Neler Yeni

Pollux-3 APU Sistem VS Vatan Computer Fiyat Performans Oyuncu Sistemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serhat
Herkese selam, oyun için bilgisayar alma düşüncem var bütçem 11 bin TL kadar ve kendime sağlam yerlerden iki sistem buldum ancak hangisi daha iyi kararını veremedim , fiyatları ve sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, lütfen bütçeni biraz daha arttır şunu al tarzı mesaj atmayın bütçemi arttırma imkanım yok.

Pollux-3 APU sistem; > 9.384 Türk lirası.
AMD Ryzen 3 4300G 3.8GHz işlemci.
MSI B450M-A Pro Max 4133MHz (OC) DDR4 CL16 anakart.
GSkill Ripjaws V 16 GB (2x8) DDR4 3200MHz RAM.
Twinmos 512 GB SSD.
darkFlash DK415m kasa + 650W +80 güç kaynağı.

Vatan Computer > 11.089 Türk lirası.
Intel i3 10105F 3.70GHz
ASUS Prime H510M-K 3200 MHz (OC) anakart.
ASUS Radeon RX550 DDR5
GSkill Ripjaws V 8 GB (1x8) DDR4 RAM.
Kioxia Exceria 480GB SSD.
Power Boost VK-P1882b + 650W ATX kasa ve güç kaynağı.

Sistemi ağırlık olarak oyun bazında kullanacağım çok güncel oyunlar olmasa da misal olarak Call of Duty WW2 tarzı oyunları orta ayarlarda ya da düşük ayarlarda stabilize açarsa ben bu sistemlerden başka bir şey beklemiyorum açıkçası, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serhat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Alman Daha Mantıklı
Maalesef 11.500'ün üzerine çıkma imkanım yok , bekledikçe de daha çok zamlanıyor cihazlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de bir sorum daha olacak Vatan Computer'dan attığım sistem de 8GB Ram sizce yeterli mi yoksa 16'ya çekmelimiyim? Eğer çok fark olmuyorsa almak istemem açıkcası.

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Hocam 500 TL Borç Alın Ve Alın Derim Çünkü Attıkların Bunun Yanında Aşırı Derecede Kötü

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,861
İsim
Okan Aslantaș
Maalesef 11.500'ün üzerine çıkma imkanım yok , bekledikçe de daha çok zamlanıyor cihazlar.

Bir de bir sorum daha olacak Vatan Computer'dan attığım sistem de 8GB Ram sizce yeterli mi yoksa 16'ya çekmelimiyim? Eğer çok fark olmuyorsa almak istemem açıkcası.
Adam size öneride bulunuyor hala vatandakini alacagim diyorsunuz almaya zaten karar vermissiniz neden soruyorsunuz daha iyisini biliyorsanız? Sizin alacaginiz sistem arkadasin attiginin yaninda aşırı kötü kaliyor. Şöyle örnek vereyim siz bisikletle 100km yol gideceksiniz arkadas arabayla 100km yol gidecek o derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serhat
Adam size öneride bulunuyor hala vatandakini alacagim diyorsunuz almaya zaten karar vermissiniz neden soruyorsunuz daha iyisini biliyorsanız? Sizin alacaginiz sistem arkadasin attiginin yaninda aşırı kötü kaliyor. Şöyle örnek vereyim siz bisikletle 100km yol gideceksiniz arkadas arabayla 100km yol gidecek o derece
Ben Vatan'daki bilgisayarı alacağım diye bir ısrarda bulunmadım sadece bütçemin yetmediğini söyledim.

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Eren
Herkese selam, oyun için bilgisayar alma düşüncem var bütçem 11 bin TL kadar ve kendime sağlam yerlerden iki sistem buldum ancak hangisi daha iyi kararını veremedim , fiyatları ve sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, lütfen bütçeni biraz daha arttır şunu al tarzı mesaj atmayın bütçemi arttırma imkanım yok.

Pollux-3 APU sistem; > 9.384 Türk lirası.
AMD Ryzen 3 4300G 3.8GHz işlemci.
MSI B450M-A Pro Max 4133MHz (OC) DDR4 CL16 anakart.
GSkill Ripjaws V 16 GB (2x8) DDR4 3200MHz RAM.
Twinmos 512 GB SSD.
darkFlash DK415m kasa + 650W +80 güç kaynağı.

Vatan Computer > 11.089 Türk lirası.
Intel i3 10105F 3.70GHz
ASUS Prime H510M-K 3200 MHz (OC) anakart.
ASUS Radeon RX550 DDR5
GSkill Ripjaws V 8 GB (1x8) DDR4 RAM.
Kioxia Exceria 480GB SSD.
Power Boost VK-P1882b + 650W ATX kasa ve güç kaynağı.

Sistemi ağırlık olarak oyun bazında kullanacağım çok güncel oyunlar olmasa da misal olarak Call of Duty WW2 tarzı oyunları orta ayarlarda ya da düşük ayarlarda stabilize açarsa ben bu sistemlerden başka bir şey beklemiyorum açıkçası, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.
İkiside çok kötü hocam şahsen bi yerden borç bulup arkadaşın attığı sistemi alırdım alamayacaksanız en kötü r5 5600g bi hazır sistem alım 9 a 8k olması lazım biraz dha araştırın. Ikinci el kabul ederseniz de arkadaşın attığına benzer sizin attıklarınızdan kat ve kat güçlü sistem çıkarırsınız o yüzden sıfır rx 6600 lü sistemi alın

Alman Daha Mantıklı
İkiside çok kötü hocam şahsen bi yerden borç bulup arkadaşın attığı sistemi alırdım alamayacaksanız en kötü r5 5600g bi hazır sistem alım 9 a 8k olması lazım biraz dha araştırın. Ikinci el kabul ederseniz de arkadaşın attığına benzer sizin attıklarınızdan kat ve kat güçlü sistem çıkarırsınız o yüzden sıfır rx 6600 lü sistemi alın
Arkadaşın attığı sistemi kesin alamam dersen bu senin attıklarından daha mantıklı https://www.incehesap.com/nova-apu-oyuncu-bilgisayari-fiyati-50965/

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye

Arkadaşın attığı sistemi kesin alamam dersen bu senin attıklarından daha mantıklı https://www.incehesap.com/nova-apu-oyuncu-bilgisayari-fiyati-50965/
Hocam Bu Zamanda 500 TL Çerez Parası Bence Borç Alıp Gençerdeki Sistemi Kaçırmamalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Serhat
Top Bottom