Neler Yeni

Phanteks p400 A mı Icue 465x mi?

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Ben görünüşünü sevmiyorum pek ya.
Valla simdi baktim da benim tuf x570 plus wifi anakartta 3 tane kasa fani var. Egzozu nasi takcaz? 1 tane eksik var. Siz fan hizini ayarliyor musunuz

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Valla simdi baktim da benim tuf x570 plus wifi anakartta 3 tane kasa fani var. Egzozu nasi takcaz? 1 tane eksik var. Siz fan hizini ayarliyor musunuz
AIO_PUMP ve CPU_OPT'u da sayarsan 5, yani sorun yok.

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
AIO_PUMP ve CPU_OPT'u da sayarsan 5, yani sorun yok.
Mesela ben 465x de 3 fani taktim tamam. Sonra bir de egzoz olarak yine ll120 alsam onu da aio pump taksam veya cpu opt taksam bisey olmazmi? Fanlarin pwm kablo uzunlugunu da bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela ben 465x de 3 fani taktim tamam. Sonra bir de egzoz olarak yine ll120 alsam onu da aio pump taksam veya cpu opt taksam bisey olmazmi? Fanlarin pwm kablo uzunlugunu da bilmiyorum
Valla bana diger forumlarda cok phanteks al diyen oldu ama 465x in de fanlari cok guzel ya.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop

Valla bana diger forumlarda cok phanteks al diyen oldu ama 465x in de fanlari cok guzel ya.
Bir şey olmaz, çalışır ve kontrol edersin yine.

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Bir şey olmaz, çalışır ve kontrol edersin yine.
@crazyreign hocam phanteks p400 a yı alıcam galiba, ama onun rgb kontrolü nasıl olacak? siz bi araştırabilir misiniz ben denedim ama bulamadım. Galiba fanları rgb için 3 pinliymiş benim anakarta uyuyor mu? fan hızı nasıl kontrol ediliyor bu kasanın? içinden bi kontrolcü falan çıkıyomu kasanın?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
@crazyreign hocam phanteks p400 a yı alıcam galiba, ama onun RGB kontrolü nasıl olacak? siz bi araştırabilir misiniz ben denedim ama bulamadım. Galiba fanları RGB için 3 pinliymiş benim anakarta uyuyor mu? fan hızı nasıl kontrol ediliyor bu kasanın? içinden bi kontrolcü falan çıkıyomu kasanın?
Normal ARGB işte, anakartta ARGB girişi varsa oraya takacaksın.
Niye Eclipse P400A D-RGB bu arada? Neden başka bir kasa değil? :D

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Normal ARGB işte, anakartta ARGB girişi varsa oraya takacaksın.
Niye Eclipse P400A D-RGB bu arada? Neden başka bir kasa değil? :D
Bilmem, ucuz geldi ama baktim desteklemiyormus. 465x veya xpg battlecruiser a bakicaz. Bugun bu is bitecek! Ama battlecruiser nasil acaba sonucta egziz da var. 465x e ll120 egzoz yakisirdi ama o da cok pahali oluyir galuba

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Bilmem, ucuz geldi ama baktim desteklemiyormus. 465x veya xpg battlecruiser a bakicaz. Bugun bu is bitecek! Ama battlecruiser nasil acaba sonucta egziz da var. 465x e ll120 egzoz yakisirdi ama o da cok pahali oluyir galuba
Ne desteklemiyormuş? Pek anlamadım.
iCUE 465X veya Battlecruiser güzel olur, seçim senin.

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Ne desteklemiyormuş? Pek anlamadım.
iCUE 465X veya Battlecruiser güzel olur, seçim senin.
Baktim fanlari p400a nin argb degil rgb imis. O da 3 pinli:( bizim anakart da rgb header lar 4 pin. 3 pin add gen2 desteklemiyor fanlar.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Baktim fanlari p400a nin argb degil RGB imis. O da 3 pinli:( bizim anakart da RGB header lar 4 pin. 3 pin add gen2 desteklemiyor fanlar.
Hocam sen çok yanlış anladın, sen anakart olarak ne seçeceksin pek hatırlamıyorum ama ARGB girişi var, sen kasadaki "D-RGB" yazısına takılma, normal ARGB işte.

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Hocam sen çok yanlış anladın, sen anakart olarak ne seçeceksin pek hatırlamıyorum ama ARGB girişi var, sen kasadaki "D-RGB" yazısına takılma, normal ARGB işte.
Benim anakart tuf x570 plus wifi

Kasanin fanlari 3 pinli

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Benim anakart tuf x570 plus wifi
Anakartında 1 adet ARGB girişi var, oraya takabilirsin.
Yalnız ileride sıvı soğutma alırsan veya ARGB'li başka şeyler eklersen takamazsın çünkü o 1 tane ARGB girişini kasadaki fanların ARGB kablosu işgal edecek.
iCUE 465X alırsan böyle bir dert olmaz çünkü iCUE kasaların kontrolcüsü ön USB 2.0 portundan bağlanıyor, yani ARGB girişini kullanmadan çözebiliyorsun.

OldButCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
A.Can İnan
Anakartında 1 adet ARGB girişi var, oraya takabilirsin.
Yalnız ileride sıvı soğutma alırsan veya ARGB'li başka şeyler eklersen takamazsın çünkü o 1 tane ARGB girişini kasadaki fanların ARGB kablosu işgal edecek.
iCUE 465X alırsan böyle bir dert olmaz çünkü iCUE kasaların kontrolcüsü ön USB 2.0 portundan bağlanıyor, yani ARGB girişini kullanmadan çözebiliyorsun.
Teşekkürler hocam 1 2 aydır aynı şeyleri konuşup duruyorduk sonunda tamam bitirdim. Kasa olarak siyah corsair 465x, ssd olarak corsair mp510 m.2ssd, egzoz fan ll120, guc kaynagi rm750 siparis ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,161
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom