Neler Yeni

Psikiyatrik ilaçlarım sizce gerekli mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Audiophile
Merhaba, antidepresan kullanmam yasak denebilir ama 30 mg Duxet kullanıyorum yine de.

Şu anda antipsikotik olarak;

5 mg Zyprexa
100 mg Largactil
10 mg Norodol
50 mg Keday XR

Mevcut. İlaçlarımı kesmemin kötü sonuçlar doğurabileceğine inanıyorum, zira sinirlilik had safhada mevcut, hatta hafif psikopati dürtülerimi de ilaçlarla bastırıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ilaçlarıma nizami olarak devam mı etmeliyim, yoksa bırakmak ya da kullanmak bir şeyi değiştirir mi? Bu arada karaciğerim idare eder, böbrekler de iyi durumda.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Murat Cemal
psikolojik terapiye gittin mi? açıkcası geçmişle alakalı bir sorunun varsa bunu ilacın çözmesini beklemek ne kadar doğru olur? bunu aslında bize değil doktoruna sormalısın..

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Audiophile
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
psikolojik terapiye gittin mi? açıkcası geçmişle alakalı bir sorunun varsa bunu ilacın çözmesini beklemek ne kadar doğru olur? bunu aslında bize değil doktoruna sormalısın..
Hocam inanın uzun süreler denedim ve bazı şeylerin farkındalığını kazandım ama 7 aydır gitmiyorum. Belki yeniden başlarım. Psikiyatriye mecbur 2 ayda bir gidiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Lloyd
Merhaba, antidepresan kullanmam yasak denebilir ama 30 mg Duxet kullanıyorum yine de.

Şu anda antipsikotik olarak;

5 mg Zyprexa
100 mg Largactil
10 mg Norodol
50 mg Keday XR

Mevcut. İlaçlarımı kesmemin kötü sonuçlar doğurabileceğine inanıyorum, zira sinirlilik had safhada mevcut, hatta hafif psikopati dürtülerimi de ilaçlarla bastırıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce ilaçlarıma nizami olarak devam mı etmeliyim, yoksa bırakmak ya da kullanmak bir şeyi değiştirir mi? Bu arada karaciğerim idare eder, böbrekler de iyi durumda.
Çok geçmiş olsun. Eğer kontrol dışı bir durumun varsa ilaç şart oluyor. Bu tarz ilaçları minimum dozda başlamak ve devam etmek en iyisi, zira yan etkileri bünyeye fazla gelebiliyor. Doktoruna danışmalısın önce. Ama iyileşmeden ilaçları bırakırsan muhtemelen daha da kötüleşir mental durumun. Kullanma talimatlarını da okumadıysan baştan sona oku istersen, Yan Etkiler kısmı hariç; o bölümde yalnızca Yaygın ve Çok Yaygın yan etkileri okursun. Ayrıca düzenli terapi almadan da ilaçlar pek bir işe yaramıyor.

Top Bottom