Neler Yeni

Çözüldü✓ Ram değişimi sonrası ekran gelmemesi

arturo

80+ Silver
Dostlarım 1x16 ram kullanıyordum ramimi 2x16 yükseltikten sonra görüntü gelmedi eski rami tekrar taktım yine görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
@Emmree

ConquerorXIV

80+ Gold
bios resetledin mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet
Dostlarım 1x16 ram kullanıyordum ramimi 2x16 yükseltikten sonra görüntü gelmedi eski rami tekrar taktım yine görüntü gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
@Emmree
Tam taktığınıniza eminmisiniz hocam vede bios pilini çıkarıp 30 sn bekleyip bir bios sifirlamayi deneyebilirsiniz

arturo

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam taktığınıniza eminmisiniz hocam vede bios pilini çıkarıp 30 sn bekleyip bir bios sifirlamayi deneyebilirsiniz
Ram tam oturduğuna eminim bios pilini şimdi deniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam çalışmıyor anakartta sarı ışık yanması ram olmadığı anlamına mı geliyor?

Son düzenleme:

GirayHan

80+ Gold
başına bu tarz işler gelenler bilirler. bilmeyenler için yazıyorum çözüldü olarak işaretlenmiş konu yine de yazayım.

1. bios pilini çıkarın ramleri sökün usb ethernet portları vb ne varsa sökün sadece power kablosu pc'de takılı kalsın
2. prizden power fişini çıkarın
3. kasa statiğini almak için bu pozisyonda kasa power tuşuna 30 sn kadar basılı tutun ( statik elektrik boşalacaktır )
4 ramlerin altın uçlarını statik elektriği boşaltması için silgi yardımı ile silin.
5. ramleri takın ardından bios pilini takın power kablosunu file takın yine mouse vb hiç bir şey takılı değil iken start verin

ekran geldiğinde tekrar power tuşu ile pc'yi kapatıp usb vb gerekli bağlantıları yapın. sorun çözülecektir.

bu gibi sorunları yaşamamak ve tr genelinde umursanmayan birşeyi de söyleyim.

kasa içi ile uğraşırken her daim antistatik bileklik kullanın. 30 40 lira birşeydir.

Top Bottom