Neler Yeni

RichyRich ile tanışın :) 9 GPU mining Rig

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Anladım hocam. Bu konuları bilmediğimden sordum kolay gelsin.
Bu işler tamamen araştırma ve deneme/yanılma ile öğrenme. Tabi parçaları bozmamak şartıyla. Bende 1 yıl öncesinde "O ne yav mining yeniyor mu" modundayken şuan bazı firmalar arayıp kart stoğu gireceklerinin bilgisini veriyorlar :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aylık kazancın ne kadar? İleride eth 2.0 gelince planın nasıl olacak?
İlk gönderide mevcut. ETH 2.0 dan sonra benim tercihim ERGO olur. Kartlar ergoda Ethereuma göre 4-5 derece daha serin çalışıyor. Şuan bir miktar zaten kazdım ve soğuk cüzdana attım. "Kefenlik" tabir edilen şekilde duruyorlar :)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Şimdi ben kalın kafalıyım anlamadım bu post bizim ne işimize yarayacak, açıklarmısın?
Bir de 7 kartlık rigi olan birini firmalar niye arasın stok gelecek diye, onu hiç mi hiç anlamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Şimdi ben kalın kafalıyım anlamadım bu post bizim ne işimize yarayacak, açıklarmısın?
Bir de 7 kartlık rigi olan birini firmalar niye arasın stok gelecek diye, onu hiç mi hiç anlamadım.
Şimdi bu konu yüzelsel bilgi içeriyor. 5 adımda nasıl devreye alındığını anlatıyor. Detaya giremem çünkü benim bu sistemleri çözmem 6-7 aylık bir araştırma-test-deneme/yanılma içeriyor. Ayrıca ben kurulum hizmeti-danışma hizmetide veriyorum ücretsiz tabii ki.

Bu nedenle özellikle Ankara ve civarındaki yerel bilgisayarcılar parça siparişi geçtiklerinde stoğa girmeden bilgi veriyorlar. Biz tek tek almıyoruz ki toplu alıyoruz adamın işine geliyor. Tüm ürünleri tek faturada satmış oluyor ve yeni siparişi hemen geçebiliyor esnaf.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

Asklepios

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Bedri Taha CAN
Merhabalar,

Uzun sürelik bir araştırma ve 1 yıla yakın mining tecrübesi sonucu tüm kartlarımı tek 1 omurga üstünde toplayarak hem elektrik tüketimini düşürmüş oldum hemde tek sistemle 2-3 windows makinaya bağlanmaktansa tek sistemi telefon/laptop üzerinden rahatça kontrol edebilir duruma geldim.

Sistemdeki tüm parçaları sıfır kullandım ve minimum 2 yıllık bir stabil geliri hedefledim kurarken.

1. Aşama : BIOS ayarları ve Hiveos ayarları için tek kart takıp ayarları kaydedip sistemi komple kapatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

2. Aşama : Kartları birden değil yavaş yavaş ekliyoruz böylece PSU da bir aşırı yük binmesi var mı yok mu bunu görebiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle

3. Aşama : Tüm kartlarımızı takıp sistemimizi başlatıyoruz ve Hiveos kısmından cüzdan/Trex miner ayarlarımızı yapıyoruz. Resimde 6. ve 7. gpu lar yok çünkü onlar sonradan kargodan geldi.

Alıntıyı görüntüle

4. Aşama : 7. Ekran kartını takmayı sağlayan parçamızı kargodan teslim alıyoruz ve anakarta takıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

5. Aşamamız ise arkamıza yaslanıp aylık güzel kazancın tadını çıkartıyor ve 2. 7 li rigimiz için yatırım fırsatlarını kovalıyoruz :)

Alıntıyı görüntüle

İyi forumlar :)
elinize sağlık.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Ben göstermek istediğin şeyi anladım, genel bi göstermek istedin ki ihtiyacı olan soru sorsun, ne olduğunu görsün. Peki bi sorum var hiveos da nasıl 3060'a 470.5 kurabildin bence bu bir çok kişinin işine yarar. Bunu rehber yapsan faydası olur. Hatta benim ilgimi çekti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Saçma, hem birinin işini görüp hem sorumluluk alıyorsan, para da alman gerekir.
Hepsi yakın çevremden arkadaşlar, iş arkadaşları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben göstermek istediğin şeyi anladım, genel bi göstermek istedin ki ihtiyacı olan soru sorsun, ne olduğunu görsün. Peki bi sorum var hiveos da nasıl 3060'a 470.5 kurabildin bence bu bir çok kişinin işine yarar. Bunu rehber yapsan faydası olur. Hatta benim ilgimi çekti.
Bir düşüneyim hiveosdan ekran görüntüsü almayı çözeyim.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Konu için teşekkürler. Bende bu tarz bir şey yapmayı planlıyorum fakat ekran kartı sıcaklıklarından korkuyorum. Ekran kartları çok yakın gibi sıcaklıklar ne durumda?

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Konu için teşekkürler. Bende bu tarz bir şey yapmayı planlıyorum fakat ekran kartı sıcaklıklarından korkuyorum. Ekran kartları çok yakın gibi sıcaklıklar ne durumda?
Resimden öyle gelmiştir. Sıcaklıklar 3 fanlı olan kart 39-40 geceleri 36-37. 2 fanlı kartlar 45-46-47 değişiyor geceleri 42-43 arası.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Aylık 640 dolar mı kazanıyorsun yani şimdi sen 7 tane ekran kartıyla ??

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,711
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi yakın çevremden arkadaşlar, iş arkadaşları.

Bir düşüneyim hiveosdan ekran görüntüsü almayı çözeyim.
Arkadaşlarınsa ayrı :) çevreye para karşılığı olmadan yardım edilebilir.

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Merhabalar,

Uzun sürelik bir araştırma ve 1 yıla yakın mining tecrübesi sonucu tüm kartlarımı tek 1 omurga üstünde toplayarak hem elektrik tüketimini düşürmüş oldum hemde tek sistemle 2-3 windows makinaya bağlanmaktansa tek sistemi telefon/laptop üzerinden rahatça kontrol edebilir duruma geldim.

Sistemdeki tüm parçaları sıfır kullandım ve minimum 2 yıllık bir stabil geliri hedefledim kurarken.

1. Aşama : BIOS ayarları ve Hiveos ayarları için tek kart takıp ayarları kaydedip sistemi komple kapatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

2. Aşama : Kartları birden değil yavaş yavaş ekliyoruz böylece PSU da bir aşırı yük binmesi var mı yok mu bunu görebiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle

3. Aşama : Tüm kartlarımızı takıp sistemimizi başlatıyoruz ve Hiveos kısmından cüzdan/Trex miner ayarlarımızı yapıyoruz. Resimde 6. ve 7. gpu lar yok çünkü onlar sonradan kargodan geldi.

Alıntıyı görüntüle

4. Aşama : 7. Ekran kartını takmayı sağlayan parçamızı kargodan teslim alıyoruz ve anakarta takıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

5. Aşamamız ise arkamıza yaslanıp aylık güzel kazancın tadını çıkartıyor ve 2. 7 li rigimiz için yatırım fırsatlarını kovalıyoruz :)

Alıntıyı görüntüle

İyi forumlar :)
iyimiş

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,213
Üyeler