Neler Yeni

Çözüldü✓ PSU değiştirdim ekrana görüntü gelmiyor

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,719
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Merhaba arkadaşlar sizlerin tavsiyesi üzerine sipariş ettiğim güç kaynağı geldi ama açıkçası tam bilmediğim için gözüm kesmedi, bunu takması kolay mı zormu yapabilir miyim?
Hocam aynı sıkıntı ben psu değiştirdiğimdede olmuştu ilk olarak anakartın 24 pin girişinin oturduğuna emin olun

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Debug led yokmuş anakartında . Neyse yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra bios sıfırlama deneyebilirsin.
Aşağıda anakartın resminde gösterdiğim CLRTC yazan 2 pin var. PSU kablosunu prizden çıkar ve PSU kapat ondan sonra bir tornavida ile o 2 pine 1 dk kadar tornavidayı değdir. İki pine de aynı anda temas edecek tornavida. Bu işlem biosta yaptığın ayarları sıfırlar.

Alıntıyı görüntüle
Dediğiniz işlemi yaptım hocam şimdi normal bir biçimde açıyorum dimi bilgisayarı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam aynı sıkıntı ben psu değiştirdiğimdede olmuştu ilk olarak anakartın 24 pin girişinin oturduğuna emin olun
Hocam eminim daha fazla bastırırsam alttan çıkıcak, dümdüz duruyor tam oturmuş

Dediğiniz işlemi yaptım hocam şimdi normal bir biçimde açıyorum dimi bilgisayarı

Hocam eminim daha fazla bastırırsam alttan çıkıcak, dümdüz duruyor tam oturmuş

16553777330924216028057428306042.jpg

Debug led yokmuş anakartında . Neyse yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra bios sıfırlama deneyebilirsin.
Aşağıda anakartın resminde gösterdiğim CLRTC yazan 2 pin var. PSU kablosunu prizden çıkar ve PSU kapat ondan sonra bir tornavida ile o 2 pine 1 dk kadar tornavidayı değdir. İki pine de aynı anda temas edecek tornavida. Bu işlem biosta yaptığın ayarları sıfırlar.

Alıntıyı görüntüle
Değişen bir şey yok maalesef

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Batuhan Kılıç
İşlemci güç bağlantısını yaptın değil mi ? Son olarak psu üstünde on/off tuşu var onu açtığına da eminsin.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
İşlemci güç bağlantısını yaptın değil mi ? Son olarak psu üstünde on/off tuşu var onu açtığına da eminsin.
Evet yaptım, kasa sorunsuz açılıyor ama monitör hiçbir şekilde hdmi veya display portu görmüyor, 2 3 saat önce çalışan hdmi kablol umarım durduk yere bozulmuştur, arkadaşım şimdi başka bir kablo getiriyor

şakşukacı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
Hasan Erener
Tüm kabloların yerine oturduğundan emin olun.
HDMI kablosunu kontrol edin.
Parcaları çıkarıp takmadınız değil mi? Sadece PSU kablolarını takıp çıkardınız.
Ben ilk PC topladığımda RAM bellekleri yanlış slota takmıştım.
Eğer BIOS sıfırlamak zorunda kalırsanız pili çıkarıp yeniden takın.

Atyxah

80+ Silver
Evet yaptım, kasa sorunsuz açılıyor ama monitör hiçbir şekilde hdmi veya display portu görmüyor, 2 3 saat önce çalışan hdmi kablol umarım durduk yere bozulmuştur, arkadaşım şimdi başka bir kablo getiriyor
kabloyla alakalı olduğunu sanmıyorum

eskiyi takıp eskiyle deneseniz nasıl olur daha bilgili arkadaşlar fikrimi değerlendirirse güzel olur konu hakkında bilgili değilim çünkü

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Batuhan Kılıç
HDMI ya da dp portu ekran kartı çıkışına takıyorsun değil mi ? anakart çıkışına değil. F işlemci ile görüntü alamazsın anakarta takıyorsan.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Tüm kabloların yerine oturduğundan emin olun.
HDMI kablosunu kontrol edin.
Parcaları çıkarıp takmadınız değil mi? Sadece PSU kablolarını takıp çıkardınız.
Ben ilk PC topladığımda RAM bellekleri yanlış slota takmıştım.
Eğer BIOS sıfırlamak zorunda kalırsanız pili çıkarıp yeniden takın.
Acemi olduğum için psuyu değiştirirken anakartı da yuvasından çıkarttım, ama sadece bu kadar sonra dikkatli bir şekilde geri taktım. RAMleri hiç çıkarmamıştım ama şuan yine aynı slotlara çıkar tak yaptım. Biosu sıfırladım bir arkadaşın önerisiyle şimdi pili çıkarıp takıcam

HDMI ya da dp portu ekran kartı çıkışına takıyorsun değil mi ? anakart çıkışına değil. F işlemci ile görüntü alamazsın anakarta takıyorsan.
Ekran kartı çıkışına takıyorum evet, he denemek için anakart çıkışına da takıp çıkarıyorum ama yok. Çalışacağını bilsem kendimede takıp çıkartıcam sabah 11den beri PSU değiştirmeye çalışıyorum kafayı yiyeceğim

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Batuhan Kılıç
Şu an tüm kablolar takılıyken kasa içi görüntü atar mısın?

Acemi olduğum için psuyu değiştirirken anakartı da yuvasından çıkarttım, ama sadece bu kadar sonra dikkatli bir şekilde geri taktım. RAMleri hiç çıkarmamıştım ama şuan yine aynı slotlara çıkar tak yaptım. Biosu sıfırladım bir arkadaşın önerisiyle şimdi pili çıkarıp takıcam

Ekran kartı çıkışına takıyorum evet, he denemek için anakart çıkışına da takıp çıkarıyorum ama yok. Çalışacağını bilsem kendimede takıp çıkartıcam sabah 11den beri PSU değiştirmeye çalışıyorum kafayı yiyeceğim
Şu videomda detaylı kablolama rehberi var bir göz gezdir.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR

Ekler

• 16553787276035055803049697195159.jpg
    16553787276035055803049697195159.jpg
    1.5 MB · Hit: 16

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Batuhan Kılıç
Net göremiyorum ama ekran kartına o kabloyu muhtemelen kanırttın ,tam tersi taktığında klik sesini duyacaksın . ekran kartına taktığın gpu güç kablosunu sök ve tam tersi yöne dpğru tak , klips üste gelsin.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Net göremiyorum ama ekran kartına o kabloyu muhtemelen kanırttın ,tam tersi taktığında klik sesini duyacaksın . ekran kartına taktığın gpu güç kablosunu sök ve tam tersi yöne dpğru tak , klips üste gelsin.
Hocam buradan bahsediyorsunuz sanırım ama bu kabloyu klips yukarı şekilde gelecek şekilde takamıyorum. Kenarlı köşeli olduğu için uymuyor yani

Bios pilini çıkar tak yaptım yine olmadı

Ekler

• 16553790322197540123731268735083.jpg
    16553790322197540123731268735083.jpg
    1.1 MB · Hit: 13
Son düzenleme:

şakşukacı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
Hasan Erener
Hocam doğru söylemiş. Mandalın üstte olması lazım kabloda. Şimdi kendi bilgisayarımdan da kontrol ettim.

Top Bottom