Neler Yeni

PS 5 Digital Edition mı Blue ray mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
PS 5 Digital Edition ile PS 5 Blue ray arasındaki fark nedir? Oyunu mağazalardan CD olarak değil de, PlayStation'un kendi uygulamasından satın alarak PS 5'te oynamayı istiyorum. Sizce hangi modeli almalıyım? Aralarındaki farkları açıklar mısınız? Blue ray alınca, sadece CD takılarak mı oyun oynayabiliyoruz, Mağazadan oyun satın alamıyor muyuz? İkisinde de 4K var mı?

@Yunus274 hocam dün çok yardımcı olmuştu teşekkürler. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Nedox Bey
PS 5 Digital Edition ile PS 5 Blue ray arasındaki fark nedir? Oyunu mağazalardan CD olarak değil de, PlayStation'un kendi uygulamasından satın alarak PS 5'te oynamayı istiyorum. Sizce hangi modeli almalıyım? Aralarındaki farkları açıklar mısınız? Blue ray alınca, sadece CD takılarak mı oyun oynayabiliyoruz, Mağazadan oyun satın alamıyor muyuz? İkisinde de 4K var mı?

@Yunus274 hocam dün çok yardımcı olmuştu teşekkürler. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
Bluray derken Standart Edition'dan bahsediyorsunuz galiba. Standart Editionda Bluray okuyucusu var bu şekilde CD'lerle 4K oyun oynarsınız ve PS5 mağzasından dijital oyunları da satın alabilirsiniz, dijital versiyonda bu kısım yok sadece mağzasından alabilirsiniz.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,411
İsim
Mert Can Ergün

Dijital olan cihazda cd girişi yok mağazadan indiriyorsun cdli olan cihaz ise hem cd den yüklersin hemde mağazadan ikisi de 4k zaten cdli alırsan sahibinden letgo gibi siteler den daha uygun fiyata alırsın oyunu ister takas yaparak üstüne ufak bir miktar ödeyerek de sahibi olursun cdli sürüm alırsan mağazada oyun 1000tl ise 2.ellerde 700-800 dür

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bluray olanda kutulu oyun alıp oynayabilirsin geri kalan her şey aynı dijital oyunda alıp oynayabilirsin tabi ki
Bluray derken Standart Edition'dan bahsediyorsunuz galiba. Standart Editionda Bluray okuyucusu var bu şekilde CD'lerle 4K oyun oynarsınız ve PS5 mağzasından dijital oyunları da satın alabilirsiniz, dijital versiyonda bu kısım yok sadece mağzasından alabilirsiniz.
Tek fark birinde CD okuyucu var, diğerinde yok yani. Ayrıca ikisinde de 4K var değilmi?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Biri hem dijital oyun hem fiziksel CD ile çalışıyor, aynı zamanda blueray filmleri falan da çalışıyor.

Diğeri sadece dijital oyunla çalışıyor.

Onun dışında güçleri vs her şeyleri aynı.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,411
İsim
Mert Can Ergün
Ben oyunları mağazadan alıyorum

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kutulu oyun almıyorsan dijital versiyonunu al. Duruma göre ileride SSD ekleyip kapasitesini yükseltirsin. PS5'e SSD takmak zor bir şey değil zaten.

Arthur61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Samet Albayrak
Bende 5 sene ps4 kullandım hiç içine cd takmadığımı fark ettim. Bence gereksiz bir özellik :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
Kutulu oyun almıyorsan dijital versiyonunu al. Duruma göre ileride SSD ekleyip kapasitesini yükseltirsin. PS5'e SSD takmak zor bir şey değil zaten.
Ben oyunları mağazadan alıyorum
Bir de PS5 CDLİ versiyonda PS4 cdleri de çalışıyor.
Yıllık PS Plus almayı düşünüyorum da, geçmişte AVM'de D&R mağazalarında Fifa ve Pes gibi oyunların 800 TL olduğunu görünce, kim alıyor ki bu fiyata oyun CD'si diyordum ve şuanda CD'li oyun alma durumu pahalı olduğunu düşünüyorum. O yüzden direkt digital versiyonu tercih ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,929
Üyeler
153,629
Son üye
eroglu06
Top Bottom