Neler Yeni

Pelicell İnternet Rezaleti Hizmet Veremeyişi

mertsut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mert SÜT
İnternet servis sağlayıcı: Pelicell

Paket: Mega Fiber 250Mbps

23/11/2022 tarihinde ping değerlerinde acayip kararsızlıklar ve hızımda ortalama derecede düşüşler başladı. Ne online oyun oynayabiliyordum ne de video izleyebiliyordum hatta web sayfaları bile çok geç yükleniyordu. Destek hattı ile görüştüm modemi kapatıp açtırdılar. Sonuçta değişen bir şey olmadı. 25/11/2022 de tekrar destek hattına yazdığımda ise aldığım cevap “Evet efendim ana serverlerimizde genel bir arıza söz konusu hız düşüklüğü bundan ekiplerimiz sahada en kısa zamanda tekrar eski haline gelecektir. Kusura bakmayın lütfen” bu şekilde oldu. 26/11/2022 tarihinde ise normal sms yolu ile bir mesaj geldi ve sorun çözüldü bu süre zarfı içerisinde kopuk zamanın faturadan düşeceğini bildiren bir mesaj geldi. tabii ki sorun çözülmemiş hala devam ediyordu. 29/11/2022 tarihinde tekrardan destek hattı ile görüştüm ve bu seferki yalanları ise “Türkiye geneli yapılmakta olan bir güncelleme çalışması sebebi ile gün içerisinde 10-15’er dakikalık kısa kesintiler ve hız düşmeleri yaşanmaktadır. Çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa sürede çalışmalarımız tamamlanacaktır. (Maksimum 48 saat sürecektir)” oldu. 02/12/2022 tekrar destekteyiz ve modem kapat aç kablolu test et oldu. Fakat bu sefer bir günlükte olsa internetim düzeldi. 06/12/2022 “indirme hızım 14 upload hızım 1,5 ping 108 ms jitter 256 ms” diye yazdım kayla alan olmadı cevap yok. 07/12/2022 cevap vermeyişlerine serzenişte bulundum. Gelen cevap düzelmesini umuyorlarmış. 09/12/2022 internet artık yok eskiden yavaşta olsa bağlanıyorduk. Yaklaşık olarak 3-4 saat internet yok geri kalan kısımdaki internette öldürmez ama süründürür modunda idi. Konu cevap geldikçe güncellenecektir. Bu haftada sorun çözülmez ise sağlayıcı değiştireceğim. Normalde 12 ay taahhüdüm bulunuyor fakat hizmet veremiyorsa taahhüt düşer sıkıntı olursa da tüketici hakem heyetine ve BTK'ya gerekli şikayetlerde bulunurum.

Test sonuçları:

29/11/2022: https://www.speedtest.net/result/14007442276.png

02/12/2022: https://www.speedtest.net/result/14020948271.png

09/12/2022: https://www.speedtest.net/result/14052061574.png

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
ada yalın
bu sıralar genel sıkıntı var benım turknet bendede hız duşuklugu var aradım şikayet ettim genel arıza guncelleme vb var dediler komşumda turk telekom oda aramıs onada aynısını demişler sıkıntı genel olmalı bır kac hafta idare et oyle karar ver sonuca

kırmızışarapp

80+ Silver
Pelicell mi ilk defa duyuyorum...

mertsut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mert SÜT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu sıralar genel sıkıntı var benım turknet bendede hız duşuklugu var aradım şikayet ettim genel arıza guncelleme vb var dediler komşumda turk telekom oda aramıs onada aynısını demişler sıkıntı genel olmalı bır kac hafta idare et oyle karar ver sonuca
Ben bir bizde var sanıyordum ama hiç kullandırtmıyor.
Pelicell mi ilk defa duyuyorum...
Zamanında ucuz ve taahhütlü diye seçtiydik ama ben seçtim siz seçmeyin.

Top Bottom