Neler Yeni

İnceleme F/P Kralı Xiaomi Redmi Watch 3 Active İncelemesi

Kloptys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Herkese selam! Bu yazımda gerçek F/P kralı olan Xiaomi Redmi Watch 3 Active'in incelemesini yapacağım. Şimdi gerçek F/P kralı o değil ki CASE4U'nun akıllı saatleri var diyebilirsiniz ama şimdi abi Xiaomi ya. Bildiğimiz marka. Bu arada CASE4U kötüdür demiyorum ama ben Xiaomi'yi tercih ederdim şahsen. Ayrıca Watch 3 mü yoksa Watch 3 Active mi diye arada kalırsanız ben kesinlikle bunu derim. Ben sırf AMOLED ekran ve dahili GPS için fazladan 700 TL vermem açıkçası. Başka bir fark yok. Watch 3'ün yapabildiği her şeyi Watch 3 Active de yapabiliyor. Bu ürünü babam bana hediye aldı. Güzel seçmiş!
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ürün 60 Hz'lik 1.83 inch IPS LCD ekrana sahip. 60 Hz olduğunu dokunduğunuzda direkt anlıyorsunuz, geçişler çok akıcı. Watch 3 modeli AMOLED ekrana sahip fakat Watch 3 Active'in ekranı da çok iyi yani. Kesinlikle "Keşke Watch 3 alsaydım." demezsiniz. Babam hem kardeşime hem bana almıştı. Benim şanssızlığımı tüm forum bilir, benimkinde 1 adet ölü piksel çıktı ama sadece siyah ekranda ve yakınlaşınca görülüyor. Kesinlikle eksi değil ama ben takıntılıyım. Çaktırmadan kardeşiminkiyle değiştirsem mi diye düşündüydüm de yok. Nasibim buymuş :D

Ürünün 200'den fazla kadranı var. Yani saatin duvar kağıdı olarak düşünebilirsiniz. Ben varsayılanı sevdiğim için onu kullanıyorum. Mi Fitness uygulamasından kadranları indirebilirsiniz, bazı kadranalarda "Her zaman açık" modu var.

Kenarları metal kaplama, arkası plastikten yapılmış. Ama dokunduğunuzda kaliteli malzeme olduğunu anlıyorsunuz.
Kordonu kullanışlı. Yani istediğiniz zaman o günkü kombininize uygun kordonu çıkar-tak yapabilirsiniz.
Saat kolda güzel duruyor ve açıkçası "bana göre" fiyatına göre premium duruyor.

Ürünün Bluetooth bağlantısı başarılı, ben şimdiye kadar kopma problemi yaşamadım başka odada olsam dahi.
Hem Android hem iOS için uyumlu. Android 6.0 veya iOS 12.0 ve üzeri sürümlerin yüklü olduğu akıllı telefonları destekler.

Saat 5 ATM su geçirmez yani havuzda kullanabilirsiniz. Xioami sıcak duşta kullanılmasını önermemekte. Ayrıca hızlı akıntılı yerlerde de kullanılmasını önermemekte. WC sonrası elinizi yıkadıktan sonra saat üzerinden alttan kaydır menüsünden mikro ses çıkartarak hoparlördeki suyu çıkartabiliyorsunuz.

Xiaomi, Watch 3 Active için normal kullanımda 12 güne kadar pil ömrü, yoğun kullanımda 8 güne kadar pil ömrü olduğunu belirtiyor. Ürünü %100'den iken kullanmaya başladım ve 11 günün sonunda şarj %28'e düştü. Bence gayet başarılı. 12 günlük pil ömrü iddiası doğru.

Saatin kenar butonu iyi. Yani her an yerinden düşecekmiş gibi bir his yok. Tabir-i caizse gayet tok bir buton yapmışlar.

Alıntıyı görüntüle
100'den fazla spor aktivitesi modu var. Ama kaç tanesini kullanırsınız bilmem. Ben maksimum yürüyüş, koşu ve antrenmanı (kendi içinde dambıl, halter, deadlift, karın vs. diye ayrılıyor) kullanırım.

