Neler Yeni

Ramler gereken MHz de çalışmıyor

Aithusa0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit
Ramim 3000 MHz olmasına rağmen ne yaptıysam 2133 MHz den çıkaramadım biosdan xmp profil1-2 denedim manuel arttırmayı denedim voltajı 1.35 çekmeyi denedim bios güncelledim format dahi attım ama hepsinde de farklı aşamalar da yapsam ekran gelmedi her ekran gelmediğinde bios pilini 5-10 dakika çıkarıp geri taktım ve ekran geldiğinde ise yine default ayarlarda 2133mhz de çalışıyordu bende Rame dikkatli baktığımda üstünde Intel 2.0 xmp diye bir şey yazıyordu ancak benim sistemim amd bundan şüpheleniyorum anakart ve işlemcim 3000 MHz üstüne kadar destekliyor

Sistem özellikleri:
İşlemci:AMD ryzen 3 3200g
Ram:8x2 Gskill ripjaws 3000 MHz cl-16
Anakart:B-450 M-A Pro Max
Ekran Kartı yok apu işlemci

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,765
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İntel X.m.p yazmasını sebebi, x.m.o`yi İntel`in keşfetmesinden dolayı. Amd, İntel işlemci farketmiyor.
Sorununa gelirsek anakart, işlemci, ram`den birinden kaynaklıdır.
İşlemciyi sök tak ardından Ram`leri sök uçlarını silgi ile sil ve tekini tak öyle dene olmazsa diğer tekini dene.
Teknik ve olarak herhangi bir arıza yoksa 3000Mhz`de kullanman gerek.

Aithusa0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İntel X.m.p yazmasını sebebi, x.m.o`yi İntel`in keşfetmesinden dolayı. Amd, İntel işlemci farketmiyor.
Sorununa gelirsek anakart, işlemci, ram`den birinden kaynaklıdır.
İşlemciyi sök tak ardından Ram`leri sök uçlarını silgi ile sil ve tekini tak öyle dene olmazsa diğer tekini dene.
Teknik ve olarak herhangi bir arıza yoksa 3000Mhz`de kullanman gerek.
Bilgisiyarcıya gittiğimde adam kendi ramini taktı anında 3200 MHz verdi ram sence kendi ramim arızalımıdır yoksa desteklemiyor uyuşmazlık gibi bir durum mu vardir

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,765
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bilgisiyarcıya gittiğimde adam kendi ramini taktı anında 3200 MHz verdi ram sence kendi ramim arızalımıdır yoksa desteklemiyor uyuşmazlık gibi bir durum mu vardir
Ram`de sıkıntı var o zaman çünkü uyumsuzluk yok. Çok düşük ihtimalle %1 ihtimalle uyuşmamazlık olabiliyor. Bazen iki sağlam parça da olsa birbirlerinde çalışmadı ları oluyor.

Aithusa0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram`de sıkıntı var o zaman çünkü uyumsuzluk yok. Çok düşük ihtimalle %1 ihtimalle uyuşmamazlık olabiliyor. Bazen iki sağlam parça da olsa birbirlerinde çalışmadı ları oluyor.
Ne yapmamı önerirsin 2133 MHz ile 3000 MHz arasında bana göre büyük bi fps farkı var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,885
Üyeler
141,769
Son üye
grimshroud
Top Bottom