Neler Yeni

ROG STRIX B650-A Gaming Wi-Fi boot etmiyor ve görüntü gelmiyor

ackfaust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
Merhaba,

Dün klavyemde yaşadığım bir sorun nedeniyle klavye için ASUS Armoury Crate üzerinden güncellemeleri yükledim. Ancak anakartımda ASUS olduğu için sanırım anakart içinde güncellemeler kurdu. Aslında güncellemeler sonrası PC'yi 2-3 kez restart edip kullandım ve sorun yaşamadım. Hatta en son PC'yi açık şekilde bırakıp 2-3 saat sonra başına geçtiğimde görüntü gelmediğini fark ettim ve restart ettim. Ancak bu aşamadan sonra ne yaparsam yapayım bir türlü görüntü gelmedi.

Sonra kasaya baktığımda anakartın üstündeki LED'lerde hata LED'lerinin yandığını gördüm. İlk başta CPU için olan kırmızı LED yanıyordu. Bunun için sıvı soğutmayı söküp, devamında CPU'yu söktüm, termal macunu yenileyip temizleyip geri taktım. Devamında tekrar başlattım ve RAM için olan turuncu LED yandı. Bu sefer çift RAM yerine tek RAM ile sistemi başlattım, anakart rehberinde ilettiği gibi 2. slota monte ettim. Bu sefer de ekran kartı için olan beyaz LED yanmaya başladı.

Devamında sitesinden biosun ilk versiyonunu, son versiyonunu ve beta olmayan ara versiyonları kurdum ama fayda etmedi.
Çözüme en yaklaştığım aşama bu bios flashbackler sonrası görüntünün gelip sürekli
"BIOS is updating LED firmware.
Do not shut down or reset the system to prevent system bootup failure." hatası vermesi ve tekrar tekra restart olması.

Bios pilini çıkardım, CLRTC ile kısa devre denedim vs ama bana mısın demedi.
Önerisi veya bilgisi olan var mıdır?
Yoksa son çare garantinin son 2-3 ayı servise yollayacağım.

Anakart model: ROG STRIX B650-A GAMING WIFI | Anakartlar | ROG Türkiye

Teşekkürler.

nostrovia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
DirtyBlue
5 dk kadar bekleyin ilk açılış baya bir uzun sürüyor.

ackfaust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mete
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında 2-3 saat kadar açık bıraktım ama windows gelmedi bir türlü.

Top Bottom