Neler Yeni

POWERBANK İLE MODEM ÇALIŞTIRMAK

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Başlıkta da belirttiğim gibi powerbank ile modem çalıştırmak ile ilgili sorun yaşıyorum

10.000 mah powerbankim var 5 voltu 12 volta yükselten kablodan aldım ve modemi powerbank ile çalıştırmayı başardım ilk başta internete bağlanabildim ama şuanda modem çalıştığı halde dsl ve internet ışıkları yanmıyor bu yüzden internete erişemiyorum sorun hangi taraftan kaynaklanıyor olabilir?

Elektrikler gittiği için powerbank ile modemi çalıştırıyorum

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
380
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
şimdi iki ihtimal var ya modemde sorun var yada internet dağıtıcısında yani evlere dağıtan bence 2.sorun ordada elektirik olup olmadığını araştırın derim çünkü bilirsiniz bazene elktirik kesilince telefondaki mobil veride yavaşlar veya hiç olmaz bundan kaynaklı olabilir

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski modemim ile de denedim ama sorun aynı dsl ışığı hiç yanmıyor normal de yanıp sönmesi ve sabit yandıktan sonra internet ışığının yanması gerekiyor ama dsl ışığı hiç yanmıyor ama modem çalışıyor modeme bağlanabiliyorum

Elektrikler gidince mobil veri kullanılamayacak kadar yavaşlıyor elektrikler çok sık gittiği için powerbank ile modem çalıştırmak istiyorumdum elektrikler gelene kadar idare etmek için

Farex

80+ Bronze
Eski modemim ile de denedim ama sorun aynı dsl ışığı hiç yanmıyor normal de yanıp sönmesi ve sabit yandıktan sonra internet ışığının yanması gerekiyor ama dsl ışığı hiç yanmıyor ama modem çalışıyor modeme bağlanabiliyorum

Elektrikler gidince mobil veri kullanılamayacak kadar yavaşlıyor elektrikler çok sık gittiği için powerbank ile modem çalıştırmak istiyorumdum elektrikler gelene kadar idare etmek için
Elektrikler giderse saha dolabıda gider yani internetin ulaşımını sağlayan dolaplarda gider istediğin kadar modem al elektriğe bağla komple bölgesel gittiyse internet gelmez.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Elektrikler giderse saha dolabıda gider yani internetin ulaşımını sağlayan dolaplarda gider istediğin kadar modem al elektriğe bağla komple bölgesel gittiyse internet gelmez.
Muhtemelen dediğin gibi oluyor. Belki fiber altyapı olsa çalışırdı ama vdsl olduğu için bu sorun oluyor olabilir.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Hiçbir internet hizmeti çalışmazdı kardeşim. Mantıken düşün elektirk olmadan hangi elektronik parça veya cihaz çalışır?

Elektriklerin gitmesiyle internetin de gitmesi iyi olmadı, ikisi farklı altyapı ile çalışıyor sanıyordum elektrikler gitse bile santralde elektrik oluyordur bu yüzden internet çalışmaya devam ediyordur diye düşünüyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alihan YILMAZ
Elektrikten bağımsız internetin çalışabileceğine inanmak!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Servis sağlayıcıların benzinli jeneratörleri var ama her yerde yok ve çok ta uzun süre dayanmıyorlar. Bir kaç saat anca. Depoları boşsa hiç çalışmıyorlar. Benzi de pahalı.

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Elektrikten bağımsız internetin çalışabileceğine inanmak!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Servis sağlayıcıların benzinli jeneratörleri var ama her yerde yok ve çok ta uzun süre dayanmıyorlar. Bir kaç saat anca. Depoları boşsa hiç çalışmıyorlar. Benzi de pahalı.
İşin kötü yanı elektrikler gidince mobil internet de gidiyor. Baz istasyonlarının elektrik kesintisi gibi durumlarda güneş paneliyle şarj olan akülerinin veya jeneratörlerinin olması gerekiyor elektrikler gitse bile çalışmaya devam etmeli.

Elektrikler varken mobil veri ile speedtest yaptığımda 30 megabit hız alıyorum elektrikler gidince 1 megabit hızı zor alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Alihan YILMAZ
İşin kötü yanı elektrikler gidince mobil internet de gidiyor. Baz istasyonlarının elektrik kesintisi gibi durumlarda güneş paneliyle şarj olan akülerinin veya jeneratörlerinin olması gerekiyor elektrikler gitse bile çalışmaya devam etmeli.

Elektrikler varken mobil veri ile speedtest yaptığımda 30 megabit hız alıyorum elektrikler gidince 1 megabit hızı zor alıyorum
Jeneratörler yeterince güç üretemiyor. Güneş panelleri de öyle.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
C.S.
Elektrik çok sık gidiyorsa sim kart girişli modemlerden almak gerekir. Ups alıp, modeme çıkış verirsiniz, simkart üzerinden de internete çıkış alırsınız. Bu şekilde tabi en fazla 30-40 dk. Kadar çalışır.
TP-Link Archer MR200, 750 Mbps AC Kablosuz Dual Band 3G/4G LTE SIM Kart Girişli Router

Ups:
Schneıder SPM3KI-TR Easy 3 Kva On Line 230V LCD Ekran Ups

Farex

80+ Bronze
Elektrik çok sık gidiyorsa sim kart girişli modemlerden almak gerekir. Ups alıp, modeme çıkış verirsiniz, simkart üzerinden de internete çıkış alırsınız. Bu şekilde tabi en fazla 30-40 dk. Kadar çalışır.
TP-Link Archer MR200, 750 Mbps AC Kablosuz Dual Band 3G/4G LTE SIM Kart Girişli Router

Ups:
Schneıder SPM3KI-TR Easy 3 Kva On Line 230V LCD Ekran Ups
Şebeke de gidiyormuş asıl problemi zaten bu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,873
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom