Neler Yeni

Rami 3600mhz yapınca pc açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gökdeniz Şimşek
merhaba dostlar iyi günler, cuma günü itopyadan apu value sistem aldım (msı b550m a pro anakart, r5 5600g, cl18 3600mhz 8+8 ram) sistem ilk halinde 2133mhz ram hızında çalışıyordu 3600 mhz xpm profilini seçtiğim zaman sistemden görüntü alamadım bios pili sök tak yapıp biosu sıfırlayıp tekrar yaptım yine yapamadım (3200de çalışıyor) kasa çalışıyor ama ekrana görüntü alamıyorum 3533 denedim yine çalışmadı bunu nasıl düzeltebilirim.

Birde başka bir sorum daha var sistemi kullanırken birden drop yer gibi görüntü 1snlik donuyor sonra pc kendisini uyku moduna geçirir gibi oluyor kasayı yeniden başlatmadan düzeltemiyorum, bunun sebebi ne olabilie

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Ferit Türkcan
kardeşim bios güncelledin mi bende aynı sorunu yasadım 5600g apu sistem topladım geçen hafta 3200 mhz benim ramler 2440 mhzde kullanabiliyodum kasayı prizden çıkardım bios pili çıkardım 15 20 kez kasanın açma tusuna bastım tekrar baslattım oldu valla benimki

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,887
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Manuel o.c yapman gerekiyor.
@FPU/CACHE yardımcı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gökdeniz Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Manuel o.c yapman gerekiyor.
@FPU/CACHE yardımcı olur.
Outodan kendim 3600mhzyi seçiyorum öyle de olmuyor eğer bunu diyorsanız
Mesaj otomatik birleştirildi:

kardeşim bios güncelledin mi bende aynı sorunu yasadım 5600g apu sistem topladım geçen hafta 3200 mhz benim ramler 2440 mhzde kullanabiliyodum kasayı prizden çıkardım bios pili çıkardım 15 20 kez kasanın açma tusuna bastım tekrar baslattım oldu valla benimki
Yok güncellemedim biraz korkuyorum diye yanaşmadım da eğer sorun buysa yaparım

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
800
İsim
YILDIRIM
Hocam ramler anakartta 1-3 şeklinde takılıysa ramleri 2 ve 4 slotlarına takarmısın yada 2-4 deyse 1-3 şeklinde

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gökdeniz Şimşek
Hocam ramler anakartta 1-3 şeklinde takılıysa ramleri 2 ve 4 slotlarına takarmısın yada 2-4 deyse 1-3 şeklinde
Anakartta 2 ram slotu var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biosu kontrol ettim şimdi aslında güncelmiş bios ver: e7c96ams.263 versiyonunda

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,887
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Outodan kendim 3600mhzyi seçiyorum öyle de olmuyor eğer bunu diyorsanız
Auto değil manuel'e alacaksın dram freaquency'i 3600 seçeceksin aşağıda voltaj kısmı var voltajı arttıracaksın örnek 1.4V sonra gecikme değerleri var dram timing oradan manuel değerler vereceksin. Deneme yanılmayla ben de yaptırabilirim de attığım arkadaş daha bilgili bu konuda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Gökdeniz Şimşek
Auto değil manuel'e alacaksın dram freaquency'i 3600 seçeceksin aşağıda voltaj kısmı var voltajı arttıracaksın örnek 1.4V sonra gecikme değerleri var dram timing oradan manuel değerler vereceksin. Deneme yanılmayla ben de yaptırabilirim de attığım arkadaş daha bilgili bu konuda.
Anladım biraz sıkıntılı iş gibi duruyor en iyisi bu şeyden uzak durmak

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,887
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler

bcanozmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke Can Özmen
Kardeşim aynı sorunu bende yaşıyorum. Attığın arkadaşın profili görünmüyor. Voltajı arttırmanın her hangi bir zararı varmı. Sistemi kaybetmeyelim.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,887
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kardeşim aynı sorunu bende yaşıyorum. Attığın arkadaşın profili görünmüyor. Voltajı arttırmanın her hangi bir zararı varmı. Sistemi kaybetmeyelim.
Banlandı sanırım o, ben de yardımcı olabilirim ama amd sistemde hiç oc yapmadım sistemin amd ise @RevDeisDou @bana beko derler @cfranko daha yardımcı olabilirler.
Soruna gelirsem fazla voltaj verirsen sistemi yakabilirsin.
Sistem özelliklerin neler?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke can özmen
Banlandı sanırım o, ben de yardımcı olabilirim ama amd sistemde hiç oc yapmadım sistemin amd ise @RevDeisDou @bana beko derler @cfranko daha yardımcı olabilirler.
Soruna gelirsem fazla voltaj verirsen sistemi yakabilirsin.
Sistem özelliklerin neler?
R5 3400g 3.70 ghz
Msi b450 m pro m2 max 4133 mhz oc
G skill ram 3600 mhz dual
Ama 3200 de çalışıyor en fazla üstünü denediğimde açılmıyor sistem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,685
Üyeler
153,272