Neler Yeni

pinler vs psu

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
arkadaşlar şimdi şöyle bi durum var Asus rog strix rx 5700 xt 8+8 pin girişi var anakartımın ise (GİGABYTE X570 aorus pro pcle 4.0) 8+4 pin girişi var
High Power 750W 80+ Gold Performance GD Aktif PFC Güç
bundan almayı düşünüyorum ama şöyle ki bu güç kaynağının 1 tane 4+4 pin kaynağı var 4 tane 6+2 var şimdi şunu merak ediyorum:

mesela bu anakarta 8 pinlik yere 4+4 PSU pinlerini koysam uyumlu olur mu sıkıntı yapar mı diğer 4 pine de 6+2 PSU pinlerinde 4 tane olduğu için 2 tanesinin sadece 2 sini alacam yani 4 pini de doldurmuş olcam ama uyumlu mu bilmiyorum yaa ekran kartını da 6+2 yan yana 8+8 olcaklar ama uyumlu olcaklar mı bilmiyorum yardım edin. ha bu arada yanlış söylemişim 4+4 sadece cpu yani 8+4lük yerin sadece 8 ini doldursam sıkıntı olur mu oc yapmayacam 4x 6+2 var ekran kartı için işte onları 6+2 8pinlik yere takcam uyumlu olur mu bilmiyorum durum böyle cpu için sadece 4+4 var bu modelin:
High Power 750W 80+ Gold Performance GD Aktif PFC Güç
850w modelinde 2 tane cpu için 4+4 var ama şuanda piyasada yok ve 850w gereksiz ama ileri için alabilirim bilmiyorum yardım edin.

arkadaşlar yardım

TalhaBK06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Talha Bozkurt
Instagram
1ts_t4ti
Steam
jicalurz
4+4 takarsanız sisteminiz mavi ekran verebilir keşke biraz araştırıp alsaydınız çok insan mağdur oluyor böyle

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4+4 takarsanız sisteminiz mavi ekran verebilir keşke biraz araştırıp alsaydınız çok insan mağdur oluyor böyle
almadım daha
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu anakarta illa 8+4 takmalımıyım ya ? sadece 8 taksam olur mu oc yapmayacam bi sorun ile karşılaşırmıyım

TalhaBK06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Talha Bozkurt
Instagram
1ts_t4ti
Steam
jicalurz
Almadıysanız iyi ben almış anladım pardon

8 pini takabilirsiniz bir sorun olmaz

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
Almadıysanız iyi ben almış anladım pardon

8 pini takabilirsiniz bir sorun olmaz
peki 8+8 ekran kartlı bi psu bulabilirmisiniz acaba bana birde 8 pin anakart için olmalı yani 8+4ün 4 ü boşta kalcak ssadece 8 dolu olcak ekran kartının 8+8 dolu olmalı rica edersem bulabilirmisiniz teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki 8+8 ekran kartlı bi PSU bulabilirmisiniz acaba bana birde 8 pin anakart için olmalı yani 8+4ün 4 ü boşta kalcak ssadece 8 dolu olcak ekran kartının 8+8 dolu olmalı rica edersem bulabilirmisiniz teşekkürler.
? @TalhaBK06

TalhaBK06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Talha Bozkurt
Instagram
1ts_t4ti
Steam
jicalurz
ekran kartında olmak zorunda yük altında oyun oynarken sisteminiz güç yetmediği için mavi ekran verebilir ama ekran kartı için pin çoğaltıcılar var ucuz ve basit bir çözüm

Jwlly

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
umut
ekran kartında olmak zorunda yük altında oyun oynarken sisteminiz güç yetmediği için mavi ekran verebilir ama ekran kartı için pin çoğaltıcılar var ucuz ve basit bir çözüm
bende onu diyorum ekran kartını 8+8in 2 sinide doldurmak lazım ama anakart için 8+4 ün sadece 8 ini doldursam olur oc yapmayacam sonuçta ama 8 cpu 8+8 de ekran kartı için pin yok bende 4+4 2sini bi tane 8 lige taksam olur mu diyorum ya da 6+2yi bilemedim piyasada 8 cpu 8+8 ekran kartı için psu pin yok .

TalhaBK06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Talha Bozkurt
Instagram
1ts_t4ti
Steam
jicalurz
abi sen takma cpu 4 tanesini bırak kalsın sana bir zararı yok ekran kartı için çoğaltıcı alıp takacaksın olan bu işi karıştırıyorsun

Top Bottom