Alıntıyı görüntüle
Telefonunuz yanındaysa, ki yanınızdadır büyük ihtimal, koşu yürüyüş gibi aktivitelerde rotanızı kaydediyor. Dahili GPS'i yok Watch 3'teki gibi.

Uygulamanın menüleri aşağıdaki gibi:
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Anlık nabız ölçümü yapabiliyor. Saat menüsünden nabız ölçümü yaptığınız zaman mütemadiyen anlık ölçüyor ve sonucu size gösteriyor. Uygulamadan da grafik şeklinde görebiliyorsunuz.

Alıntıyı görüntüle

Gece boyu uykunuzu takip edip size grafik sunabiliyor. Uyanıp kahvaltı ettikten sonra yine uyudum biraz ve onu da kaydetmiş gördüğünüz üzere.
Uyurken kandaki oksijen miktarınızı ölçüp nefes puanı veriyor ve bu da uyurken rahat nefes alıp alamadığınızı kontrol etmeniz için tıbbi nitelikte olmayan bir işaret olarak kullanılabilir.

Saatte hoparlör ve mikrofon da var. Telefon görüşmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulamadan 10 kişiye kadar favori kişi ekleyerek saat üzerindeki rehberden arama yapabilirsiniz. Eğer numarayı biliyorsanız da tuşlama ile her numarayı arayabilirsiniz. Gelen aramaları saat üzerinden ret edebilir, yanıtlayabilir veya hem telefonu hem saati sessize alabilirsiniz. Saat üzerinden sessize almak için arama geldiğinde kenardaki butonuna bir kez basmanız yeterli.

Uygulamadan ayarları yaptıktan sonra bildirim alabilirsiniz. Ben sadece Google Takvim, WhatsApp'ı seçtim. Bu şekilde ayarlar yapabilirsiniz.
Alarm kurabilir, zamanlayıcı kurabilir ve kronometre kullanabilirsiniz.
Hava durumu verilerini detaylı olarak saat üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 5 günlük hava durumunu gösteriyor.
Şifre belirleyerek saatinizi kolunuzdan çıkardığınızda kilitlenmesini sağlayabilirsiniz. Saate girmek için şifre girmeniz gerekli olacaktır. Taktığınızda ise şifre giriş gereksinimi kalkacaktır.
Acil durum numarası, 112, ayarlayarak saatin butonuna 3 kere bastığınızda hemen 112'i arayabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

Arkadaşlarınızla grup kurup fiziksel aktivite yarışması yapabilirsiniz. Aranızda küçük bir eğlence ile kendinizi teşvik edebilirsiniz. Küçümsemeyin, ders çalışırken ben arkadaşlarımla daha bi' motive oluyordum. Benim davet linkim için tıklayabilirsiniz.

Ürünün fiyatı şu an 1442 TL. Satın almak için tıklayabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım birilerinin işine yarar. 🥰
Sence Galaxy watch 4 40mm den geçilir mi veya ne önerirsiniz

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sence Galaxy watch 4 40mm den geçilir mi
Saatler hakkında bilgim yok. Fakat dediğin saat 3500 TL. Yani aynı segment olmaması soruyu biraz garipsetti bana. Neden sordunuz?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Saatler hakkında bilgim yok. Fakat dediğin saat 3500 TL. Yani aynı segment olmaması soruyu biraz garipsetti bana. Neden sordunuz?
Dostum yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve artık sıkıldım. Kare tasarımlı bir model arıyorum. Kendi saatimi anneme verip kullanmayı düşünüyorum o yüzden

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bunda arama özelliği yokmuş ki. Yani bu saat bir tür bileklik. Kötü demiyorum, ürün incelemesini izlemedim. Fakat denk değiller. Watch 3 Active'in rakibi değil yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve artık sıkıldım. Kare tasarımlı bir model arıyorum. Kendi saatimi anneme verip kullanmayı düşünüyorum o yüzden
Hıı anladım. Şimdi senin için WearOS, sanırım o saatin işletim sistemi buydu, önemli mi? Senin için Galaxy Watch 4'ü vazgeçilmez yapan bir özelliği var mı?
"Galaxy Watch 4'te olan şu şu özellikler Redmi Watch 3 Active'de olmaması benim için sorun." dediğin bir özellik var mı?

