Neler Yeni

PS5' Hoparlör Bağladım Ancak Ses Seviyesi Çok Düşük

EMARS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Arslan
Merhaba, bende Anker Soundcore hoparlör var. Kendisinden gayet memnunum. Çok sıkıldığımdan 2 hafta önce PS5 satın aldım. DualSense'ye kulaklık bağlarım diye ses çıkışı problemine çok aldırış etmedim. Ancak şu anda kulaklık uzun kullanımda rahatsız etmeye başladığından elimdeki hoparlörü kullanabilmek adına araştırma yaptım ve önümde iki seçenek olduğunu gördüm. Birisi HDMI'dan AUX dönüştürücü -hepimizin en az 1 kere gördüğü beyaz kare kutu- ya da direkt bir ses kartı satın almak. Ben daha temiz bir seçenek olacağını düşündüğümden ses kartı almayı tercih ettim. Burada da ürünlerini ve kalitesini sevdiğimden Ugreen markasının ses kartını satın aldım. Ürün yeni elime ulaştı ancak hoparlörümdeki ses neredeyse normal performansın yarısı gibi bir şey. Belki güç eksikliği vardır diyerek şarjını da taktım ancak ses performansı artmadığı gibi cızırtı yapmaya da başladı. PS5 ayarlarından, cihaz üzerindeni ses kartı üzerinden sesin son seviyede olduğunu da 2-3 defa kontrol ettim. Belki gündüz vakti olduğundan ses azmış gibi geliyordur diyerekten cihazı telefonuma bağlayıp müzik açtım ve aradaki ses farki ciddi derecede fark ediliyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Veya bir çözümü var mıdır? Alternatif olarak gidip kablolu direkt prizden güç alan bir hoparlör alsam bu sorun çözülür mü? Şimdiden vaktini ayıran herkese teşekkürler.
Not: Az önce dönüştürücüyü bilgisayar açıkken Montöre bağladım ve ses kaybı yoktu. Ben de o zaman monitörden kullanayım diye PS5'İ geri açtım. Ancak otomatik olarak Monitörün dahili hoparlörüne geri döndü. Hiçbir şekilde Harici Hoparlörü seçemedim. Yani dönüştürücüde herhangi bir sıkıntı yok PS5'e bağladığımda tam performansını alamıyorum.

Top Bottom