Neler Yeni

Yardım PC'yi kapatınca PSU'dan gelen çıt sesi normal mi? (VİDEOLU)

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
  • Beğen
Reaksiyonlar: Tera

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
Dünden beri düşünüyorum şimdi biraz baktım bu durumu yaşayan var yaşamayan var. Dun ses almamıştı simdi daha iyi oldu. %90 rölenin sesi.
yani servise göndermelik bu durum var mıdır reis?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Arkadaşlar Bugun bu psu yu aldım. Zalman Gigamax 750W. Videoda da gördüğünüz gibi sistem kapanırken Çıt diye bir ses geliyor. Araştırdım bir kaç yerde elektiriğin kesildiği anlamına geliyormuş güzel bir özellik dediler. banada öyle geldi. Yani devre kendini kapatıyor gibi bir ses sanki kısa devre sesi gibi değil. Düğme kapatır gibi. Sizce bu normal mi? bu tarz psu kullanan var mı?
NOT: Sesi Tam fulleyin. ilk açarken de çok hafif bi çıt sesi geliyor ama kasanın düğmesinin gıcırtısından duyulmuyor.

Coolermaster MB511 ARGB kasasının içindeki psu var bende onda da çıt diyerek kapanıyor normal diyebiliriz.

• Beğen

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan
td500 kasa ve gf1 psu var benim de aynısı oluyor konu açmayı düşünüyordum bunu gördüğüm iyi oldu

• Beğen

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
Coolermaster MB511 ARGB kasasının içindeki psu var bende onda da çıt diyerek kapanıyor normal diyebiliriz.
saol reis rahatladım biraz bende garantiye vercem diye korkmadım degil.

• Beğen

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
yani servise göndermelik bu durum var mıdır reis?
Yok röle de anahtarlama var. O ses çıkarıyor. Sıkıntı oluşturmaz.
1612866718312.png

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,850
İsim
İbrahim
aynen bugun biraz araştırayım iyice olmadı mail falan atarım. Bugun birisinden aynı yorumu aldım benimde psu böyle yapıyordu özellik dedi ama zalman değildi o. Banada özellik gibi geldi çünkü performansında ve sistem açıkken ses falan yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Vesemir reis bi bakarmısın belki sen bilirsin.
Çıkan ses power switchden çıkan sese çok benziyor

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
Alıntıyı görüntüle
teşekkür ederim reis biraz rahatladım. Ama cpu ışığı sorunu hala çözülmedi. Bugun açarken yine cpu ışığı yandı kapadım açtım pc yi düzeldi. Yani powerden değilmiş cpu ışığının yanması bi onu çözemedim. Pc de takafama takılan o oldu bütün kabloları çıkartıp bastan taktım ama hala yanıyor bazen pcye ekran gelmiyor. Bilgin var mı? Neden pc yi açarken cpu ısığı yanar?

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
teşekkür ederim reis biraz rahatladım. Ama cpu ışığı sorunu hala çözülmedi. Bugun açarken yine cpu ışığı yandı kapadım açtım pc yi düzeldi. Yani powerden değilmiş cpu ışığının yanması bi onu çözemedim. Pc de takafama takılan o oldu bütün kabloları çıkartıp bastan taktım ama hala yanıyor bazen pcye ekran gelmiyor. Bilgin var mı? Neden pc yi açarken cpu ısığı yanar?
Anakarttaki mi_?

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
Alıntıyı görüntüle
teşekkür ederim reis biraz rahatladım.
Çıkan ses power switchden çıkan sese çok benziyor
aynen sanki o arkadaki düğmeyi kapatıyor gibi. Banada ilk sistem kendini kilitliyor gibi geldi. İçim rahatladı bende sıkıntı var sanıyordum.

Anakarttaki mi_?
Aynen anakarttaki. PC yi acında bazen o ışıkları yanıyor sonra cpu sönmüyor ve ekran gelmiyor. Sonra pc yi power tusundan kapatıp tekrar acınca sorunsuz acılıyor. Bir türlü çözemedim.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
teşekkür ederim reis biraz rahatladım.

aynen sanki o arkadaki düğmeyi kapatıyor gibi. Banada ilk sistem kendini kilitliyor gibi geldi. İçim rahatladı bende sıkıntı var sanıyordum.

Aynen anakarttaki. PC yi acında bazen o ışıkları yanıyor sonra cpu sönmüyor ve ekran gelmiyor. Sonra pc yi power tusundan kapatıp tekrar acınca sorunsuz acılıyor. Bir türlü çözemedim.
OC, UV vs. yaptın mı işlemciye?

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,886
İsim
Barış Karalı
OC, UV vs. yaptın mı işlemciye?
yok herhangi bir işlem yapmadım. Pc yi topladığımda böyle bir şey yoktu. Yani ilk zamanlar sıkıntısız kullanıyordum Son 3-4 aydır böyle bir sorun var. O sürectede herhangi bir işlem yapmadım. Sadece ramların xmp sini açtım.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
yok herhangi bir işlem yapmadım. Pc yi topladığımda böyle bir şey yoktu. Yani ilk zamanlar sıkıntısız kullanıyordum Son 3-4 aydır böyle bir sorun var. O sürectede herhangi bir işlem yapmadım. Sadece ramların xmp sini açtım.
Her açtığında ilk önce cpu led mi yanıyor yoksa arada mı oluyor?

Top Bottom