te oynuyor gibi olur.
peki sence dualsense mi mantıklı yoksa XBOX 9.nesil gamepad mi mantıklı pc için

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
peki sence dualsense mi mantıklı yoksa XBOX 9.nesil gamepad mi mantıklı pc için
Dualsense daha mantıklı bence. Xboxun herhangi bir artısı yok. Dualsensenin özelliklerini yine bazı oyunlarda %100 olarak kullanabiliyoruz. Öbür durumda da xbox koluyla aynı özelliklere sahip oluyor.

hikerak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hikmet Eren Aker
Dualsense daha mantıklı bence. Xboxun herhangi bir artısı yok. Dualsensenin özelliklerini yine bazı oyunlarda %100 olarak kullanabiliyoruz. Öbür durumda da xbox koluyla aynı özelliklere sahip oluyor.
dualsense titreşim özelliğini tüm oyunlarda 3.parti yazılımsız kullanabilir miyim

yani klasik gamepad olarak

xbox microsoft için tam uyumlu çalışıyor daha mantıklı ama ben yine de dualsense tercih ederdim. alışkanlık gereği
dualsense nin fiyat avantajı da var biraz

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
dualsense titreşim özelliğini tüm oyunlarda 3.parti yazılımsız kullanabilir miyim

yani klasik gamepad olarak

dualsense nin fiyat avantajı da var biraz
Titreşimi kullanabilirsin. Ben Dualsense 1300 liraya aldım. Şimdi 1700 liralar olmuş. Aralıkta 2022de aldım. Yine de daha ucuz Dualsense. Biraz da zevk meselesi. Özellik ve fiyat olarak Dualsense çok daha iyi bence. Bunları kenara atarsak tasarım olarak da çok daha güzel. 2 tane Dualsense var elimde standıyla beraber . Aksesuar /süs olarak kullanıyorum çoğu zaman .

Top Bottom