Ekleme: Ben gördüğüme eminim ama aradığımda bulamadım. Ama sen yok diye kabul et, konuyu da revize edeceğim, Watch 3 Active'de her zaman ekran açık modu yok.

Son düzenleme:

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Ya zat
Bunda arama özelliği yokmuş ki. Yani bu saat bir tür bileklik. Kötü demiyorum, ürün incelemesini izlemedim. Fakat denk değiller. Watch 3 Active'in rakibi değil yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hıı anladım. Şimdi senin için WearOS, sanırım o saatin işletim sistemi buydu, önemli mi? Senin için Galaxy Watch 4'ü vazgeçilmez yapan bir özelliği var mı?
"Galaxy Watch 4'te olan şu şu özellikler Redmi Watch 3 Active'de olmaması benim için sorun." dediğin bir özellik var mı?

Ekleme: Ben gördüğüme eminim ama aradığımda bulamadım. Ama sen yok diye kabul et, konuyu da revize edeceğim, Watch 3 Active'de her zaman ekran açık modu yok.
Ya zaten watch 4de de açık ekran killanmamiyorum batarya 1 gün gitmiyor. Güncelleme de problem yaşıyorum. Relame 7 kullandıgimdan EKG vs özelliklere erisemiyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ya zat

Ya zaten watch 4de de açık ekran killanmamiyorum batarya 1 gün gitmiyor. Güncelleme de problem yaşıyorum. Relame 7 kullandıgimdan EKG vs özelliklere erisemiyorum.
Yani Watch 4'ün NFC, LTE, WearOS olması, bilmem ne accelerator sensör olması işine yarıyor mu?

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Yani Watch 4'ün NFC, LTE, WearOS olması, bilmem ne accelerator sensör olması işine yarıyor mu?
Ya hocam işin gerçeği hiç Bir özelliğini kullanmıyorum. Bildirim ve arama o kadar. Şarj çok az gidiyor her gün şarja takmaktan artık bıktım.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ya hocam işin gerçeği hiç Bir özelliğini kullanmıyorum. Bildirim ve arama o kadar. Şarj çok az gidiyor her gün şarja takmaktan artık bıktım.
O zaman Watch 3 Active alınır. Uygulama bildirimlerini alıyorsunuz, ister her bildirimi ister seçtiğiniz uygulamalardan.
Arama performansı da iyi bu arada, yani sırf konmak için koyulmuş değil. Hani karşı tarafı net duyuyorsunuz sesiniz net gidiyor. Tabi ki HD gitmiyor ama iyi yani.
Açıkçası Watch 3 Active fiyatı itibariyle rakipsiz bir konumda "bana göre".
Aşağıdaki incelemeyi de izleyebilirsiniz:

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,521
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
O zaman Watch 3 Active alınır. Uygulama bildirimlerini alıyorsunuz, ister her bildirimi ister seçtiğiniz uygulamalardan.
Arama performansı da iyi bu arada, yani sırf konmak için koyulmuş değil. Hani karşı tarafı net duyuyorsunuz sesiniz net gidiyor. Tabi ki HD gitmiyor ama iyi yani.
Açıkçası Watch 3 Active fiyatı itibariyle rakipsiz bir konumda "bana göre".
Aşağıdaki incelemeyi de izleyebilirsiniz:
Teşekkürler dostum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
2 ay sonra ilk defa dışarı çıkıp yürüyüş yaptım. Deneyim iyiydi. Saatten müziği kontrol edebiliyorum, verileri görebiliyorum vs. Telefondan da rota kaydı vs. Egzersiz sonunda genel verilerin grafiği iyiydi.

Top Bottom