Neler Yeni

Öneri Raspberry Pi 5 8GB mı Mini PC'mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Esat
Merhaba iyi günler, günlerdir Raspberry Pi 5 8GB satın almayı düşünüyorum fakat bugün amazonda bir mini pc ile karşılaştım. Raspberry pi almaya kalksam tüm ekipmanlar dahil (Raspberry pi, güç adaptörü, aktif soğutucu, kutu, sd kart) toplam 5,500 gibi bir fiyata denk geliyor.

Amazondaki bu ürün hem 12GB ram hem de 128 gb ssd ile birlikte geliyor ve işlemcisi daha güçlü sepette kuponla birlikte 6150 TL'ye denk geliyor.
Home server olarak kullanacağım hobi amaçlı olacak genellikle fakat raspberry pi almak mı yoksa böyle mini pc almak mı karar veremedim

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,869
İsim
göksel yurtcan
mini pc bana daha mantıklı geldi

NethroN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Batuhan Akbaba
Mini pc'yi öneririm sebebine gelecek olursak. Raspberry pi arm mimari sanallaştırmada dahi arm sürümü desteklemeyen hipervizörler var.
Mini pc alacaksanız da çift nic almanızı tavsiye ederim. Firewall vs kurmak kullanmak isterseniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Esat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mini pc'yi öneririm sebebine gelecek olursak. Raspberry pi arm mimari sanallaştırmada dahi arm sürümü desteklemeyen hipervizörler var.
Mini pc alacaksanız da çift nic almanızı tavsiye ederim. Firewall vs kurmak kullanmak isterseniz.
Linkini attığım ürünü satın aldım hocam çok memnunum şuan için bir sıkıntısı yok teşekkür ederim :)

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Cahit Emin
Merhaba iyi günler, günlerdir Raspberry Pi 5 8GB satın almayı düşünüyorum fakat bugün amazonda bir mini pc ile karşılaştım. Raspberry pi almaya kalksam tüm ekipmanlar dahil (Raspberry pi, güç adaptörü, aktif soğutucu, kutu, sd kart) toplam 5,500 gibi bir fiyata denk geliyor.

Amazondaki bu ürün hem 12GB ram hem de 128 gb ssd ile birlikte geliyor ve işlemcisi daha güçlü sepette kuponla birlikte 6150 TL'ye denk geliyor.
Home server olarak kullanacağım hobi amaçlı olacak genellikle fakat raspberry pi almak mı yoksa böyle mini pc almak mı karar veremedim
bu iyi home server içinde gayet iyi diye düşünüyorum

NethroN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Batuhan Akbaba
Linkini attığım ürünü satın aldım hocam çok memnunum şuan için bir sıkıntısı yok teşekkür ederim :)
Hayırlı olsun,

1) Hipervizör mü kurdunuz?
2) Eğer öyleyse sanal makineler neler?
3) Kaç sanal makine mevcut?
4) Hipervizör mevcut ise kaynak kullanım ekranını paylaşır mısınız?

Bunları da anlatırsanız alacak arkadaşlara fikir vermiş olur :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
989,489
Üyeler
156,502
Son üye
teke98