Neler Yeni

🔥İndirim 🔥🔥R5 7500F | DDR5 | ROG Strix RX 6650 XT | Sistem 23.499 TL 🔥🔥

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
794
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum
Oyun oynamak icin toplanan bir sisteme yuksek seviye islemci eklemek cok gereksiz fiyat artisidir. rx 6650xt alacak biri de hemen karti yukseltemez, Cogu da zaten ucuz sistem alip gittigi yere kadar kullanmak amaciyla aliyor insanlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynamak icin toplanan bir sisteme yuksek seviye islemci eklemek cok gereksiz fiyat artisidir. rx 6650xt alacak biri de hemen karti yukseltemez, Cogu da zaten ucuz sistem alip gittigi yere kadar kullanmak amaciyla aliyor insanlar.
Oyun oynanacaksa islemci beslesin yeter, fantazilere gerek yok giris ve orta seviyelerde

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,783
İsim
kilan embappe
Hayır. Ben yapabildiğince geleceğe yatırım yapmak maksadıyla sistem kurarım. Herkes de öyle yapar. Oyun oynamak için R5 7500F + 6650 XT 1080p de mükemmel performans verir. Olay işlemci değil AM5 soketin ömrü.

Oyun oynanacaksa islemci beslesin yeter, fantazilere gerek yok giris ve orta seviyelerde
Bu fantezi değil. Ve olay bu da değil. O adam o işlemciden yayın verebilir. E-Spor oyunları oynadığı için güçlü bir işlemciye ihtiyaç duyabilir.

Bir sürü neden var. Ve Apex, Warzone gibi oyunlarda AM5 işlemciler bir R5 5600 e göre neredeyse ekran kart8 yükseltmişsin gibi performans artışı sağlıyor.

7500F, 7600'ün aynısı sadece dahili kart yok diye biliyorum. Bu da küçük de olsa performans farkı yaratıyor.
Neredeyse yaratmıyor.

İleride upgrade ederim diye muadil bir sisteme 9 bin lira fazla vermek bana anlamlı gelmiyor
Olay sadece upgrade değil bu fiyata RX 6700 XT/4060 Tİ sistem anca alırsın.

Bir tık düşük model ekran kartı alırım. Sistem DDR5 AM5 olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ben olsam almazdım, geçenlerde 6650xt li 12 13k ya çıkmıştı, tepe model ekran kartı kullanmak yerine dual 6700 falan kullanılsa tadından yenmezdi.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,783
İsim
kilan embappe
Ben olsam almazdım, geçenlerde 6650xt li 12 13k ya çıkmıştı, tepe model ekran kartı kullanmak yerine dual 6700 falan kullanılsa tadından yenmezdi.
En tepe model büyük ihtimal ellerinde kaldığından kullanmışlar.

Ama cidden 6700/6700 XT falan olsa feci akardı. Ama 6650 XT de kalite kart.

Ama olmaması da normla RX 6700/6700 XT sistemler zaten 20K am5 i çok zor 23,5K ya

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
En tepe model büyük ihtimal ellerinde kaldığından kullanmışlar.

Ama cidden 6700/6700 XT falan olsa feci akardı. Ama 6650 XT de kalite kart.

Ama olmaması da normla RX 6700/6700 XT sistemler zaten 20K am5 i çok zor 23,5K ya
https://www.gaming.gen.tr/urun/3301...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Bence bunlardan birini almak çok daha mantıklı.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,783
İsim
kilan embappe
https://www.gaming.gen.tr/urun/3301...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

Bence bunlardan birini almak çok daha mantıklı.
Bunları da gördüm. Konusunu açayı da düşündüm. Hatta az önce bakıyordum. Ama bunlar ilave gereken sistemler.

Tek modül ram. 1 M.2 soketli A620 anakart. Falan kötü bildiğin. Ventolu olan zaten kötü. Prima kasalı olanın da 5 yıl garantili Asus PSU olması dışı artısı yok gibi.

Bu sistem hem daha ucuz. Hem de en beğendiğim nokta anakarta PCie 5.0 M.2 desteği var.

6650 XT 6700 XT farkını ztaen çift modül ram kapatıyor.

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
Sen 22,5K ya o ekran kartı dışı parçaları anca kurarsın.

Ve 23K ya alabileceğin Max ekran kartı 4060 Tİ ve 4060 Tİ alacağıma DDR5 6650 XT alırım. 100 kat daha iyi.

PSU büyük ihtimal FSP ya da Cougar. Gayet iyi.

