Neler Yeni

R9 3900X li Sistem Toplama

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Furkan Şitil
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X
Ram: G.Skill Trident Z Neo 32GB 3600Mhz CL16
Monitör: Gamepower GPR27C1MS144 (2 ay önce 1300 liraydı şuan 1900 lira sizce fiyatı düşer mi?)
Kasa: Gamepower Warcry
Power Supply: Aerocool KCAS 750G
Klavye: Gamepower Saber RGB
Mouse: SteelSeries Rival 110
Depolama: Adata XPG Spectrix S40G
(Bu alttaki parçalarda çok kararsızım bu sisteme uygun ürünler önerebilir misiniz birde klavye için içi yumuşak uzun deri bilek desteği de önerebilir misiniz)
Kulaklık
: Hiçbir fikrim yok desem yeridir ama yayıncılık düşündüğüm ve normal mikrofonlar kapladığı yer olarak beni rahatsız ettiği için mikrofonu güzel bir kulaklık önere bilir misiniz fiyat performans.
Anakart: Aklımda bir çok anakart var ama fiyatlar çok saçma şekilde artınca kararsız kaldım Asus Tuf Gaming x570-Plus anakartı aklımdaydı, 1000 lirayken şuan fiyatı 1700 liraya kadar çıkmış oldukça kararsız kaldım fiyatları dengesiz artmaya başlayınca. Fiyat performans olarak 5GB okuma-yazma SSD'ye kadar destekleyebilecek sistem parçalarını yeterince besleyebilecek bir anakart olursa çok güzel olur uzun yıllar kullanmak istiyorum.
Ekran Kartı: Ekran kartı olarak başlarda Sapphire Radeon 5700XT Nitro+ Special Edition ekran kartı düşünüyordum performans ve fiyat odaklı olduğu için yaklaşık 4bin lira civarı bir şeydi sonra Ray Tracing özelliği aklımı çelmeye başladı Nvidia'nın RTX 2070 ekran kartını düşünmeye başladım. Özelliklede ilerde minecraft tarzı oyunları RTX ve Realistic Texture pack ile oynamak çok eğlenceli olabilir gibi geldi.

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X
RAM: G.Skill Trident Z Neo 32GB 3600Mhz CL16
Monitör: Gamepower GPR27C1MS144 (2 ay önce 1300 liraydı şuan 1900 lira sizce fiyatı düşer mi?)
Kasa: Gamepower Warcry
Power Supply: Aerocool KCAS 750G
Klavye: Gamepower Saber RGB
Mouse: Steelseries Rival 110
Depolama: Adata XPG Spectrix S40G
(Bu alttaki parçalarda çok kararsızım bu sisteme uygun ürünler önerebilir misiniz birde klavye için içi yumuşak uzun deri bilek desteği de önerebilir misiniz)
Kulaklık
: Hiçbir fikrim yok desem yeridir ama yayıncılık düşündüğüm ve normal mikrofonlar kapladığı yer olarak beni rahatsız ettiği için mikrofonu güzel bir kulaklık önere bilir misiniz fiyat performans.
Anakart: Aklımda bir çok anakart var ama fiyatlar çok saçma şekilde artınca kararsız kaldım Asus Tuf Gaming x570-Plus anakartı aklımdaydı, 1000 lirayken şuan fiyatı 1700 liraya kadar çıkmış oldukça kararsız kaldım fiyatları dengesiz artmaya başlayınca. Fiyat performans olarak 5GB okuma-yazma SSD'ye kadar destekleyebilecek sistem parçalarını yeterince besleyebilecek bir anakart olursa çok güzel olur uzun yıllar kullanmak istiyorum.
Ekran Kartı: Ekran kartı olarak başlarda Sapphire Radeon 5700XT Nitro+ Special Edition ekran kartı düşünüyordum performans ve fiyat odaklı olduğu için yaklaşık 4bin lira civarı bir şeydi sonra Ray Tracing özelliği aklımı çelmeye başladı Nvidia'nın RTX 2070 ekran kartını düşünmeye başladım. Özelliklede ilerde minecraft tarzı oyunları RTX ve Realistic Texture pack ile oynamak çok eğlenceli olabilir gibi geldi.
Eğer rtx oynama niyetindeysen 2080nin altına düşme anakart olarak da en az orta seviye bir x570 al. O ssd sıkıntılı değiştirr rgbden dolayı çok fazla ısınıyor ve hızını düşürüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kasa da yakışmamış iyi bir markadan kasa almanızı öneririm sadece sistem için bütçe nedir acaba?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Furkan Şitil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer rtx oynama niyetindeysen 2080nin altına düşme anakart olarak da en az orta seviye bir x570 al. O SSD sıkıntılı değiştirr rgbden dolayı çok fazla ısınıyor ve hızını düşürüyor.
Nedenki 2080 çok pahalı 2070 yeterince iyi değil mi? Birde o SSD de rgb yokki

