Neler Yeni

Rehber Rehber: DLSS Sürümünü Ve FG Güncelleme /DLSS açınca görüntü bozuluyor!

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Gönül isterdi ki oyun yapımcıları DLSS ve FG desteğini ekleyip bırakmasalar, toplamda 60MB bile değil boyutları.

Kendim Yabancı kaynaklardan araştırarak yapmıştım özellikle bazı oyunlarda DLSS 2.0 küsürlü sürümler vardı ve DLSS açınca görüntü çok kötü oluyordu. DLSS açınca görüntü bozuluyor / kötüleşiyor / bulanıklaşıyor gibi sıkıntılarınız varsa ya da DLSS açınca umduğunuzu bulamadıysanız güncellemeniz tavsiyemdir.

Öncelikle bu işlemde yapacağınız hatalardan siz mesulsünüz, sorumluluk kabul etmem. klasik uyarımdır gözünüz korkmasın çokta sıkıntıya düşürecek bişey değil, ama siz genede dikkatli olun.
GPU-Z ve birkaç bağlantıya ve dosyaya ihtiyacımız var, hazırsanız başlıyorum.

1- GPU-Z'yi indiriyoruz ve kuruyoruz
Bu linkten indireceğiz ve kuracağız, bu aşamada sıkıntı yazarsanız altta buluşalım yardımcı olurum. Download'a bastıktan sonra gelen Avrupa ve Amerika bayrakları var bunlar sunucuları ben genelde Almanya sunucusundan indiriyorum. çok bir fark yok zaten.

2- DLSS ve FG için güncel sürümleri indiriyoruz
Bu linklerden 2 dosyayıda teker teker indirip masa üstüne getiriyoruz ve içlerindeki "nvngx_dlss" ve "nvngx_dlssg" dosyalarını masaüstüne çıkarıyoruz. ve bizi orada hazır bekliyorlar.
3- Dosya konumları ve güncelleme

İndirdiğimiz ve kurduğumuz ya da zaten kurulu olan GPU-Z programını açıyoruz.
1712549568813.png

Gördüğünüz gibi "Advanced" kısmını açıp altındaki bardan "NVIDIA DLSS" kısmını açıyoruz.
"Start Scan" kısmına tıklıyoruz.
%100 tarama bitince alttaki gibi görünecek.
1712549810993.png

Buraya kadar geldiysek gerisi çok basit.

1- 2'li şekilde dosyaları kopyalayıp yanında yeşil işaret olan her yere 2 kez tıklayacağız.
2- 2 kez tıkladığımız için direk konum açılacak.
3- Kopyaladığımız "nvngx_dlss" ve "nvngx_dlssg" dosyalarını açılan hedefe orjinallerinin yedeklerini alıp yapıştırıyoruz.

Ben risk aldım uğraşmadan yapıştırıp geçtim, bir sıkıntı yaşamadım ama sizde bir sorun olmayacağının garantisi yok!

NOT: En sondaki yeşil taraf güncellenmiyor dosyaya kopyalama yapıştırma yetkisi yok zaten minecraft ile DLSS ne alaka anlamadım. orjinal minecraft'ım var galiba bedrock ile alakalı. Sonuç olarak sizdede varsa çok takmayın derim.

Son düzenleme:
Top Bottom