B650M-A 2 den iyi bir A620 söylesene nolur yaa 😂😂

Bu anakart PCie 5.0 M.2 destekliyor. Ama hiç bir A620 PCİe 5.0 M.2 desteklemiyor. Burada zaten bitti olay. A serisi çok kısıtlayıcı bir seri. Ve B serisi anakart her zaman 10 adım önde.
psu cougar vte olması lazım kötü o da. markası fsp veya cougar diye otomatik iyi olmuyor. https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Dedigim gibi b650m-a 2'den iyi anakart dolu örnek olarak asus tuf a620 plus. chipset her şey degil, hem girişleri çok barebone hem vrm'i leş b650m-a 2'nin. O kadar önemli konular varken m.2 pcie versiyonunu örnek veriyorsun bide
(heatsync olan a620m-hdv bile vrm olarak daha iyi b650m-a 2'den bu arada. b650m-a 2 alırsan 7500f ile bile çok ısınacak vrmleri ve daha iyi bir işlemciye geçmek istersen power delivery olarak yeterli gelmeyecek vermesi gerekenden az performans verecek)

illaha ddr5 sistem isteniyorsa

Toplam 23.3k, nays falan kullanılırsa dahada az. Fazladan iyi bir sogutucu, çok daha iyi bir anakart, daha iyi bir ekran kartı, kötü olmayan bir psu, ddr5 4 slotta çok iyi çalışmayabiliyor o yüzden 32gb yapmaya bu şekilde daha uygun.

Bunları da gördüm. Konusunu açayı da düşündüm. Hatta az önce bakıyordum. Ama bunlar ilave gereken sistemler.

Tek modül ram. 1 M.2 soketli A620 anakart. Falan kötü bildiğin. Ventolu olan zaten kötü. Prima kasalı olanın da 5 yıl garantili Asus PSU olması dışı artısı yok gibi.

Bu sistem hem daha ucuz. Hem de en beğendiğim nokta anakarta PCie 5.0 M.2 desteği var.

6650 XT 6700 XT farkını ztaen çift modül ram kapatıyor.
ddr5 tek modül ve çift modül arası fark ddr4 gibi degil farkıda kesinlikle çift modül kapatmıyor.
dipnot olarak 4 modül oc kabiliyeti çift modüle göre çok daha az.

Son düzenleme:

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
psu cougar vte olması lazım kötü o da. markası fsp veya cougar diye otomatik iyi olmuyor. https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Dedigim gibi b650m-a 2'den iyi anakart dolu örnek olarak asus tuf a620 plus. chipset her şey degil, hem girişleri çok barebone hem vrm'i leş b650m-a 2'nin. O kadar önemli konular varken m.2 pcie versiyonunu örnek veriyorsun bide
(heatsync olan a620m-hdv bile vrm olarak daha iyi b650m-a 2'den bu arada. b650m-a 2 alırsan 7500f ile bile çok ısınacak vrmleri ve daha iyi bir işlemciye geçmek istersen power delivery olarak yeterli gelmeyecek vermesi gerekenden az performans verecek)

illaha ddr5 sistem isteniyorsa

Toplam 23.3k, nays falan kullanılırsa dahada az. Fazladan iyi bir sogutucu, çok daha iyi bir anakart, daha iyi bir ekran kartı, kötü olmayan bir psu, ddr5 4 slotta çok iyi çalışmayabiliyor o yüzden 32gb yapmaya bu şekilde daha uygun.

ddr5 tek modül ve çift modül arası fark ddr4 gibi degil farkıda kesinlikle çift modül kapatmıyor.
dipnot olarak 4 modül oc kabiliyeti çift modüle göre çok daha az.
19k sistem çıkardı pc hocası bugünde, parçalar iyi değil ama sistemdeki pf650 psu değiştirilip kullanılabilir işlemci upgrade düşünülmüyorsa.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,783
İsim
kilan embappe
19k sistem çıkardı pc hocası bugünde, parçalar iyi değil ama sistemdeki pf650 psu değiştirilip kullanılabilir işlemci upgrade düşünülmüyorsa.
PF650 değişmeye gerek yok kanka çok abartıyorsun PSU'yu. PSU dan kısılmaz sözü WATT olarak deniyor. PF650 o sisteme hayli hayli yeter max tüketeceği 400W

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
PF650 değişmeye gerek yok kanka çok abartıyorsun PSU'yu. PSU dan kısılmaz sözü WATT olarak deniyor. PF650 o sisteme hayli hayli yeter max tüketeceği 400W
Konu watt ile alakalı değil, 400w tüketemez o sistem zaten çok daha az tüketir. PF700 ve altı full range bile değil 230v o yüzden kötü psular (PF750 düzgün psu ve full range)

Top Bottom