Neler Yeni

Ram upgrade hakkında yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Arkadaşlar elimde Asus tuf a15 2023 var rtx 4070 ryzen 9 7940hs li çift kanal 16gb ram var pek ram upgradeine aslında ihtiyacım yok gibi aklımda razer cobra pro ya da basilisk v3 pro almak var ama onun yerine 1.5-2k lık mesela steelseries rival 650 ile beraber çift kanal 32gb crucial ram çekip 2.6k ya 4-5k arasına upgradei tamamlayabilirim genelde mouselada çok işim yok oyunları genelde xbox kontrolcüsüyle oynuyorum laptopuda kendi touchpadinden kontrol ediyorum sizce ne yapmalıyım laptopu zamanında 40.5k ya aldım 1tb samsung 870 evo plus taktım 1.4k ya 42k civarına gelmiş oldu birde ram takarsam yaklaşık 45k ya gelmiş olacak mantıklı mı sizce?

$ilent

80+ Titanium
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
2
Yani neden olmasın ? Bence ekipmandan kısılıp RAM arttırılabilir ki gene kötü bişey almıyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani neden olmasın ? Bence ekipmandan kısılıp RAM arttırılabilir ki gene kötü bişey almıyorsun.
Yani aslında almayıp bu haldede kullnabilirim bişey olmaz gibi rival 710 var kablolu olması ve topunun artık problemli olmasından ötürü değiştiresim var

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Birde bu ssd yi takarken kapağın 2 tırnağı kopmuş garanti gitti mi sence yoksa garantide aç kapa yaparken gözden kaçıp umursanmayacak bir şey mi?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Birde bu ssd yi takarken kapağın 2 tırnağı kopmuş garanti gitti mi sence yoksa garantide aç kapa yaparken gözden kaçıp umursanmayacak bir şey mi?

Bilemiyorum markadan markaya değişir, bazıları direk açmanla bile garanti dışı edebiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Bilemiyorum markadan markaya değişir, bazıları direk açmanla bile garanti dışı edebiliyor.
Asus alırlen upgrade yapabilirsin proboem olmaz dedi redditten çalışana sordum daha cevap vermedi döner bir arada garantilik pek durum olacağını sanmam ama garanti gidikse sıvı metal uygulayacam ghelper indirdm githubdan onla kontrolü kolaylaştı ama salınca laptop 95 96 da alev atoyor işlemci hep

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Asus alırlen upgrade yapabilirsin proboem olmaz dedi redditten çalışana sordum daha cevap vermedi döner bir arada garantilik pek durum olacağını sanmam ama garanti gidikse sıvı metal uygulayacam ghelper indirdm githubdan onla kontrolü kolaylaştı ama salınca laptop 95 96 da alev atoyor işlemci hep

Sıvı metal uygulama bu 1, ikincisi redditten yabancı birinden yardım alıcak isen türkiyede işler çok farklı işliyor bizde servisler kendi kafasına göre takılır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
86 ya çektim maks ısıyı işlemcide 3 5 fps kayıpla oynatıyordu cp2077 yi sıvı metalle ısınma problemide düşer limitlemek zorundada kalmam ha bide garanti bitince her yürlü yapıp oc falan 1 yıl 2 yıl daha kullanmaya çalışırım vadesi dolar kartın zaten teknoloji hızlı gidiyo sonuçta kaliteli sıvı metal macun ve metal akmasına önlem için kullanılan bantları nereden temin edebilirim ve o bandı nerelere yapıştırmam gerek tam olarak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıvı metal uygulama bu 1, ikincisi redditten yabancı birinden yardım alıcak isen türkiyede işler çok farklı işliyor bizde servisler kendi kafasına göre takılır.
Neden ki sıvı metal aslında çokta teorideki kadar tehlikeli durmuyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
86 ya çektim maks ısıyı işlemcide 3 5 fps kayıpla oynatıyordu cp2077 yi sıvı metalle ısınma problemide düşer limitlemek zorundada kalmam ha bide garanti bitince her yürlü yapıp oc falan 1 yıl 2 yıl daha kullanmaya çalışırım vadesi dolar kartın zaten teknoloji hızlı gidiyo sonuçta kaliteli sıvı metal macun ve metal akmasına önlem için kullanılan bantları nereden temin edebilirim ve o bandı nerelere yapıştırmam gerek tam olarak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden ki sıvı metal aslında çokta teorideki kadar tehlikeli durmuyor

Teori ile pratik genelde pek tutmaz. Problem performansı değil. Sıcaklık kesin düşürür doğru ama bi bakmışsın bilgisayar bozulmuş. Çünkü akıyor çok akışkan bir yapıda ve senin bilgisayarın soğutma bloğu onu tutucak şekilde tasarlanmamış. O yüzden riskli. İyi bir termal macun istiyorsan Thermal Grizzly Hydronaut öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Soner Külcü
Teori ile pratik genelde pek tutmaz. Problem performansı değil. Sıcaklık kesin düşürür doğru ama bi bakmışsın bilgisayar bozulmuş. Çünkü akıyor çok akışkan bir yapıda ve senin bilgisayarın soğutma bloğu onu tutucak şekilde tasarlanmamış. O yüzden riskli. İyi bir termal macun istiyorsan Thermal Grizzly Hydronaut öneririm.
Bant uygulamasının sebebi o akacak olan kısmı tutmak değil mi zaten?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Top Bottom