Neler Yeni

Razer BlackShark V2 ses kartı sorunu

Xelushy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Tuna akbulut
Merhaba arkadaşlar kulaklığı aldım alalı bu ses kartını ve thx spatial audio yu kullanmadım daha doğrusu kullanamadım. Thx spatial audio özelliğini açtığımda ses çok arkadan ve boğuk bir şekilde geliyor. Ses net değil ve rahatsız edici bir ses oluşuyor bu bir sorun mu yoksa herkes demi böyle diye merak ediyorum. Normal o özelliği açmadan hiçbir sıkıntı yok ama sadece bu ses kartı ve özellik olsun diye fazladan 1k para verdim. Normalde v2 x modelini alacaktım. Ama thx spatial audio özelliği ve ses kartı olduğu için bu modeli tercih ettim. Ve bir sorunu daha var kulaklıkta ses tekerliğinde sesi en sona getirdiğimde ses daha kısık oluyor son ses olmuyor biraz daha tekerliği geriye doğru hareket ettirdiğimde en yüksek sese ulaşmış oluyorum tam anlatamadım ama anlaşılır umarım.

El-Turco

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar kulaklığı aldım alalı bu ses kartını ve thx spatial audio yu kullanmadım daha doğrusu kullanamadım. Thx spatial audio özelliğini açtığımda ses çok arkadan ve boğuk bir şekilde geliyor. Ses net değil ve rahatsız edici bir ses oluşuyor bu bir sorun mu yoksa herkes demi böyle diye merak ediyorum. Normal o özelliği açmadan hiçbir sıkıntı yok ama sadece bu ses kartı ve özellik olsun diye fazladan 1k para verdim. Normalde v2 x modelini alacaktım. Ama thx spatial audio özelliği ve ses kartı olduğu için bu modeli tercih ettim. Ve bir sorunu daha var kulaklıkta ses tekerliğinde sesi en sona getirdiğimde ses daha kısık oluyor son ses olmuyor biraz daha tekerliği geriye doğru hareket ettirdiğimde en yüksek sese ulaşmış oluyorum tam anlatamadım ama anlaşılır umarım.
hocam uygulama üzerinden thx audio özelliğini özelleştirebiliyor olmanız gerek ona bakabilir misiniz

Xelushy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Tuna akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam uygulama üzerinden thx audio özelliğini özelleştirebiliyor olmanız gerek ona bakabilir misiniz
merhaba hocam özelleştirebiliyorum ama ses kalitesi olarak hiçbir şey değişimiyor 10 liralık kulaklık gibi çıkıyor ses

El-Turco

80+ Bronze
merhaba hocam özelleştirebiliyorum ama ses kalitesi olarak hiçbir şey değişimiyor 10 liralık kulaklık gibi çıkıyor ses
In Synapse - keep volume below 75, turn all enhancements off, set custom EQ with these in the following order: 0, 0, -3, -3, 1, 0, 3, -1, -4, 8 and turn up the volume a bit from your headset to compensate.
(eq ayarlarını böyle dener misin)

Helixo

80+ Bronze
1667769177656.png

El-Turco

80+ Bronze
kontrolcüdeki ses yükseltme probleminde elektriksel bir sıkıntı oluşturabilir ileride ama oluşturmayadabilir bu tehlikeli bir durum bence böyle bir şeyle daha önce karşılaşmadım. Kullanıma engel değil tabii sorun çıkaracak diye içinize kurt da düşürmeyeyim ama işinizi sağlama alıp garantiye gönderin derim.

Helixo

80+ Bronze
hocam ortadaki ile en altakini kapatın
Mesaj otomatik birleştirildi:

1667769319102.png
hocam razer usb sound card ı deneyin isterseniz

Xelushy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Tuna akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
In Synapse - keep volume below 75, turn all enhancements off, set custom EQ with these in the following order: 0, 0, -3, -3, 1, 0, 3, -1, -4, 8 and turn up the volume a bit from your headset to compensate.
yine aynı hocam burayı aktif ettiğimde ses çok kötüleşiyor ve bunun için 1k fazla verdim herkeste mi böyle diye merak ediyorum garantisi devam ediyor.

https://forum.donanimarsivi.com/konu/razer-blackshark-v2-yardim-eq-ayarlari-secilmiyor.632515/ bu sorunun aynısı bende de var music movie kısmınıda seçemiyorum ilk başta seçebiliyordum.

music ve movie kısmını seçebiliyor musun? ilk başlarda seçebiliyordum şuan seçemiyorum

Ekler

• resim_2022-11-07_001602000.png
    resim_2022-11-07_001602000.png
    161.3 KB · Hit: 49
Top Bottom