Neler Yeni

Razer Kulaklik Aldim, Farkli Model Geldi̇

Arkadaşlar merhaba, geçen gün N11 üzerinden Razer Blackshark V2 modelini satın aldım 1400 liraya. Cuma günü kargo geldi açtım bir baktım ki değeri 3800 lira olan Razer Blackshark V2 PRO Wireless modelini göndermişler. Normal şartlarda farklı bir ürün geldiğinde satıcıdan değişim istemem gerekiyor mu, gelen ürünü değiştirmek zorunda mıyım, hukuki açıdan bu işler nasıl yürüyor bilgisi olan var mı?

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Arkadaşlar merhaba, geçen gün N11 üzerinden Razer Blackshark V2 modelini satın aldım 1400 liraya. Cuma günü kargo geldi açtım bir baktım ki değeri 3800 lira olan Razer Blackshark V2 PRO Wireless modelini göndermişler. Normal şartlarda farklı bir ürün geldiğinde satıcıdan değişim istemem gerekiyor mu, gelen ürünü değiştirmek zorunda mıyım, hukuki açıdan bu işler nasıl yürüyor bilgisi olan var mı?
Hukuki acısını bilmem de insani açıdan bakarak değiştirmen gerek

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Şansın yüzüne gülmüş bir süre sonra farkına varacaklardır ama. İllaki iletişim bilgilerini alıp iade etmenizi söyleyeceklerdir. Hukiki açıdan ne olur ne olmaz bilmiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hukuki acısını bilmem de insani açıdan bakarak değiştirmen gerek
Zaten satıcıyla iletişime geçtim, yarın değişim için kargo gelecek :) hukuki açıdan merak ediyorum

MYSTIC

80+ Silver
Hocam bir süreci olduğunu düşünmüyorum.Cunku bir şeyi alırken ne olduğunu bilmeyen insanlar var.(Teknolojiden uzak,geri kafalı olanlar)Bunlara bir şey yapılamaz.Yani insafliysaniz,birazcık da olsa gönlünüz el vermiyorsa satıcıyla görüşün.Cok büyük iyilik yapmış olursunuz zaten.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Zaten satıcıyla iletişime geçtim, yarın değişim için kargo gelecek :) hukuki açıdan merak ediyorum
Tahminimce adamın elinde o modeli gönderdiğine dair fotoğraf ve fatura varsa sorun olabilir degistirmeseydin önce seni ararlardı farkına varınca sonra hukuki süreci başlatırlar di diye düşünüyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bir süreci olduğunu düşünmüyorum.Cunku bir şeyi alırken ne olduğunu bilmeyen insanlar var.(Teknolojiden uzak,geri kafalı olanlar)Bunlara bir şey yapılamaz.Yani insafliysaniz,birazcık da olsa gönlünüz el vermiyorsa satıcıyla görüşün.Cok büyük iyilik yapmış olursunuz zaten.
Geldiği gün satıcıyla iletişime geçtim. Bana yapılsa hoşuma gitmez zaten, o para bir şekilde benden geri çıkardı.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Başka birine de senin aldığın kulaklığı göndermiş olabilir. Sen aramasan yanlışlık olduğu için muhtemelen onlar ulaştırdı. Benzer bir durum başıma gelmişti. 50 liralik bir şey almıştım 400 liralık bir ürün gelmişti. Benim 50 liralık ürün de karşıya gitmiş kadın çıldırmış beni mi dolandiriyorsunuz diye adam o mahcubiyetle beni aramıştı hemen 😄

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Ben birisi için almıştım kargoyu açmadan teslim ettim içinde ne vardı bilgim yok deyip işin içinden sıyrılabilirdin. Tecrübe ile sabit.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Kargo sizin adınıza düzenlenmişse alıcıya teslimi yapılmışsa hukuki açıdan sizin adınıza bir sorun yok. İade etmeniz zorunlu değil yani. Ahlak açısından bakarsan iade etmek en doğrusu olur ama bu tarz güzellikler insanın başına hayatta 1 kere gelir sizin tercihinize kalmış.

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Amaaaaan zaten aynı şey diyip kullanırdım ben. 😂
Kim uğraşıcak onu geri göndermekle felan?

Trendyol ve N11 den alışveriş yaparım. Ne gelirse kabülüm. İade etme gibi seçeneğim yok çünkü. Kargo şirketim geri postalamıyor ürünü.
Bu yüzden Aşağı model ürün gelsede zorla kullanıcam, En pahalı ürün gelse kullanıcam, Kırık gelse atıcam.
Kutu İçinden kız çıkarsa evlenicem. 🤣 Kızı sokağa atacak değilim ya.

Top Bottom