Neler Yeni

Rehber RAZER CHROMA ARGB (TÜM ARGBLERİNİZİ TEK UYGULAMADAN SENKRONİZE EDEBİLİRSİNİZ)

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,323
İsim
yusuf ecer
Sistemde upgrade edecek pek bi şey bulamadığım için uzun süredir argb-modifiye olaylarına sardım. 2019da ekran kartı hariç bir hazır sistem almıştım; maksat en ucuz en iyi performanslı sistemi almaktı. Bu sebeple de içimde hep bi argb-rgb olayları heves olarak kalmıştı. Bunlarla uğraşırken de başıma gelmeyen kalmadı tecrübesizliğimden dolayı. Toplamda 5tane argb fan ledi yaktım (Arctic pwm12-coolermaster sickleflow). Anakartımda argb girişinin pinini kırdım.. gibi gibi :') Tek bir argb için de anakart değiştirmeyi mantıklı bulmadım ama içimde de bu argb ekosistemini kontrolcü haricinde istediğim gibi kontrol etme isteği git gide arttı ve uzun araştırmalar sonucu RAZER CHROMA ARGB CONTROLLER satın aldım. Farklı markaların da bu çeşit kontrolcüleri var fakat özellikle bunu seçmemin sebebi; ekosistemimde corsair-coolermaster-asus-arctic-razer-silverstone ürünlerin bulunmasıydı. Bunların hepsini senkron kontrol etmeyi sağlayan tek uygulama razer synapse (Signalrgb haricinde, bazı anakartlarda-ledlerde sıkıntı yapabiliyor).
Ürünü basitçe anlatmak gerekirse; anakartın front usb2 girişlerine bağlanıyor, üzerindeki 6x3pin argb girişlerine bağlantı sağladığınız takdirde nasıl klavye-mouse gibi ekipmanlar synapsede gözüküyorsa fanlarınız da synapse üzerinden kontrol edilebilir-rgbleri ayarlanabilir hale geliyor. Yani anakartınızda argb girişi yoksa bile argb ekipmanlarınızı kontrol edebilme imkanı sağlıyor.
2.jpg
3.jpg
1.jpg

Ürünün görselleri-paket içeriği bu şekilde. Kurulum gayet basit ve pürüzsüz. Şimdi gelelim senkronize olayını nasıl yapacağımıza.
Razer synapse yüklüyken bu dosyayı indirin;
Bu bir çeşit eklenti görevi görmekte, kurulumu tamamlamanız sonrasında razer uygulamasında aura-icue-ghub gibi neredeyse tüm markaların argb control uygulamarıyla senkronize olabilecek hale getiren bir modifikasyon. İşlem sonrasında;
1683149569098.png

Connected devices kısmında bu şekilde gözükecektir.
Bu işlemler tamamlandıktan sonra studio kısmında bağladığınız tüm uygulama-fan-argbleri görebilirsiniz;
1683149636930.png

Aklınıza takılan merak ettiğiniz herhangi bir şey olursa sorabilirsiniz, seve seve yardımcı olurum.
Ürün linki;

Son düzenleme:

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
Laptop alınca içimde ukte kalan bir şeydi bu. ARGB'leri istediğim gibi yakmak vs. Bir sorum olacak. Audio Visualizer fanlarla çalışıyor mu?

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,323
İsim
yusuf ecer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop alınca içimde ukte kalan bir şeydi bu. ARGB'leri istediğim gibi yakmak vs. Bir sorum olacak. Audio Visualizer fanlarla çalışıyor mu?
Evet çalışıyor hocam. Hatta kasamdaki her argbde çalışıyor; airblazer 3x fan- arctic pwm12 argb 4xfan-corsair vengeance pro rgb 4x ram-asus rog 3080ti rgbleri de dahil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet çalışıyor hocam. Hatta kasamdaki her argbde çalışıyor; airblazer 3x fan- arctic pwm12 argb 4xfan-corsair vengeance pro rgb 4x ram-asus rog 3080ti rgbleri de dahil.
Video boyutu yüksek olduğu için ekleyemediğimden şöyle bir video bırakayım size;

Son düzenleme:
Top Bottom