Neler Yeni

🔥İndirim PowerColor RX 7900 GRE 20.999 TL

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,759
İsim
Mehmet Aslan
9500 TL YE SHAPPİRE RX6900 XT NİTRO SPECİAL EDİTİON ALACAĞIM. SİZCE NASIL Bİ KART DAHA ÖNCE KULLANAN VAR MI?
saf güçte sağlam bir kart , model konusunda termal olarak durumu nedir bilmiyorum kullanana sormak lazım. Nitro serisi Sapphire nin top seviye bir modeli sanırım. Fiyatı da tatlıymış baya. 10k ya sıfır 4060 aldığımız bir ortamda böcek gibi ezer :kekw:

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökhan
ya bu stabil değil stabil değil 3 kişiye şu ana kadar bu kart ile bilgisayar topladım. hepsi cayır cayır kullanıyo. stabilitesiyle ilgili hiç sıkıntısı yok sıcaklık değerleri falan gayet iyi. şu nvidia fancılığını bırakmaları lazım. amd bu fiyata hayvan gibi güçlü kart koyuyor önünüze. önceden wattmancılar vardı şimdi stabilciler çıktı. bu fiyata alınabilecek en iyi kart nezdimce .
Mesaj otomatik birleştirildi:

dümdüz türk mantığı bence bu arada. 2 ürün var ortada eğer 2 side hemen hemen aynı performanstaysa ama biri diğerinden 6-7 bin tl daha ucuzsa diyor ki aaa demek ki arada bi fark var hemen aklından stabilite sağlamlık vesaire bişey buluyor. şundan çok eminim 7900 gre 4070ti dan daha pahalı olsaydı kesinlikle 4070ti mı 7900 gre mi sorusuna 4070 ti çünkü daha stabil diyenlerin %60-70i daha farklı cevqp vericekti.
4070 super ve 7900gre arasında 7k fiyat farkı yok hocam. ikisi de yakın kartlar 4k çözünürlükte kırmızı taraf öne geçiyor. isteyen istediği markayı alsın ama arada bu kadar az fiyat farkı (2k idi ama an itibari ile 1k) varken ben neden amd alayım hem oyunda dlss zart zurt daha iyi hem de oyundan hariç cuda programları çalışmıyor amdde ve evet ben gündelik hayatımda cuda kullanıyorum amd alırsam çift ekran kartı kullanmam gerekir.

edit: dediğin gibi arada 7k fiyat farkı olsun bu da 7900gre için yaklaşık 15k fiyat yapar. o kartı ilk ben alacağım amdyi denemek için merak etme

Son düzenleme:

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
534
İsim
can
9500 TL YE SHAPPİRE RX6900 XT NİTRO SPECİAL EDİTİON ALACAĞIM. SİZCE NASIL Bİ KART DAHA ÖNCE KULLANAN VAR MI?
6bin serisinde saphirrler çok ısınıyor, düz fe model gpular ile aynı sıcaklık fps performansı veriyor bilginiz olsun. 6 bin serisinde saphire hariç diğer tüm modeller başarılı reddevil tuf xfx

n1ghtcall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Timur
4070 super ve 7900gre arasında 7k fiyat farkı yok hocam. ikisi de yakın kartlar 4k çözünürlükte kırmızı taraf öne geçiyor. isteyen istediği markayı alsın ama arada bu kadar az fiyat farkı (2k idi ama an itibari ile 1k) varken ben neden amd alayım hem oyunda dlss zart zurt daha iyi hem de oyundan hariç cuda programları çalışmıyor amdde ve evet ben gündelik hayatımda cuda kullanıyorum amd alırsam çift ekran kartı kullanmam gerekir
arada 1k fiyat farkı var diyosan ben gainward , palit ekran kartlarını ekran kartından saymıyorum. umarım 22 bin tllik çift fanlı gainward alanların yaşadığı sıcaklık ve ses problemlerinden haberdarsındır.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,635
İsim
kilan embappe
7800 XT ile aynı bu kart.

ghnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökhan
arada 1k fiyat farkı var diyosan ben gainward , palit ekran kartlarını ekran kartından saymıyorum. umarım 22 bin tllik çift fanlı gainward alanların yaşadığı sıcaklık ve ses problemlerinden haberdarsındır.
ben bu marka ve modeli bilmiyorum ama yine benzer fiyatlara bu forumda sapphire pulse vs öneriyorlardı o model kötü onu biliyorum

oguuzysr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Oğuz
6bin serisinde saphirrler çok ısınıyor, düz fe model gpular ile aynı sıcaklık fps performansı veriyor bilginiz olsun. 6 bin serisinde saphire hariç diğer tüm modeller başarılı reddevil tuf xfx
Evet hocam red devil 6700 xt var canavar gibi çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

saf güçte sağlam bir kart , model konusunda termal olarak durumu nedir bilmiyorum kullanana sormak lazım. Nitro serisi Sapphire nin top seviye bir modeli sanırım. Fiyatı da tatlıymış baya. 10k ya sıfır 4060 aldığımız bir ortamda böcek gibi ezer :kekw:
Rtx 3080 i verip alacağım için bilmem ki değer mi değmez mi.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,635
İsim
kilan embappe
Okuduğum neredeyse her kaynak %10 daha performansli olduğunu söylüyor 7900 GRE için. Siz neden böyle söylediniz?
4K ve 2K da oynadığınızda fark yok hocam neredeyse. Benvhmark videolarına bakabilirsiniz. Bu kart 20GB olarak çıksa mantıklı olurdu, bu fiyata her türlü mantıklı zaten (18.999 TL) ama 20GB ve ya 24GB olarak çıksa 4K için en mantıklı kartlardan biri haline gelip fiyatını hak edebilirdi. İndirim dışında 7800 XT den 5K daha pahalı ve saçmalık. O paraya işlemciyi arttırsan zaten %10 performansı geçersin.

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Sercan SAYİT
4K ve 2K da oynadığınızda fark yok hocam neredeyse. Benvhmark videolarına bakabilirsiniz. Bu kart 20GB olarak çıksa mantıklı olurdu, bu fiyata her türlü mantıklı zaten (18.999 TL) ama 20GB ve ya 24GB olarak çıksa 4K için en mantıklı kartlardan biri haline gelip fiyatını hak edebilirdi. İndirim dışında 7800 XT den 5K daha pahalı ve saçmalık. O paraya işlemciyi arttırsan zaten %10 performansı geçersin.
Evet söyledikleriniz gerçekten mantıklı. Lakin AMD bu kartı 20 GB çıkarsaydı 7900 XT'yi kendi elleriyle bitirmiş olacaktı. 7900 GRE overclock ile çok daha farklı bir konuma yerleşiyor gibi görünüyor.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,635
İsim
kilan embappe
Evet söyledikleriniz gerçekten mantıklı. Lakin AMD bu kartı 20 GB çıkarsaydı 7900 XT'yi kendi elleriyle bitirmiş olacaktı. 7900 GRE overclock ile çok daha farklı bir konuma yerleşiyor gibi görünüyor.
7900 XT bu karttan fersah fersah güçlü. Overclock normal, etken olarak kabul edilecek bir işlem değil. Aynısını yapacak olan adam 7900 XT ye de yapar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,315
Üyeler
155,081
Son üye
cagoa
Top Bottom