Neler Yeni

Power Supply 12v toleransı çok düşük

Ulfric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Can Sürmeli
Yaşadığım yerde sık sık elektrik kesintileri oluyor, daha önceden de eski masaüstü bilgisayarlarımda iki-üç kez power'ım bozulmuştu. Şu ankinde de bilgisayar oyundayken veya nadiren de olsa boştayken siyah ekran oluyor. No Signal hatası alıyorum sonra anlık olarak tüm USB sesleri geliyor. Bilgisayarı reslemeden görüntü gelmiyor. Bazı günler bir kez oluyor, bazı günler hiç olmuyor. Kısa süreliğine güç kesiyor gibime geldi ve girip HWmonitor'den 12v güç aralığına baktım, aynı anda OCCT çalıştırıp sistemi zorladım. 11.188 -11.200 gibi değerlere bile indiğini gördüm. Tabi her zaman bu değerlere düşmüyor, aşırı dengesiz görünüyor. Min 11.400 olması gerektiğini öğrendim, yine de emin olmak için buraya yazıyorum. Ona göre yeni power satın alacağım, yardımcı olursanız sevinirim.

1703290261546.png

FRISBY FC-8935G 650W 80 PLUS
kullandığım power bu kasaya ait​

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,000
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
O değerleri anakart okuyor yani aşırı doğru olmasını bekleme. Fakat o PSU zaten kaliteli değil değiştirmende fayda var her türlü.

Ulfric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Can Sürmeli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O değerleri anakart okuyor yani aşırı doğru olmasını bekleme. Fakat o PSU zaten kaliteli değil değiştirmende fayda var her türlü.
Çok fazla bütçe lüksüm yok, power'ı değiştiğimde aynı sorun devam eder diye korkuyorum. O yüzden tamamıyla emin olmak istedim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,000
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Çok fazla bütçe lüksüm yok, power'ı değiştiğimde aynı sorun devam eder diye korkuyorum. O yüzden tamamıyla emin olmak istedim.
11.20 çok düşük volt, okumada hata yoksa sorunlu PSU.

Ulfric

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hasan Can Sürmeli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
11.20 çok düşük volt, okumada hata yoksa sorunlu PSU.
Yarın mağazaya gidip direkt olarak PSU almayı düşünüyorum, aslında gitmeden önce bir bilgisayarcıya gidip onlarda da denetsem fena olmaz ama başka bir şeyde hata olma ihtimali görmüyorum. GPU'da sıkıntı olsa PC güç kesmek yerine farklı tepkiler verirdi diye düşünüyorum. Yardımınız için teşekkürler. Benzer sorunu yaşayıp çözenler varsa konu altına yazabilir.

Top Bottom