Neler Yeni

R5 5600 + RTX 3060 TI için monitör tavsiyesi

Sogutumu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Umut
Arkadaşlar merhaba
Bu sistem için monitör kaç Hz olmalı ?
IPS veya VA hangisi tercih edilmeli?
2K olması şart mı ?

Oynayacağım oyunlar R6 ve ara sıra hikaye oyunları oynamak istiyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

(steel)kerim53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
kerim
Arkadaşlar merhaba
2K olması şart mı ?

Oynayacağım oyunlar R6 ve ara sıra hikaye oyunları oynamak istiyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Merhaba 144hz ıps 2k al geç tabi paran varsan sistem tam perfonmansda destekler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba
2K olması şart mı ?

Zaten o sistem 2k da tam perfonmans verir

Sogutumu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer bütçen yeterliyse 2k 144hz monitörleri almanı öneririm fakat o fiyatlara en azından şuan çıkamam diyosan 1080 144hz monitör alıp yapay ölçeklendirmeyle beraber hikayeli oyunlarda 2k oynayabilirsin. Gerçek bir 2k gibi olmaz tabii
Hocam o kadar fazla parametre var ki ? Yani ben istiyorum ki bana sıkıntı yaratmayacak bir monitör olsun tek derdim bu. Mesela IPS çok çok kritik mi veya 2K olması çok mu önemli bunları merak ediyorum. Ona göre tercih yapmak istiyorum :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Malik Menteş
Hocam o kadar fazla parametre var ki ? Yani ben istiyorum ki bana sıkıntı yaratmayacak bir monitör olsun tek derdim bu. Mesela IPS çok çok kritik mi veya 2K olması çok mu önemli bunları merak ediyorum. Ona göre tercih yapmak istiyorum :(
Valla reis doğru diyosun ne diyeyim. IPS panel kişiye göre ve yaptığın işe göre değişir. Benim görüşüm şu mesela IPS paneller rekabetçi oyunlarda bir süre sonra göz yorabiliyor. Hikayeli oyunlar için iyi olabilir evet ama TN veya VA panellere göre arasında uçurum farklar yok bana göre. IPS paneller bana göre oyunculardan ziyade işi render veya photoshop işleriyle uğraşanlar için daha makul gibi.

2k konusuna gelirsek de 1080'e göre fiyatlar aşırı artıyor yani burada söz konusu senin cebindeki para oluyor. Yapay ölçeklendirme gerçekten çok zekice çok iyi bi teknoloji bence ama gerçek bir 2k monitörle yan yana koyduğunda farkını anlayabilirsin.

mücah1t

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mücahit eker
Arkadaşlar bilmediğim için soruyorum amd işlemci de amd ekran kartındaki gibi hata veriyormu

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Arkadaşlar merhaba
2K olması şart mı ?

benq zowie xl2411k

Sogutumu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Umut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benq zowie xl2411k
Bu da TN panel sanırım

Valla reis doğru diyosun ne diyeyim. IPS panel kişiye göre ve yaptığın işe göre değişir. Benim görüşüm şu mesela IPS paneller rekabetçi oyunlarda bir süre sonra göz yorabiliyor. Hikayeli oyunlar için iyi olabilir evet ama TN veya VA panellere göre arasında uçurum farklar yok bana göre. IPS paneller bana göre oyunculardan ziyade işi render veya photoshop işleriyle uğraşanlar için daha makul gibi.

2k konusuna gelirsek de 1080'e göre fiyatlar aşırı artıyor yani burada söz konusu senin cebindeki para oluyor. Yapay ölçeklendirme gerçekten çok zekice çok iyi bi teknoloji bence ama gerçek bir 2k monitörle yan yana koyduğunda farkını anlayabilirsin.
Anladığım kadarıyla IPS olacağına 2K olsun daha iyi diyosun yani doğru mu hocam

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,345
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Bu da TN panel sanırım

Anladığım kadarıyla IPS olacağına 2K olsun daha iyi diyosun yani doğru mu hocam
Evet TN panel ve çok kaliteli monitör.IPS den başı dönenlere birebir.

Top Bottom