Neler Yeni

PC'nin yan paneli çıkartıp bilgisayarın karşısına vantilatör fayda sağlar mı?

AlpBeyk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
alperen taha demir
Çok fazla olucağını sanmıyorum çünkü vantilatör odada zaten bulunan havayı üflüyo hani kapağı açıp çalıştırmakla kapağı açıp vantilatör koymanın çok fazla fark ediceğini düşünmüyorum tabi denemek lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zararı olur mu? Diye sormak istemiştim.
Zararı olmaz hocam çünkünzaten işlemci fanıda dışardan hava alıyo onun için terse döndürmeye çalışmaz vantilatör fanları zararı olmaz yani ekran kartının fanları dışarı doğru bakıyosa yani dik konumlandırdıysan olabilir ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu videoya göre fark ediyor. Hem de bayağı 80 derece olan GPU 50 derece oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
Burhan Bey
Sadece yan kapağı açık bırakarak ekran kartı sıcaklığımın 4C-5C düştüğünü bizzat tecrübe etmiştim. Bunun üzerine ek olarak bir de fan üfletmeniz ciddi manada etki edecektir. Yalnız bu şekilde kullanırsanız kasanız çok daha erken tozlanmaya başlayacaktır bunun dışında bir zararı olacağını zannetmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece yan kapağı açık bırakarak ekran kartı sıcaklığımın 4C-5C düştüğünü bizzat tecrübe etmiştim. Bunun üzerine ek olarak bir de fan üfletmeniz ciddi manada etki edecektir. Yalnız bu şekilde kullanırsanız kasanız çok daha erken tozlanmaya başlayacaktır bunun dışında bir zararı olacağını zannetmiyorum.
Sadece yazın yapsak sorun olmaz her halde.

asrın_tok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Ebubekir usta
bilgisayarı açmadan fanı çalıştırmayın anakartı yakarsınız.

Yusuf B.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Yusuf Beyatlı
Zararı olur mu? Diye sormak istemiştim.
Vantilatör bilmem ama arkadaşım pc nin yan kapğağı çatlak var diye çıkartmıştı. ve ortalamda 50 derecede çalışan ekran kartı 46-47, oyunda 70 de çalışırken 65-66 olmuştu. ve herhangi bir zararı gelmemişti ama kasayı sağ tarafa aldı. bu sayede açık olan taraf öteki tarafa denk geldi ve içine su dökülmesini falan engelledi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,772
Üyeler
157,140
Son üye
can2634
Top Bottom