Neler Yeni

RCE (uzaktan kod yürütmeyi) kapatma vakti.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
An10im1i
Microsoftta uzaktan bağlantı kurabilen birçok uygulamanın açıkları nedeniyle bilgileriniz sızdırılıyor olabilir...
⚠️ #SıfırGün Uyarısı

🚨 Outlook RCE 0-Day Exploit 1,8 Milyon Dolara Satışta 🚨

Gönderiye göre, bir tehdit aktörü, Microsoft Office 2016, 2019, LTSC 2021 ve Microsoft 365 Apps for Enterprise'ın x86/x64 sürümlerini hedefleyen bir Outlook RCE istismar 0 gününü satıyor.

İstenen fiyat 1.800.000 dolar ve başarı oranının %100 olduğu iddia ediliyor.

Daha fazla ayrıntı veya kanıt sunulmadığı için bu iddiaların doğrulanması veya reddedilmesi henüz doğrulanmamıştır.

💡Bir RCE (Remote Code Execution - Uzaktan Kod Yürütme) 0 gün açığı, bir bilgisayar korsanının yeni keşfedilen bir yazılım açığından yararlanarak, geliştiriciler yama yapmadan önce kullanıcı bilgilerine veya bilgisayarlara erişmesidir.

#SiberGüvenlik #Microsoft #0gün #RCE #Outlook

Benzer açıklar Modem ve çoğaltıcılarda da suistimal ediliyor.
k:

Valorant ve steam hesabı hacklenenlerin çoğu bu yüzden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. özellikle beni hatırla gibi şeylerin işaretlenmesi daha da sıkıntı, olası saldırıda guard olmadan steam hesabınıza giriş yapabiliyorlar. Kimseye güvenmemekte fayda var.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
An10im1i
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valorant ve steam hesabı hacklenenlerin çoğu bu yüzden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. özellikle beni hatırla gibi şeylerin işaretlenmesi daha da sıkıntı, olası saldırıda guard olmadan steam hesabınıza giriş yapabiliyorlar. Kimseye güvenmemekte fayda var.
Windows 10a geçtiğimde ağırlığı hissedip Google hesaplarımı açmadım.
Google kendi işletim sistemini iyice geliştirse de kurtulsak.
Aynısını Çinliler de deniyor.

Top Bottom