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Bu sistemi iş için topluyor olmanız lazım.
Nedenki 2080 çok pahalı 2070 yeterince iyi değil mi? Birde o SSD de RGB yokki
RTX 2070 değilde RTX 2070S yeterli olacaktır rahatlıkla. Bana kalırsa RTX 2060S bile RT zevkini verebilen bi ekran kartı ama RT açacağım diye grafikleri düşürmek istemiyorsan RTX 2070S daha iyi olur.

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Nedenki 2080 çok pahalı 2070 yeterince iyi değil mi? Birde o SSD de RGB yokki
Adata xpg spectrix den bahsediyorum zaten adatanın isminde spectrix geçen ürünlerinde rgb mutlaka vardır tam bütçe nedir 2070 rt için kurtarmaz. Sistem kaç tl ediyor bazı hazır sistemler daha uygun olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Furkan Şitil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer rtx oynama niyetindeysen 2080nin altına düşme anakart olarak da en az orta seviye bir x570 al. O SSD sıkıntılı değiştirr rgbden dolayı çok fazla ısınıyor ve hızını düşürüyor.

O kasa da yakışmamış iyi bir markadan kasa almanızı öneririm sadece sistem için bütçe nedir acaba?
Özellikle Donanım Arşivinde gördüm baya methetti o kasayı

Adata xpg spectrix den bahsediyorum zaten adatanın isminde spectrix geçen ürünlerinde RGB mutlaka vardır tam bütçe nedir 2070 rt için kurtarmaz. Sistem kaç TL ediyor bazı hazır sistemler daha uygun olabiliyor.
Valla 2080 için bir ay daha çalışmam gerekir çok pahalı ekran kartı 2070 in neden yetmeyeceğini düşünüyorsunuz

Adata xpg spectrix den bahsediyorum zaten adatanın isminde spectrix geçen ürünlerinde RGB mutlaka vardır tam bütçe nedir 2070 rt için kurtarmaz. Sistem kaç TL ediyor bazı hazır sistemler daha uygun olabiliyor.
Hazır sistem almak istemiyorum bütçem 15000 civarı

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek

Valla 2080 için bir daha çalışmama gerekir çok pahalı ya
Kasa kendi başına bile pahalı + 9 fan satın almanız gerek kasa fan dahil satılmıyor 9 argb fan + çoklayıcı da almanız gerekecek ÇOK masraflı olur 1000tlyi aşar onun yerine corsair coolermaster gibi markaların üst seviye kasalarına bakabilirsin.

Gamepower monitör de olmamamış bu kadar para veriyorsunuz ve hala gidip gamepower gibi markalardan mı ürün alıyorsunuz.

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek

Valla 2080 için bir ay daha çalışmam gerekir çok pahalı ekran kartı 2070 in neden yetmeyeceğini düşünüyorsunuz

Hazır sistem almak istemiyorum bütçem 15000 civarı
Eğer rtx açmak için grafik ayarlarını düşürürseniz görsellik artmaktan ziyade düşecektir 2070s en az kullanılmalı niye hazır sistem almak istemediğinizi anlamıyorum ama şu sisemde işlemciyi 3900x ssdyi toshiba m2 anakartı da tuf x570 yaparsanız 14000 küsür TL'ye 2080 değil 2080superli pc toplamış olursunuz.

Top Bottom