Neler Yeni

PUBG hesabım olmadığı halde bildirim.

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
Firmaların yeni numarası ılduğunu düşünüyorum oyuncuları çekmek için.. Bu gmail hesabımla daha PUBG'a girmedim bile
Screenshot_20240425_134102_Chrome.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sitelerinde rastgele bir E-Posta'ya şifremi unuttum bağlantısı girdiğinizde bile E posta gönderildi diyor. Yani hiç demiyor bu e posta kayıtlı değil diye..

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Emir
Firmaların yeni numarası ılduğunu düşünüyorum oyuncuları çekmek için.. Bu gmail hesabımla daha PUBG'a girmedim bileAlıntıyı görüntüle
Geçenlerde tiktok bana benzer bir içerik attı.
Sürekli giriş denemesi yapılıyor olabilir asıl hesabına malwarebytes üzerinden herhangi bir ifşa olmuş mu bakmanı tavsiye ederim.
Ayrıca Microsoft hesabına da giriş denemeleri yapılıyor olabilir.

Uyarı için teşekkürler

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürekli giriş denemesi yapılıyor olabilir asıl hesabına malwarebytes üzerinden herhangi bir ifşa olmuş mu bakmanı tavsiye ederim.

Uyarı için teşekkürler
Hesaplarımın şifresini zaten sürekli değiştiren biriyim. Bu bildirimlere inanıyorum ben.. Az önce Pubga Bu maille Üye oldum.. Bu e posta zaten kayıtlıdır demesi gerekirdi.. Bak müşteri çekme taktikleri

Uyarı için teşekkürler
Dediğin taramayı nasıl yaparım

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Emir
Hesaplarımın şifresini zaten sürekli değiştiren biriyim. Bu bildirimlere inanıyorum ben.. Az önce Pubga Bu maille Üye oldum.. Bu e posta zaten kayıtlıdır demesi gerekirdi.. Bak müşteri çekme taktikleri

Dediğin taramayı nasıl yaparım
Olabilir Çinli yöntemler...
Merhaba bu taramayı kullandım ve geçmiş yıllarda yaşanan veri ihlalleri ve hackler dolayısıyla ortaya çıkarılmış ve ifşa edilmiş bilgilerimin basit şifre ve doğum günü ve bazı kullanıcı adlarımı gördüm.
Bugün sizde bu kontrolü ücretsiz yapabilir tedbir alabilirsiniz.
Beni en çok ArmorGames şaşırttı.
Tabi diğer ifşa olan sosyal forumlar ve hesaplar da gördüm.
8 ve 6 haneli basit düzey şifrelerimi bulmuşlar.
2017-2018-2019-2020 yıllarında veri sızıntısı ve ifşalara maruz kaldığını belirtiyor.

2.Ana hesabıma dair detay çıkartamadı.

İlgili makale oto çevirisi:
AT&T , 51.226.382 kişinin etkilendiğini belirterek, ABD eyalet yetkililerini ve düzenleyicilerini yakın zamandaki (veya olmayan) veri ihlali konusunda bilgilendirdi .

Şu ana kadar hikayeyi kaçıranlar için:

2021 yılında Shiny Hunters adlı bir bilgisayar korsanı AT&T'yi ihlal ettiğini iddia etmişti .
20 Mart 2024'te, 70 milyondan fazla kişinin verilerinin çevrimiçi bir siber suç forumunda nasıl satışa sunulduğunu bildirmiştik . Satıcı, verilerin Shiny Hunters ihlalinden geldiğini iddia etti. Ancak AT&T, verilerin kendi sistemlerinden geldiğini (hem 2021'de hem de Mart 2024'te) reddetti.
30 Mart'ta, bir güvenlik araştırmacısının sızdırılan verilerde bulunan şifrelenmiş oturum açma parolalarının deşifre edilmesinin kolay olduğunu keşfetmesinin ardından AT&T müşteri parolalarını sıfırladı.
Son olarak 2 Nisan 2024'te AT&T, 73 milyon mevcut ve eski müşterinin veri sızıntısına yakalandığını doğruladı .
Garip bir şekilde, veri ihlali bildiriminde AT&T, ihlalin keşfedilme tarihinin 26 Mart 2024 olduğunu söylüyor. AT&T hâlâ sızıntının kaynağını açıklamadı ancak verilerin Haziran 2019 veya daha öncesine ait göründüğünü söylüyor.

Malwarebytes Tüketici Gizliliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oren Arar, açığa çıkan veri türü nedeniyle AT&T ihlalini "özellikle riskli" olarak nitelendiriyor.

“SSN, isim, doğum tarihi; bunlar değiştirilemeyen kişisel tanımlanabilir bilgilerdir (PII) ve dolandırıcıların bu bilgileri ele geçirmesi, insanların kimliklerini çalma işlerini çok daha kolay hale getirir. Buna ek olarak, ifşa edilen bu veriler herkesin erişebileceği bir şekilde internette yayınlandı, onu bulmak için biraz uzmanlığa ihtiyaç duyduğunuz karanlık ağda değil”.

Verilerinizin açığa çıkıp çıkmadığını kontrol edin
Malwarebytes , verilerinizin AT&T ihlalinin parçası olup olmadığını kontrol etmenize olanak tanıyan süper kolay bir araca (Malwarebytes Dijital Ayak İzi Portalı) sahiptir . Aşağıdaki düğmeye tıklayıp e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir; hangi kişisel bilgileri bulduğumuzu size bildireceğiz.

Ücretsiz tarama için adres
Bu alıntıda mevcut kontrol bağlantısı.

Top Bottom