Neler Yeni

Render ve grafik tasarım için ekran kartı ve işlemci önerisi

garip1596

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onurhan Serbest
Bütçe
15000
Merhabalar,

15k gibi bir bütçem var. Ekran kartı ve işlemci almak istiyorum ancak oyundan çok bilgisayardan video, animasyon ve grafik tasarım işleri yapıyorum. Bu yüzden işlemcinin daha iyi olması gerekiyor sanırım. İntel işlemciden çok çekmiş birisi olarak amd işlemciyi denemek istiyorum açıkçası.
Donanım arşivi videolarından ve forumdaki yorumlardan yola çıkarak RX 6600 ve Ryzen 7 5800X3D'li bir sistem toplamak mantıklı olur mu? Render alırken veya grafik işleri yaparken rahatlatıcı bir tercih mi olur?
Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Motorlu motorsuz araçlar, telefon(mobil cihazlar), bilgisayar
Instagram
ayberkd50
Merhabalar,

15k gibi bir bütçem var. Ekran kartı ve işlemci almak istiyorum ancak oyundan çok bilgisayardan video, animasyon ve grafik tasarım işleri yapıyorum. Bu yüzden işlemcinin daha iyi olması gerekiyor sanırım. İntel işlemciden çok çekmiş birisi olarak amd işlemciyi denemek istiyorum açıkçası.
Donanım arşivi videolarından ve forumdaki yorumlardan yola çıkarak RX 6600 ve Ryzen 7 5800X3D'li bir sistem toplamak mantıklı olur mu? Render alırken veya grafik işleri yaparken rahatlatıcı bir tercih mi olur?
13. Nesil intellerin render performansı baya iyi hocam düşünebilirsiniz.

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ayberkd50

ayberkd50

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Ayberk dik
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ayberkd50
İşlemci için max 7-8 ayırırım diye düşündüm
Öyle ise 13600kf önerebilirim ama kesinlikle güçlü bir soğutması olması gerek. 240mm sıvı soğutma olabilir. Yaklaşık 2k. bütçenizi ona göre duzenleyin veya daha düşük bir işlemci önereyim.

OnurKeles

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Onur Keleş
Merhabalar,

O işlemci ve ekran kartı render için kötü tercihler olur.

Ekran kartı olarak NVIDIA (3060 veya 3060Ti) tercih edilebilir.

Top Bottom