Neler Yeni

Radar cezası kağıdı eve gelir mi

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Berke
Dün 110la radara girdim. Ceza mesajı geldi. Sorun parasında değil 1506 TL erken ödeyince 1200 civarı. Ama aileme ceza kağıdı gelirse sorun olur. Kağıt gelir mi?

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
gelir, nerde yediğine ve yaşadığın şehre göre gelme süresi değişir,

mesela abim 3. köprü yolunda yediği cezanın kağıdı 1 hafta içinde geldi,
babamın kastamonuda yediği cezanın kağıdı 1 ay gibi bir sürede geldi

FurkanIIy

80+ Bronze
Evet hocam, plaka sahibinin adına kayıtlı adrese tebligat gelir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

gelir, nerde yediğine ve yaşadığın şehre göre gelme süresi değişir,

mesela abim 3. köprü yolunda yediği cezanın kağıdı 1 hafta içinde geldi,
babamın kastamonuda yediği cezanın kağıdı 1 ay gibi bir sürede geldi
Evet bana bi ara yediğim cezanın kağıdı 4 ay sonra gelmişti

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Alihan YILMAZ
Ödersen gelmesine gerek yok. Artık şehirler arası Otobüse binerken bile sade mesaj gönderiyorlar. Bilet yok.

RiZZoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
AuF
Hayır erken ödeyince de geliyor. İkamet adresine geliyor.

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Hakan
Plakanın kayıtlı olduğu kişiye e-devletten bildirim ve ayrıca SMS gidiyor. Ceza geldiği saniye ödesen bile kayıtlı ikamet adresine PTT ile tebligat geliyor zımbalı bir şekilde.
Geçen ailemle e-5'te 89km/h ile ceza yemişim (hız koridorundaki sınır 80km/h, %10 pay bırakılıyor 88km/h'e kadar ceza yazılmıyor) , ilk 15 gün içerisinde %25 indirimli olarak da ödedim hemen.
2 hafta falan sonraydı eve gittim bizimkiler üzgün, hayırdır? Dediler tebligat geldi, açmamışlar bile, teslim eden ptt görevlisi çok üzgün bir şekilde trafik cezası getirdiğini söylemiş.
Ya dedim beraber pazar sabahı yoldayken yediğimiz ceza ben bunu ödedim bile diyince buruk sevinç yaşamışlardı :)

Saintes Maries

80+ Bronze
Plakanın kayıtlı olduğu kişiye e-devletten bildirim ve ayrıca SMS gidiyor. Ceza geldiği saniye ödesen bile kayıtlı ikamet adresine PTT ile tebligat geliyor zımbalı bir şekilde.
Geçen ailemle e-5'te 89km/h ile ceza yemişim (hız koridorundaki sınır 80km/h, %10 pay bırakılıyor 88km/h'e kadar ceza yazılmıyor) , ilk 15 gün içerisinde %25 indirimli olarak da ödedim hemen.
2 hafta falan sonraydı eve gittim bizimkiler üzgün, hayırdır? Dediler tebligat geldi, açmamışlar bile, teslim eden ptt görevlisi çok üzgün bir şekilde trafik cezası getirdiğini söylemiş.
Ya dedim beraber pazar sabahı yoldayken yediğimiz ceza ben bunu ödedim bile diyince buruk sevinç yaşamışlardı :)
radar cezalarında 1 puan hız aşımı sonucu gelen cezaya itiraz edersen aletin hata payını göz önünde bulundurarak cezayı iptal ettiklerini duymuştum. tabi onunla uğraşmak da ayrı dert.

ayakliPC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Hakan
radar cezalarında 1 puan hız aşımı sonucu gelen cezaya itiraz edersen aletin hata payını göz önünde bulundurarak cezayı iptal ettiklerini duymuştum. tabi onunla uğraşmak da ayrı dert.
Benim hatırladığım da Avcılar tarafında gündüz vakti 89 ile ceza yiyip itiraz eden biri vardı.
Avukatı, hava ve yol durumunun müsait olduğu gerekçesiyle itiraz etmiş ve mahkeme de kabul ederek cezasını iptal etmişti.
Bu karar emsal niteliğinde gösterilerek güncel cezalarımız da iptal edilebilir mi acaba bir danışmak gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Osman Kankal
Hem geliyor hem gelmiyor hocam. Son 2 radar cezasından biri geldi diğeri gelmedi. Maşallah ben çeksem o kadar karizmatik çekemezdim arabayı.

Mr.White

80+ Bronze
Dün 110la radara girdim. Ceza mesajı geldi. Sorun parasında değil 1506 TL erken ödeyince 1200 civarı. Ama aileme ceza kağıdı gelirse sorun olur. Kağıt gelir mi?
Geliyor, hem radar bi kere de kask yedim. İkisini de mesaj geldiği gibi ödedim kafalarına göre gönderiyolar.

jouly

80+ Bronze
ben samsun yolunda yemiştim 110 luk yolda 165 ile , kağıt yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta içinde eve geldi allahtan peder evde yoktu o sıra :D

eneskaya6

80+ Silver
Plaka kimin üstüneyse o kişinin ikametgah adresine geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

radar cihazın %3 hata payı olabileceğinden dolayı evet 2-3 kisinin cezası iptal edildi ama asıl sacmalık yüzlerce kişi itiraz etti ve hepsi faiziyle ödemek zorunda kaldı. Haberlere çıkanlar dışında baska cezası iptal edilen olmadi geri kalan herkes ödemek zorunda kaldı

Top Bottom