Neler Yeni

R5 3500X nasıl bir işlemcidir ?

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Güzel işlemci fakat 6 iş parçacığı var. İleride sıkıntı olabilir. 3600 almak çok daha iyi olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
Bence güzel işlemci. Önümüzdeki 3 4 senede hiç bir şekilde problem yaşayacağını düşünmüyorum, buda işlemcinin ömrü denebilir zaten bence.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Dostum her şeyi yazdım orada daha fazla çekirdek olması nedeniyle %60 daha iyi renderda oyunlarda ise aynen şöyle yazdım " Hitman 2, The Division 2, Battlefield V ve AC Odyssey gibi çoklu çekirdek isteyen oyunlarda 7-8 fps falan fark oluyor." oyunlar zaten çoklu çekirdek kullanmaya başladı ve aradaki fark 5 fps falan bizzat kendim de deneyimledim. Aşağıya Abdullah abinin videosunu da attım stok halde daha sıcak olduğu için tam boost olmuyor çoğu tek çekirdekli oyunda 3500x daha iyi fps alıyor.
Tek çekirdeğe lafımız yok hocam "ileriye dönük" olarak diyorum zaten. Hangi oyunlarda test ettiniz ? Cyberpunk 2077 ? Assassin's Creed : Valhalla ? Yani günümüzde yakın zamanda çıkan yeni nesil bir oyun yok. Bunu görmek için onlarda test etmek lazım. Ayrıca dediğim gibi "şuan için" yeterli bir işlemci 3500x -ki üretiliş sebebi bile sürmek değildi fazla olunca ithalat yapıldı. Sadece render konusunda değil diğer konularda baya önde. Tekrar diyorum "bütçe var ise" kesinlikle 3500x çöp değil ama gününü kurtarır o yüzden 3600 alınmalı. "Yok ise" alınmamalı.
Biraz alâkasız ama hoşuma giden bir söz "Sadece bugünü düşünenler asla yarının kahramanı olamazlar."

Tek çekirdeğe lafımız yok hocam "ileriye dönük" olarak diyorum zaten. Hangi oyunlarda test ettiniz ? Cyberpunk 2077 ? Assassin's Creed : Valhalla ? Yani günümüzde yakın zamanda çıkan yeni nesil bir oyun yok. Bunu görmek için onlarda test etmek lazım. Ayrıca dediğim gibi "şuan için" yeterli bir işlemci 3500x -ki üretiliş sebebi bile sürmek değildi fazla olunca ithalat yapıldı. Sadece render konusunda değil diğer konularda baya önde. Tekrar diyorum "bütçe var ise" kesinlikle 3500x çöp değil ama gününü kurtarır o yüzden 3600 alınmalı. "Yok ise" alınmamalı.
Biraz alâkasız ama hoşuma giden bir söz "Sadece bugünü düşünenler asla yarının kahramanı olamazlar."
memati

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
  • Beğen
Reaksiyonlar: ramo

PolatII

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Polat
İyi de ilerde oyunlar çoklu çekirdek kullanmaya başlayınca ne olacak ? 6/6 almak mantıksız eğer bütçe var ise. Fark yok demişsiniz fakat hem ileriye dönüklük hemde "oyun dışında" performans olarak çok fark var.
bütçem yok 3600 alacak 3500x şu an mantıklı gibi geliyor ama ileriye dönüklüğü düşünürsem R5 1600AF oc yapar kullanırım

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
bütçem yok 3600 alacak 3500x şu an mantıklı gibi geliyor ama ileriye dönüklüğü düşünürsem R5 1600AF oc yapar kullanırım
Hocam işlemci fiyatları fırlamış durumda şuan ama hazır sistem alacağım dediniz sanırım , o yüzden alın gitsin.

Hocam işlemci fiyatları fırlamış durumda şuan ama hazır sistem alacağım dediniz sanırım , o yüzden alın gitsin.
Genel olarak 3500x'e ömür biçebilir misin? Autocad, solid gibi çizim programları, render fazla önemli değil, yeni çıkacak oyunları da göz önünde bulundurarak (ekran kartı rtx 2060) bu işlemci seni şu kadar sene idare eder diyebileceğin bir süre var mıdır? Cevaplarsan sevinirim.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Genel olarak 3500x'e ömür biçebilir misin? Autocad, solid gibi çizim programları, render fazla önemli değil, yeni çıkacak oyunları da göz önünde bulundurarak (ekran kartı rtx 2060) bu işlemci seni şu kadar sene idare eder diyebileceğin bir süre var mıdır? Cevaplarsan sevinirim.
Bir tahminde bulunmak bile zor ama yeni nesil ( AC : VALHALLA , CYBERPUNK 2077 vs. ) oyunları saymazsak 3-4 senesi var diye düşünüyorum.

Top Bottom