Neler Yeni

[REHBER] Nasıl Bitcoin, Ethereum vb. Coinler Alınır?

Phenoma

80+ Silver
Güzel rehber
Ben de yapmıştım öncedem :)

Berat Gazi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Berat Gazi Yurtseven
Merhabalar bu rehberimde sizlere Bitcoin, Etherum gibi coinlerin nasıl alınıcalığını göstericeğim. Rehberimin sonunda sık sorulan sorulara ulaşabilirsiniz. İyi okumalar!

1- Hangi Kripto Para Borsasını Tercih Ediceğiz?

Ben BtcTurk, Binance Global, Binance TR kullandım ve aralarından en memnun kaldığım Binance Global oldu.

Binance Global'ın öbürlerine göre avantajları;

Daha fazla coin var.
Daha fazla alıcı ve satıcı.
Mobil ve masaüstü uygulaması.

2- Binance Hesap Açma

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak (%5 Komisyon İndirimli Referans Kodu) Binance sitesine gidiyoruz. Eğer site ingilizce ise sol üstten Türkçe yapabilirsiniz. Gerekli yerleri doldurduktan sonra Binance Anasayfasına ulaşıcaksınız.

Bınance Hesap Oluşturma

NOT: E-posta ve Telefon doğrulaması şart.

Alıntıyı görüntüle

3- Binance Hesap Doğrulama

Binance'de işlem yapabilmek için hesap doğrulamanız lazım.

İmlecimizi sol üstteki İndirin yanındaki simgeye getirip ve ordan Kimliğe tıklıyoruz. Alıntıyı görüntüle

Ben de Doğrulama Yerleri, Doğrulanmış olarak gözüküyor buraları kendiniz talimatlara uyarak basitçe tamamlayabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle

4- Binance Hesabımıza Para Yatırma

1. Yol: Papara'dan para yatırma. Papara'dan para yatırmak için bu linke tıklayabilirsiniz.
2. Yol: Kredi/Banka Kartı ile para yatırma. Bu yöntemde Binance'e direk TL yatıramıyoruz. Kredi/Banka kartımız ile bitcoin alıp onu TL'ye çeviriyoruz. Detaylı bilgi için bu linke tıklayabilirsiniz.

5- Kripto Para Alma ve Satma

Al-Sat kısmına gelip Klasik kısmına tıklıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

Önümüze Böyle bir yer gelicek
Alıntıyı görüntüle

Şimdi paneli Tanımaya başlıyoruz. Ben elimden geldiğince tanıtmaya çalıştım tavsiyem YouTube'den öğretici videolar izlemeniz.
Alıntıyı görüntüle

6- Sık Sorulan Sorular

A. GÜVENİLİR Mİ?
Evet güvenilir.

B. NE KADAR KAZANIRIM?
Bu tamamen sizin stratejinilerinize bağlı.

C. EN İYİ KRİPTO PARA BORSASI NE?
Binance.

D.18 YAŞ ŞART MI?
Evet şart. Hesap oluştururken yaşınız yetmiyorsa aile büyüklerinizin adıyla kaydolabilirsiniz.

E. BİNANCE MOBİL UYGULAMASI VAR MI?
Evet var. Ayrıca Masaüstü uygulaması da bulunmaktadır.

F. YÜKSELİP AZALICAĞINI NASIL ANLİYACAĞIM?
Grafik Analizi, dünya haberleri, coinin durumu vb. durumları iyi analiz ettiğinizde kesin olmasada yükselip düşeceğini anlıyorsunuz.

G. Haram mı?
Hayır haram değil.

7- Tavsiyelerim

A. Binance hesabınıza TRY yatırdıktan sonra TRY'yi USDT'ye çevirmek. Sebebi ise daha fazla coine ulaşmak ve TL/doların azalıp artmasından kurtulmak.

B. İlk başlarda 100-200TL gibi miktarlar yükleyip denemeniz, piyasayı öğrenip paranızı arttırın.

C. Stop Loss kullanarak işlem yapmanız.

D. Bolca Youtubeden öğretici videolar izlemeniz.
Eline saglik cok yararli bir rehber olmus

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
İşte malum yerinizle okursanız sonuç bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dinde hüküm vermek çocuk işine dönmüş. Açıp 1 kere Kuran okumamış adam yorum yapıyor. işinize göre tabii.
Kuran okumakla burda konuştuğumuz konunun bir alakası yok ayrıca açıp birkere kuran okumamış adam için beatcoin in helal veya haram olması pek bir şey ifade etmez biliyorsan söyle bizde bilelim ne boş yapıyosun ankag neden haram olduğunu tamam diyeyim

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,623
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Kuran okumakla burda konuştuğumuz konunun bir alakası yok ayrıca açıp birkere kuran okumamış adam için beatcoin in helal veya haram olması pek bir şey ifade etmez biliyorsan söyle bizde bilelim ne boş yapıyosun ankag neden haram olduğunu tamam diyeyim
Tabi canım dini hükümle Kur'an ın ne alakası var ki boş yapıyorum resmen. İstediğini yapmakta özgürsün ama kendi kafandaki firki din adı altında haram ya da helal diye birilerine lanse etme.

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1
helal veya haram olması pek bir şey ifade etmez
pek bir şey ifade etmez mi? Müslüman değilsen haram helal konusuna karışma. Müslümanım diyorsan kendi imanından şüphe et.

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
pek bir şey ifade etmez mi? Müslüman değilsen haram helal konusuna karışma. Müslümanım diyorsan kendi imanından şüphe et.
cümlemin tamamını okumadan yorum yapma ömründe bir kere kuran okumamış namaz kılmamış adam için helal haramın pek önemi olduğunu sanmıyorum isteyen haram desin haramsada günahı bana

LineaTurco

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,013
İsim
Zeki Müren
Eline sağlık.
Bu soruyu neden yazdın diye soracaklardır arkadaşa
Çoğu kişi bu soruyu soruyor ama bence günah çünkü kumara girdiğini düşünüyorum.
Sonuçta burdan para kazanacaksın yada kaybedeceksin
ona bakarsan normal bir iş de öyle para kazanacaksın ya da kaybedeceksin türk gençleri girişimcilik yapmasın o zaman çalışıp patronun para ödeeceğini nerden biliyorsun nedense boş bir düşünce gibi geldi

İşte malum yerinizle okursanız sonuç bu.

Dinde hüküm vermek çocuk işine dönmüş. Açıp 1 kere Kuran okumamış adam yorum yapıyor. işinize göre tabii.
hocam diyanet devlet bankasından faiz alırsanız helal diyor ne bekliyorsunuz jdfhısdlngd
bir de diyanet diyor ki eğer devlet vergi alırsa helale girer ne alakası var flısdhnkgsk

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bekir
Şimdi iyi hoşta binance ben geçen hafta 1900 TL eth aldım şimdi satmaya geliyom 2188 alcan diyor tıklıyom 2 seçenek çıkıyor 2044 lira ya sat p2p falan diyor o o kadar kesmiyor ben şimdi ne anladım bu siteden böyle komisyon mu olur.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Şimdi iyi hoşta binance ben geçen hafta 1900 TL eth aldım şimdi satmaya geliyom 2188 alcan diyor tıklıyom 2 seçenek çıkıyor 2044 lira ya sat p2p falan diyor o o kadar kesmiyor ben şimdi ne anladım bu siteden böyle komisyon mu olur.
Yardım edebilirim, nereden satmaya giriyorsun? Exchange kısmından satacaksın.

Loxerith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tam böyle bir şeye ihtiyacım vardı, eline sağlık

Top Bottom