Neler Yeni

RAMPAGE DROP PLUS TYPE-C İLE PC BAĞLANDIĞINDA SES CIZIRTILI GELİYOR...

GToRcN_07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Orçun
Drop plus kulaklığımın mikrofonunu daha bu sabah arkadaşlarımla konuşurken kullandım ardından mikrofonu çıkarttım ve biraz yayın izledim akşam tekrardan mikrofonu takıp arkadaşlarla konuşmaya gittiğimde
arkadaşlarım sesimin cızırtılı geldiğini kablo değmezliği olabileceğini söylediler bende kulaklığın kablosunu çıkar tak yaptım gene düzelmedi ardından pc usb portunda sorun olacağını düşünerek farklı portlara taktım
fakat onlardada çalışmıyordu en sonunda farklı bir bilgisayara takıp test ettiğimde aynı cızırtı sesi geliyordu. Bildiğiniz üzere rampage drop plus kulaklığında ayrıca jak girişide var bende type-c yerine jak girişi ile bilgisayara takınca cızırtı kesildi. Kulaklığı alalı daha 5 ay falan olmuştur yani 19 ay daha garantiside duruyor benim tahminim type-c portu bozuldu ama type-c bozulmuş olsa bile ses de bozuk gelirdi ama seste de
hiç bir sorun yok neden sadece mikrofonla alakalı bir sorun var anlamış değilim. Bu arada mikrofon bildiğiniz üzere çıkar tak ben mikrofonu çıkarttığımda aynı cızırtı aynı tonda çalmaya devam ediyor anlamadım ayarlardan mikrofonu dinleyi kapattığımda cızırtı gidiyor ve kulaklık normal kaliteli sesine dönüyor. Bir de mikrofon takıp ses düzeyini 70 97 65 tarzı yapmaya çalıştığımda mikrofon buna izin vermiyor ve ses direk kesiliyor
yani mikrofonu sadece 76 ve 92 arası değerler girilebiliyor diğer değerlerde ses direk kesiliyor. Tek umudum kulaklığı sıfırlamak yani mikrofon artı ses olarak ama nasıl yapıldığını bilmiyorum hani denesem dahi olur mu eminde değilim eğer bir bilginiz bir öneriniz varsa yardım ederseniz çok sevinirim.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
teknoloji şans işidir ):

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,705
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Kablo arıza yapmış da olabilir, farklı bir type c ile deneme şansın varsa dene. Olmazsa garantin var sonuçta :D yollarsın

Top Bottom