Neler Yeni

Ramlerin sık bozulması

Can.atak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Atak
Merhaba 2018 yılında bilgisayarımı topladım üzerinde 3200 MHz 8x2 ram var ilk olarak 2020 yılında biri bozuldu değiştirdim bugünde diğeri bozuldu bu kadarlık bir zaman diliminde ramlerin ikisininde bozulması normal mi yoksa başka bir sebepten dolayı mı çabuk bozuluyor

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Merhaba 2018 yılında bilgisayarımı topladım üzerinde 3200 MHz 8x2 ram var ilk olarak 2020 yılında biri bozuldu değiştirdim bugünde diğeri bozuldu bu kadarlık bir zaman diliminde ramlerin ikisininde bozulması normal mi yoksa başka bir sebepten dolayı mı çabuk bozuluyor
PSU nedir ?

Loading...

80+ Silver
Normal değil PSU'dan kaynaklıdır büyük ihtimal

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Hocam bazı marka ramler 5 yıl garantili oluyor kendi marka teknik servisinde. Markası nedir ramlerin

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,948
İsim
tümen dağ

Can.atak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Atak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bazı marka ramler 5 yıl garantili oluyor kendi marka teknik servisinde. Markası nedir ramlerin
Gskill maalesef 3 yıl garantisi var 2018 de almış olduğum ram bozulduğu için garantiye gönderemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart ve PSU marka/model?
Anakart ve PSU marka/model?
Asus A320M-E psu xigmatek

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Gskill maalesef 3 yıl garantisi var 2018 de almış olduğum ram bozulduğu için garantiye gönderemiyorum

Asus A320M-E psu xigmatek
Hocam bilemiyorum ya dandirik bir marka da değil. Hani biri bozulur anlarım ikincisi de bozulduğuna göre PSU yada anakart sıkıntılıdır diye düşünüyorum. Biostan ram ayarlarına bir bakın. Siz OC yapmadım dediniz ama başka kullanan biri yapmış olabilir mi

Can.atak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Atak
Hocam bilemiyorum ya dandirik bir marka da değil. Hani biri bozulur anlarım ikincisi de bozulduğuna göre PSU yada anakart sıkıntılıdır diye düşünüyorum. Biostan ram ayarlarına bir bakın. Siz OC yapmadım dediniz ama başka kullanan biri yapmış olabilir mi
Bilgisayarı benden başka kullanan birisi olmadı sıfır toplamıştım zaten oc olması imkansız pek detaylı bilmiyorum ram ayarları nasıl olmalı

İnternette Asus anakartları ramleri erken bozuyor diye bir şey okumuştum benim anakart üst düzey değil bu yüzden bozuyor olabilir mi

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Bilgisayarı benden başka kullanan birisi olmadı sıfır toplamıştım zaten oc olması imkansız pek detaylı bilmiyorum ram ayarları nasıl olmalı

İnternette Asus anakartları ramleri erken bozuyor diye bir şey okumuştum benim anakart üst düzey değil bu yüzden bozuyor olabilir mi
Hocam biosa girin. Ram ayarlarını az çok anlarsınız zaten ingilizce ama dram frequency, xmp felan diye geçer. Ordan ayarların ne durumda olduğuna bakın.

Can.atak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can Atak
Hocam biosa girin. Ram ayarlarını az çok anlarsınız zaten ingilizce ama dram frequency, xmp felan diye geçer. Ordan ayarların ne durumda olduğuna bakın.
Hocam yanlış hatırlıyorum sanırım biosta 2133 MHz yazıyor 1.200 V dram voltage kısmında auto yazıyor yani elle bir ayar yapılmamış

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,309
Üyeler
150,848
Son üye
Akperem.agn
Top Bottom