Neler Yeni

PS 5 Konsol hakkında yardım

99723

80+ Silver
Teşekkürler hocam, zaten competetive oyuncusuyum ve bu tarz oyunlar için güncel bir PC setup'ım mevcut. Konsolu biraz daha chill oyunlarla takılmak için. Zaman zaman eşimle veya arkadaşlarımla oynamak için alacağım. 4K 60FPS sabit alsa bile benim için yeterli. Pro beklemeye ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum şu aşamada. Detaylı yardımların için tekrardan teşekkürler.
Rica ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Mehmet Ali Aladağ
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı, ekran kartı, işlemci, vb.
Steam
Mehmetali20100
Discord
mehmetali2407
Arkadaşlar selamlar,

Hayatı boyunca sadece bilgisayar oyunları oynamış birisi olarak konsol almaya karar verdim. Sürekli yeni/farklı oyunlar oynamaktansa genellikle Fifa arada da exclusive hikayeli oyunlar oynamayı düşündüğüm için xbox yerine PS5 almaya karar verdim ama Playstation da ki PS Plus olayını tam olarak anlayamadım. Anladığım kadarıyla exclusive oyunlar bu platformda yer almıyor. O zaman buna sahip olmanın benim için bir avantajı var mı ? Ek olarak PS 5 Slim Digital Edition almayı düşünüyorum ama, CD versiyonunu mu önerirsiniz yoksa Digital olanını mı almalıyım ? Yakında yurt dısına cıkacağım ve kendim alacağım. Aralarında yaklaşık 100 Euro gibi bir fark var ama hangisini tavsiye edersiniz ? Anladığım kadarıyla Digital Edition olan versiyonda oyunları sadece PS Store'dan alabiliyormuşum ve sanırım orada normale göre daha pahalıymış fiyatlar. Bu durumda biraz kafam karıştı, oyun maliyetleri çok mu yüksek, hangisine karar vermeliyim ?

Ek olarak youtube dan biraz araştırdığımda PS 5 Pro çıkacağına dair haberler gördüm yılın son çeyreğinde ama bunu beklememe gerek var mı ? Zaten konsol platformunda 4k 120fps veya 4k 60Fps sabit oynanabiliyor diye biliyorum. Pro almayı beklesem bana ne gibi bir avantajı var ?

Konsol konusunda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. (xbox tarafını hiç değerlendirmedim ama mantıklı nedenleri varsa o konuda da bilgi alabilirim.)
1. dijital alma biraz daha pahalı olsun cd li olsun
2. Ps plus'a bence pek ihtiyacın olmaz çünkü zaten hafızası Fat olanın 660gb~ slim olanın 800gb~ bu sebeple max 7-9 oyun yüklersin hem ps plus ta ben çok tatmin edici oyun da görmedim ama sen bak istersen bu arada bazı oyunlar ps plus ta deneme sürümü yani tam oyun değil. Ama kanka baktım da sen görmemişsin onlarca güzel oyun var hem de ben fena gamerim 2 tb ssd takacam bir sürü oyun indirecem diyorsan alabilirsin
3. Ps pro bence gta 6 çıkmadan gelmez yani 2 yıl beklersin minimum
3. 4k 120 fps oynatmaz 4k 60fps oynatır max
5. Xbox'unda güzel yönleri var ama bence ps daha iyi

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
1. dijital alma biraz daha pahalı olsun cd li olsun
2. Ps plus'a bence pek ihtiyacın olmaz çünkü zaten hafızası Fat olanın 660gb~ slim olanın 800gb~ bu sebeple max 7-9 oyun yüklersin hem ps plus ta ben çok tatmin edici oyun da görmedim ama sen bak istersen bu arada bazı oyunlar ps plus ta deneme sürümü yani tam oyun değil. Ama kanka baktım da sen görmemişsin onlarca güzel oyun var hem de ben fena gamerim 2 tb ssd takacam bir sürü oyun indirecem diyorsan alabilirsin
3. Ps pro bence gta 6 çıkmadan gelmez yani 2 yıl beklersin minimum
3. 4k 120 fps oynatmaz 4k 60fps oynatır max
5. Xbox'unda güzel yönleri var ama bence ps daha iyi
Hocam ilgin için teşekkür ederim öncelikle,

1- Neden cd'li almam gerektiği konusunda keşke daha detaylı yazsaydın çok sevinirdim. CD Takası, veya alım-satım gibi işlerle uğraşıcak pek vaktim olmadığı için gerekli mi emin değilim. CD'li oyunlar dijitallerden çok daha ucuz diyorsanız o ayrı konu o zaman tekrar düşüneyim.

2-Yer çok problem değil, bilgisayarımda halihazırda kullandığım 1TB SSD var onu boşa çıkarıp 2TB alacaktım bilgisayara, boşta kalan 1TB'ı bunun için kullanabilirim, olmazsa da satın alırım SSD çok büyük maliyet değil açıkçası

3-Bu konu hakkında pek bilgim yok açıkçası, birkaç youtube kanalı kasım gibi gelicek diyordu ama çok da ihtiyacım var mı PS 5 Pro ya pek sanmıyorum açıkçası

4- Zaten competetive oyunlar için iyi bir hazır PC Setup'ım var. Konsolu muhtemelen fifa ve koltuğa uzanıp mesaiden sonra chill takılmak için birkaç single player Exclusive story oyunu oynarım diye düşünüyorum. Bundan dolayı 4K 60 fps'in altına düşmemesi benim için yeterli olacaktır.

5- Hemfikirim, ki zaten xbox game pass oyunlarını istersem bilgisayarımda oynayabiliyorum gamepass aboneliğim aktif devam ediyor.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam ilgin için teşekkür ederim öncelikle,

1- Neden cd'li almam gerektiği konusunda keşke daha detaylı yazsaydın çok sevinirdim. CD Takası, veya alım-satım gibi işlerle uğraşıcak pek vaktim olmadığı için gerekli mi emin değilim. CD'li oyunlar dijitallerden çok daha ucuz diyorsanız o ayrı konu o zaman tekrar düşüneyim.

2-Yer çok problem değil, bilgisayarımda halihazırda kullandığım 1TB SSD var onu boşa çıkarıp 2TB alacaktım bilgisayara, boşta kalan 1TB'ı bunun için kullanabilirim, olmazsa da satın alırım SSD çok büyük maliyet değil açıkçası

3-Bu konu hakkında pek bilgim yok açıkçası, birkaç youtube kanalı kasım gibi gelicek diyordu ama çok da ihtiyacım var mı PS 5 Pro ya pek sanmıyorum açıkçası

4- Zaten competetive oyunlar için iyi bir hazır PC Setup'ım var. Konsolu muhtemelen fifa ve koltuğa uzanıp mesaiden sonra chill takılmak için birkaç single player Exclusive story oyunu oynarım diye düşünüyorum. Bundan dolayı 4K 60 fps'in altına düşmemesi benim için yeterli olacaktır.

5- Hemfikirim, ki zaten xbox game pass oyunlarını istersem bilgisayarımda oynayabiliyorum gamepass aboneliğim aktif devam ediyor.

CD'li oyun alma ve takasla işin yoksa dijital sürüm al. İkinci el olmadığı sürece CD'li oyun dijitalden pahalı.

Top Bottom