Neler Yeni

Çözüldü✓ RAM Xmp Amd Uyumluluğu

Baayramov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmud Bayramov
Selamlar . RAM’lere bakınıyordum ve çoğu RAM’ın Xmp Intel profili desteklediğini gördüm yani ben Amd bir sisteme onları takdığım zaman Mhz değerlerini defaultdan yükseltemeyecekmiyim ? Bildiyiniz üzere RAM’lerin default Mhz deyerleri çok düşük oluyor . Birde G.Skill Trident Z 4x8 Gb 3200 Mhz CL-16 değerlendire bilirmisiniz ?

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,574
İsim
Mehmet Aslan
Selamlar . RAM’lere bakınıyordum ve çoğu RAM’ın Xmp Intel profili desteklediğini gördüm yani ben Amd bir sisteme onları takdığım zaman Mhz değerlerini defaultdan yükseltemeyecekmiyim ? Bildiyiniz üzere RAM’lerin default Mhz deyerleri çok düşük oluyor . Birde G.Skill Trident Z 4x8 Gb 3200 Mhz CL-16 deyerlendire bilirmisiniz ?
xmp sertifikalı da olsa yine yükseltebilirsiniz sorun olmaz.

Noxyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Deniz TAŞKIN
Selamlar . RAM’lere bakınıyordum ve çoğu RAM’ın Xmp Intel profili desteklediğini gördüm yani ben Amd bir sisteme onları takdığım zaman Mhz değerlerini defaultdan yükseltemeyecekmiyim ? Bildiyiniz üzere RAM’lerin default Mhz deyerleri çok düşük oluyor . Birde G.Skill Trident Z 4x8 Gb 3200 Mhz CL-16 deyerlendire bilirmisiniz ?
ddr4 te sorun yok kankam ddr5 te expo ya dikkat ederek alınacak xmp ddr4 te çalışıyor sorunsuz. seçmiyor intel amd

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,489
Üyeler
142,286
Son üye
mehmetsaraçoğlu
Top Bottom