Neler Yeni

PCmi yükseltmek istiyorum nasıl?

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yukarıda yazmıştım görmemişsin sanırım. Anakart almak planında Elbetkli var i5 10400fin desteklemediğini biliyorum. H410m-e almayı planlıyorum (öneriniz varsa beklerim) i5 10400f + h410m-e +gtx660+8gb ram (3000mhz) oluyor sistem. Sisteme ölü yatırım dediniz fakat sistemi yükseltince eskisinden kalan tek parça GTX 660 ekran kartı onu da yükseltmek 1-2 yıl sonraki planım şuanlık bana yeterli. PC bir bakıma apulara benziyor (FPS değerleri aşağı yukarı aynı olur) ki günümüzde çokça apu kullanılıyor sistemin ortalam bir sistem olduğunu düşünüyorum size göre neden ölü anlamadım? Açıklarsanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu diye hatırlıyorum. Yaşı benden büyük
İdaretenlik 2gb 4gb yada 8gb 1333 MHz ddr3 ram takabilirsiniz. Ekran kartı bakın şimdiden . Bende de i5-3470 var 16gb ram yaptım Hd7870Xt ye geçtim bulursam i7 3770k Alacam . Sıfır al bunu da sat daha iyi

İsmetPotter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
İsmet
İdaretenlik 2gb 4gb yada 8gb 1333 MHz ddr3 ram takabilirsiniz. Ekran kartı bakın şimdiden . Bende de i5-3470 var 16gb ram yaptım Hd7870Xt ye geçtim bulursam i7 3770k Alacam . Sıfır al bunu da sat daha iyi
Sıfır almak için pek bütçem yok ekran kartına yetmez. Yetse bile stok konusunda sıkıntı çekerim gibi stok olsa da dediğim gibi ekran kartı için erken şimdilik geliştirmesi farz olanlara baktım. Çoğu oyunun sistem gereksinimleri gtx660 veya daha altı işlemci kısmında sıkıntı çekiyorum

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,458
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
En ucuz istiyorsan h410 alırsın i5 10400f birde yanına 8 gb ram demişsin ama assassins creedin yeni oyunları için 8 gb yetersiz ilerde bir 8 gb daha alıcaksan olur birde gtx 660 ile oynarsın ama 720p low dan fazlasını bekleme ağır oyunlarda

Ramleri değiştireceksin unutma seninkiler drr3 i5 10400f işlemci ve anakartla drr3 kullanamazsın drr4 alman lazım dostum

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim yapacağım yatırım sizce nasıl kabuledilebilir iyi mi? 1156pin konusunu anlamadım açarsanız sevinirim o konulara uzağım biraz sırf işlemci için anakart değişiminden mi bahsediyorsunuz
açıkcası piyasayı takip etmeyeli o kadar olmuş ki çok pahalı piyasa gerçekten çok pahalı yılbaşı indirimini yakalarsanız güzel bir fiyata denk getirebilirsiniz fakat ben amd önermek istiyorum fiyat ve performans konusunda iyi buluyorum fakat intel almak isterseniz yinede yılbaşı indirimi bekleminizi öneririm bu fiyatlar cidden çok

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Ustaa ekran kartı ustaa

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Alperen Kendirli
Benim yapacağım yatırım sizce nasıl kabuledilebilir iyi mi? 1156pin konusunu anlamadım açarsanız sevinirim o konulara uzağım biraz sırf işlemci için anakart değişiminden mi bahsediyorsunuz
Şimdi i3 540 - i5 750 gibi işlemciler ilk nesillerden anakartlarin pinleri var mesela 1156 pin anakarta lga 775 takamazsin gibi düşünebilirsiniz en basitinden renge roverin kapısını sokup Mercedes kapısı takamazsin mecburen işlemci değiştiği zaman anakarti değiştirmen gerekli

İsmetPotter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
İsmet
Ustaa ekran kartı ustaa
Ustaa para yok ustaa

açıkcası piyasayı takip etmeyeli o kadar olmuş ki çok pahalı piyasa gerçekten çok pahalı yılbaşı indirimini yakalarsanız güzel bir fiyata denk getirebilirsiniz fakat ben amd önermek istiyorum fiyat ve performans konusunda iyi buluyorum fakat intel almak isterseniz yinede yılbaşı indirimi bekleminizi öneririm bu fiyatlar cidden çok
AMD fazla ısındığı için yaklaşmıyorum pek o taraflara

En ucuz istiyorsan h410 alırsın i5 10400f birde yanına 8 gb ram demişsin ama assassins creedin yeni oyunları için 8 gb yetersiz ilerde bir 8 gb daha alıcaksan olur birde gtx 660 ile oynarsın ama 720p low dan fazlasını bekleme ağır oyunlarda

Ramleri değiştireceksin unutma seninkiler drr3 i5 10400f işlemci ve anakartla drr3 kullanamazsın drr4 alman lazım dostum
Assassins Creed için yeni oyunları very low 1080p açsa fena olmazdı ama assasins Creed fazla oynamam gibi hissediyorum

+Rdr witcher cod bf gibi oyunları daha çok oynarım orada sıkıntım çıkar mı sizce

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ustaa para yok ustaa

Assassins Creed için yeni oyunları very low 1080p açsa fena olmazdı ama assasins Creed fazla oynamam gibi hissediyorum
doğru fazla değilde intele göre biraz daha fazla ısınıyor fakat bilmiyorum fiyat farkına eksiklerini tamamlıyabilirsin diye düşünüyorum intelde alabilirsin karar senin sen veriyorsun parayı kendin alıyorsun pekte karışmak gibi olmasın

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,458
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Ustaa para yok ustaa

+Rdr witcher cod bf gibi oyunları daha çok oynarım orada sıkıntım çıkar mı sizce
8 gb ram drop sorunu yapabilir onun dışında olmaz ama yine 720 low rdr de falan

İsmetPotter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
İsmet
doğru fazla değilde intele göre biraz daha fazla ısınıyor fakat bilmiyorum fiyat farkına eksiklerini tamamlıyabilirsin diye düşünüyorum intelde alabilirsin karar senin sen veriyorsun parayı kendin alıyorsun pekte karışmak gibi olmasın
Amd işlemci + anakart önerebilir misiniz AMD tarafından pek anlamıyorum da

8 gb ram drop sorunu yapabilir onun dışında olmaz ama yine 720 low rdr de falan
Şuanki sistemim rdr2yi 1080p very low 30-40 Civarı açıyordu diye hatırlıyorum

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,458
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Amd işlemci + anakart önerebilir misiniz AMD tarafından pek anlamıyorum da

Şuanki sistemim rdr2yi 1080p very low 30-40 Civarı açıyordu diye hatırlıyorum
Hocam çok zor GTX 660 dan bahsediyoruz

Dejour

80+ Bronze
Sistemim: i5 750+ GTX 660 + 8gb ram (1333mhz)

İşlemcimi i5 10400f yapacağım, ram ise 8gb ram (3000mhz) yapmayı düşünüyorum

Oynayacağım oyunlar: asasins Creed, call of duty, rdr2, witcher 3, Battlefield, forza, metro, control (aklıma gelenler)

Sizce yeterli olur mu orta grafiklerde kaç FPS alırım?

Bir de ramlerimin DDR kaç olduğunu bilmiyorum anakart değişirken DDR destek sorununu yaşar mıyım? Ramlerimin ddrsini nereden öğrenebilirim? (Sadece DDR yazıyor görev yöneticisinde)
yeni anakart + yeni ram

Top Bottom