Neler Yeni

PS5 120 hz çalışmıyor

Shivers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Çamoğlu
PS5 Slim satın aldım ve MPG27CQ2 monitörümde görüntü bozuk geliyor bildiğin gecikme var gibi. Monitörü ben PC'de kullanırken Hz ayarını Windows üzerinden yapıyordum çünkü menülerde bir Hz ayarı bulamıyorum. Otomatik olarak 120 Hz olmuyor. Monitör 60 Hz çalışıyor bu görüntünün sebebi 60 Hz olması mı? Peki bu monitörü 120 Hz yapmanın bir yolu yok mu acaba uyumlu mu değiller yoksa cihaz mı bozuk?
120HZ ayarını ve Performans modu ayarlarını uyguladım.
Oyunun görüntüsü:

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
cagari
grafik ayarlarını düşürmen gerekiyo olabilir yada oyun 120 hz desteklemiyo dicemde bildiğim kadarıyla fifa 24 destekliyo biraz grafik ayarlarını kıs sonra 120 hz diye bi seçenek açılabilir

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
EA FC 24, 120 Hz destekliyor mu? PS5 ayar menüsünden 120 Hz ayarını otomatik yapın, monitör ayarınıda yapın. Bunlar dışında Video sekmesinde düşük gecikme ayarı var VRR'nin altında olması lazım. Onlarıda otomatik yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bahsettiğim ayar PS5 ayarlar menüsünde.

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
cagari
şimdi videoya baktım bilmiyorum öyle bi ayar varmı (hiç playstationum olmadı :( ) hareket bulanıklılığından kaynaklı gibi o gecikiyo gibi olması

Shivers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Çamoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EA FC 24, 120 Hz destekliyor mu? PS5 ayar menüsünden 120 Hz ayarını otomatik yapın, monitör ayarınıda yapın. Bunlar dışında Video sekmesinde düşük gecikme ayarı var VRR'nin altında olması lazım. Onlarıda otomatik yapın.

Bahsettiğim ayar PS5 ayarlar menüsünde.
Düşük gecikme dışındakiler zaten ayarlı.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Düşük gecikme dışındakiler zaten ayarlı.

Hocam VRR'de kapalı, ALLM'de. Bende ki TV destekliyordur belki ama siz açamıyor musunuz? Bunları açıp deneyin. Birde olmadı 1080p deneyip bakın.

Shivers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Çamoğlu
Hocam VRR'de kapalı, ALLM'de. Bende ki TV destekliyordur belki ama siz açamıyor musunuz? Bunları açıp deneyin. Birde olmadı 1080p deneyip bakın.
O ikisini de desteklemiyor. TV değil monitör hocam.

Shivers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ekrem Çamoğlu
1080p Deneseniz, belki farklılık olabilir.
Denedim olmadı hocam. Videoda bunu denemiyorum ama bir izler misiniz? Test yaparken çalışıyor ama oyuna girince çalışmıyor.

Sol üstte 120 HZ görünüyor test sırasında.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
PS5 Slim satın aldım ve MPG27CQ2 monitörümde görüntü bozuk geliyor bildiğin gecikme var gibi. Monitörü ben PC'de kullanırken Hz ayarını Windows üzerinden yapıyordum çünkü menülerde bir Hz ayarı bulamıyorum. Otomatik olarak 120 Hz olmuyor. Monitör 60 Hz çalışıyor bu görüntünün sebebi 60 Hz olması mı? Peki bu monitörü 120 Hz yapmanın bir yolu yok mu acaba uyumlu mu değiller yoksa cihaz mı bozuk?
120HZ ayarını ve Performans modu ayarlarını uyguladım.
Oyunun görüntüsü:
Futbol oyunları 60FPS çalışıyor bu konsollarda. Normal yani. Konsollarda şöyle bir saçmalık var oyun kaç FPS çalışacaksa ona göre Hz ayarlıyor. Ben de o durumdan şikayetçiyim PS4 de hikaye oyunu giriyorum konsol 30Hz ye çekiyor kendini bu sayede karakterin arkasında karakter kadar da gölge kalıyor monitör 144Hz olduğu için 60Hz de kötü 30Hz de ise berbat performans veriyor çok sinir bozucu.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Fifa'yı offline oynuyorsunuz değil mi? UT felan değil?

Gif Man

80+ Gold
Futbol oyunları 60FPS çalışıyor bu konsollarda. Normal yani. Konsollarda şöyle bir saçmalık var oyun kaç FPS çalışacaksa ona göre Hz ayarlıyor. Ben de o durumdan şikayetçiyim PS4 de hikaye oyunu giriyorum konsol 30Hz ye çekiyor kendini bu sayede karakterin arkasında karakter kadar da gölge kalıyor monitör 144Hz olduğu için 60Hz de kötü 30Hz de ise berbat performans veriyor çok sinir bozucu.
Futbol Oyunları Bu Yüzden Kanser Ediyor 75 Verse Bile Kafi .

Top Bottom