Neler Yeni

Çözüldü✓ PC'nin kapanması uzun sürüyor

sinan1261

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sinan Sipahioğlu
Merhabalar PC'yi windows üzerinden kapatıyorum ve monitör kapandıktan sonra kasa 30-60 saniye daha çalışıyor hatta bazen daha uzun sürebiliyor . Bu normal bir şey mi yoksa donanımsal ya da yazılımsal bir hata mı ?

ihaveful79

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
476
İsim
Efe
windows + R tuşuna basarak %temp% komutunu gir açılan dosyaların tamamını komple sil. Geri dönüşüm kutusuna değil komple silersen biraz daha hızlanabilir. Ayrıca sürücülerin güncelliğini kontrol et son olarak pc'yi yavaşlatan birkaç virüs olabiliyor antivirüs programın varsa manuel olarak uzun sürecek şekilde detaylı tarama yaptırabilirsin.

sinan1261

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sinan Sipahioğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
normal windows ile kaynaklı. Çalışan arka plan uygulamaları disable yapın.
Arka plan uygulamalarına nasıl bakarım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows + R tuşuna basarak %temp% komutunu gir açılan dosyaların tamamını komple sil. Geri dönüşüm kutusuna değil komple silersen biraz daha hızlanabilir. Ayrıca sürücülerin güncelliğini kontrol et son olarak pc'yi yavaşlatan birkaç virüs olabiliyor antivirüs programın varsa manuel olarak uzun sürecek şekilde detaylı tarama yaptırabilirsin.
Virüs olduğunu düşünmüyorum ama yine de yaparım.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Ertuğrul Bolat
Hocam çalışan uygulamanın simgesi görev çubuğu sağ alt köşede gözükür. Gerek uygulama içinden gerekse görev yöneticisi başlangıç ayarlarından çalışmasını disable yapın. Uygulamadan çıkış yapın.

sinan1261

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sinan Sipahioğlu
Arkadaşlarıma sordum onlarda da bu sorun varmış sanırım windows 11 le alakalı bir şey.

sinan1261

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sinan Sipahioğlu
Süre tuttum 2 dakika 7 saniye sürdü kapanması çok uzun bir süre Kaspersky ile tam tarama yaptım temp dosyalarını sildim sfc /scannow kodunu girdim ama işe yaramış gibi gözükmüyor.

Süre tuttum 2 dakika 7 saniye sürdü kapanması çok uzun bir süre Kaspersky ile tam tarama yaptım temp dosyalarını sildim sfc /scannow kodunu girdim ama işe yaramış gibi gözükmüyor.
Pcyi tekrardan açıp kapattım bu sefer 3 dakika 16 saniye sürdü. Sistemin özellikleri gayet iyi daha alalı 1 yıl olmadı son zamanlarda böyle yapması çok canımı sıkıyor . Format mı gerekiyor?

Hocam çalışan uygulamanın simgesi görev çubuğu sağ alt köşede gözükür. Gerek uygulama içinden gerekse görev yöneticisi başlangıç ayarlarından çalışmasını disable yapın. Uygulamadan çıkış yapın.

Son düzenleme:

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Furkan Harmancı
SSD yazılımı güncel mi? Kronik sorunlu ssd'lerden değil değil mi?

Açılışta hızlı mı?

Top Bottom