Neler Yeni

İnceleme Razer Kraken V3 HyperSense

OrnFox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berkant Mercan

Giriş​

Razer Kraken V3 HyperSense kulaklığını 3300 TL’ye Amazon’dan aldım. Bu kulaklığı alırken müzik ve film deneyimlerinde en iyi performansı sunacak bir model arayışındaydım. HyperX Cloud III ve Corsair HS80 arasında yaptığım değerlendirme sonucunda, Razer Kraken V3 HyperSense’in HyperSense özelliği beni cezbetti.

Tasarım ve Ergonomi​

Kulaklık, Razer’ın klasik tasarım çizgilerini taşıyor ve oldukça şık bir görünüme sahip. Yumuşak hafızalı köpükten yapılmış kulak yastıkları uzun süreli kullanımlarda rahatlık sağlıyor.

HyperSense Haptik Geri Bildirim​

Bu kulaklığı benzersiz kılan en önemli özellik, içinde bulunan titreşim motorları. Üç farklı kademe sunan bu teknoloji, oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Battlefield 1’de üçüncü kademede kullanırken patlamaların titreşimini gerçekten hissettim ve saatlerce oyunun içinde kayboldum. Rainbow Six Siege ve CS

’da ise ikinci ve üçüncü kademelerde silah atışlarında titreşim yaptığı için birinci kademeyi tercih ettim. Birinci kademede oyun daha keyifli olsa da ayak seslerini duymayı zorlaştırdığı için bu özelliği kapattım. R6 gibi ses kasmanın kritik olduğu oyunlarda, HyperSense özelliğini devre dışı bırakarak 7.1 surround ses ile devam ettim. Razer’ın 7.1 özelliği, yukarıdaki ve aşağıdaki ayak seslerini ayırt etmede oldukça başarılıydı.

7.1 Surround Ses ve Yazılım​

Razer’ın 7.1 özelliği için ayrı bir uygulama bulunuyor, ancak bu kulaklıkta THX Spatial Audio adıyla Razer Synapse yazılımı üzerinden kullanılabiliyor. Ben, 30 TL karşılığında Dolby Access aldım ve 7.1 surround ses ile ekolayzır ayarlarını bu uygulama üzerinden yaptım.

Müzik Performansı​

Daha önce Audio-Technica ATH-M50X modelini kullanmıştım ve Kraken V3 HyperSense’in bu kalitede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta bas sevdiğim için müzik keyfi açısından daha fazla tatmin oldum. Müzik dinlerken sunulan ses kalitesi gerçekten etkileyici.

Film Deneyimi​

Bu kulaklığı almamın asıl amacı olan film izleme deneyimi, titreşim teknolojisi sayesinde çok başarılı. Adeta kaliteli bir ses sistemine sahip sinema salonunda film izliyormuş gibi hissettim.

Sonuç ve Uyarılar​

Son olarak, düz Razer Kraken V3 modelinde bu titreşim özelliği bulunmamakta, ancak Pro modelinde mevcut. Bu incelemenin size yardımcı olmasını umuyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Top Bottom