Neler Yeni

Redmi Note 10 Pro şarjı bir anda hızlı bitmeye başladı

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Düne kadar telefonumu kullanırken şarj normalde 7-10 dakikada %1 azalırdı, bugün bir anda 3 dakikada %1 azalmaya başladı. Bu sorun telefonu ilk aldığım zaman da olmuştu, teknik servis telefonu sıfırladı ve düzeldi. Telefonu alalı 1.5 sene oldu ve aynı sorun yine başladı. Telefon gece sabaha kadar boştayken şarjı %3 azalıyordu fakat dün gece %20 azalmış. Güncellemeyi tekrar indirip kurdum fakat bir işe yaramadı, yine hızlı azalıyor şu an. Bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Not: Telefonum şu an en güncel sürümde.

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
youtube vanced mi kurdun ?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Düne kadar telefonumu kullanırken şarj normalde 7-10 dakikada %1 azalırdı, bugün bir anda 3 dakikada %1 azalmaya başladı. Bu sorun telefonu ilk aldığım zaman da olmuştu, teknik servis telefonu sıfırladı ve düzeldi. Telefonu alalı 1.5 sene oldu ve aynı sorun yine başladı. Telefon gece sabaha kadar boştayken şarjı %3 azalıyordu fakat dün gece %20 azalmış. Güncellemeyi tekrar indirip kurdum fakat bir işe yaramadı, yine hızlı azalıyor şu an. Bu sorunu yaşayıp çözen var mı?

Not: Telefonum şu an en güncel sürümde.
batarya sağlığını *#6485#* yaparak ss atar mısın acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

*#*#6485#*#*

• Konu Sahibi Konu Sahibi
youtube vanced mi kurdun ?
Hayır hiçbir değişiklik yapmadım telefonda.

*#*#6485#*#*
Buyrun.

Teknik servis hard reset attıktan sonra düzelmişti sanırım, ben de hard reset atsam mı?

Ekler

• Screenshot_2023-01-16-13-29-16-902_com.bsp.catchlog.jpg
    Screenshot_2023-01-16-13-29-16-902_com.bsp.catchlog.jpg
    505.1 KB · Hit: 86
Son düzenleme:

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Hayır hiçbir değişiklik yapmadım telefonda.

Buyrun.

Teknik servis hard reset attıktan sonra düzelmişti sanırım, ben de hard reset atsam mı?
Şuan telefonunuz baya şarj emiyor 614 le baslayan kısım sizin telefonunuzun emdiği güçtür ve aşırı yüksek telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama aşırı bir tüketim yapiyor

Şuan telefonunuz baya şarj emiyor 614 le baslayan kısım sizin telefonunuzun emdiği güçtür ve aşırı yüksek telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama aşırı bir tüketim yapiyor
Evet ama hangi uygulama olduğunu nereden bulacağım, pil istatistiklerinde fazla şarj tüketen bir uygulama görünmüyor, yazılımsal bir sorun olabilir mi?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Evet ama hangi uygulama olduğunu nereden bulacağım, pil istatistiklerinde fazla şarj tüketen bir uygulama görünmüyor, yazılımsal bir sorun olabilir mi?
Yazılımsal olcagini sanmiyorum APK indirdiğiniz bir uygulamaya bakın veyahut indirdiğiniz uygulamaların ismini atın arka planda güç tüketeni bulalim

Konum ve NFC destegi açıksa onlarda aşırı güç tuketiyor

şahin doğan

80+ Platinum
Eğer güncelleme yapmadan böyle bir şey yaşıyorsanız sorun yazılımda değildir. Telefonu şarj aleti dışında bir şey ile şarj ettiniz mi ? Pc, başka telefon vs vs

Yazılımsal olcagini sanmiyorum APK indirdiğiniz bir uygulamaya bakın veyahut indirdiğiniz uygulamaların ismini atın arka planda güç tüketeni bulalim

Konum ve NFC destegi açıksa onlarda aşırı güç tuketiyor
2 gün önce hangi uygulamalar varsa yine aynıları var, bir anda oldu bu olay.

Ekler

• Screenshot_2023-01-16-13-52-37-640_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-01-16-13-52-37-640_com.miui.home.jpg
    480.2 KB · Hit: 41
  • Screenshot_2023-01-16-13-52-35-087_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-01-16-13-52-35-087_com.miui.home.jpg
    601.4 KB · Hit: 73

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
2 gün önce hangi uygulamalar varsa yine aynıları var, bir anda oldu bu olay.
alla alla acaba telefonu şarjdan direkt mi çıkarıyorsunuz %100 olunca yoksa bekliyor musunuz hemen çıkardığımızda bendeki infinixlerde hızlı yiyor ama 1 saat falan durunca 24 saat sürüyor şarjı %100 den 99 a düşmesi

Eğer güncelleme yapmadan böyle bir şey yaşıyorsanız sorun yazılımda değildir. Telefonu şarj aleti dışında bir şey ile şarj ettiniz mi ? Pc, başka telefon vs vs
Hayır hep aynı şarj aletiyle şarj ediyorum, telefonu ilk aldığımda da aynı sorun vardı, teknik servis sıfırladı bana verdi şarjı düzelmişti. 2 gün sonra tekrar hızlı bitmeye başladı, sonra güncelleme yaptım ve 1.5 sene şarjı mükemmeldi. Dün yine başladı aynı sorun.

alla alla acaba telefonu şarjdan direkt mi çıkarıyorsunuz %100 olunca yoksa bekliyor musunuz hemen çıkardığımızda bendeki infinixlerde hızlı yiyor ama 1 saat falan durunca 24 saat sürüyor şarjı %100 den 99 a düşmesi
Çoğu zaman %80-90 arasında çıkarıyorum şarjdan, bazen %100de 10-15 dk bekledikten sonra çıkarıyorum.

şahin doğan

80+ Platinum
Hayır hep aynı şarj aletiyle şarj ediyorum, telefonu ilk aldığımda da aynı sorun vardı, teknik servis sıfırladı bana verdi şarjı düzelmişti. 2 gün sonra tekrar hızlı bitmeye başladı, sonra güncelleme yaptım ve 1.5 sene şarjı mükemmeldi. Dün yine başladı aynı sorun.
Neredeyse 2 yıl olmuş batarya zayıflamıştır diyeceğim ama bu kadar zayıflama da normal değil. Garip.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Çoğu zaman %80-90 arasında çıkarıyorum şarjdan, bazen %100de 10-15 dk bekledikten sonra çıkarıyorum.
%80 %90 arasında çıkarmak verimsiz olabilir bilmiyorum acubattery ile telefonun batarya sağlığını öğrenin belki ömrü azalmıştır

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom